reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ile za przedszkole?

secasia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Marzec 2006
Postów
622
Miasto
Wrocław
Dziewczyny!
Prosze Was o pomoc!
Chce otworzyc prywatne przedszkole we Wroclawiu. Wiem ze ceny w roznych miastach sa rozne. Ale prosze powiedzcie mi ile placicie za przedszkole z uwzglednieniem czy to jest:

publiczne/prywatne
czy jest wyzywienie
zajecia dodatkowe
ile dzieci w grupie
ile opiekunek na grupe
moze jeszcze cos Wam przyjdzie na mysl

z gory dziekuje za pomoc :-)
 
reklama
Moja córka chodzi do publicznego przedszkola
Od 7.40-13.00
Śniadanie i obiad.
W tym gimnastyka korekcyjna i angielski
Kwota 150 zł.
Rytmika dodatkowo 7 zł.

Inne zajęcia popołudniowe juz prywatnie
 
Mój synuś od września idzie do państwowego przedszkola. Za całośc, łącznie z wyżywieniem (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek), ubezpieczeniem i składką na "komitet rodzicielski" będziemy płacić około 250pln. W to wliczone są też zajęcia z rytmiki. W maluszkach nie ma jeszcze zajęć dodatkowych. Dodam, że jeśli dziecko jest nieobecje w przedszkolu, na przykład z powodu choroby, to zwracają wtedy za wyżywienie za każdy dzień nieobecności (tylko trzeba wcześniej uprzedzić, że dziecka nie będzie) - to znaczy 5pln za dzień. Grupa liczy maksymalnie 25 dzieci - jest jedna pani - opiekunka grupy plus panie do pomocy.

pozdrawiam
nikita
 
państwowe-warszawa
90zł-opłata tzw podstawowa (bezzwrotna)
jesli dziecko chodzi w godz. 8-13 to nie płaci się tej opłaty
7,50 dzienna stawka zywieniowa-3 posiłki
tez zwracaja za nieobecność ale trzeba zgłosić dzień wczesniej!
dzieci powinno byc 25 ale już dopychają więc chyba będzie nawet po 28(niestety mieszkam na ursynowie)- 2 nauczycielki(na zmianę) + pomoc+pani sprzatajaca, która w sumie duzo pomaga, szczególnie w grupach maluchów!
zajęcia dodatkowe od 25 do 42, z tym, ze maluchy mają tylko rytmikę( niby to zajęcia dodatkowe bo płatne ale obowiazkowe, zresztą to nawet dobrze) i gimnastykę korekcyjną od 2 semestru.
na początku roku płaci się na tzw radę rodziców 50zł
 
U nas oplata stala to 74zl, wyzywienie 5,5 za dzien - sa to sniadanie, obiad i podwieczorek.No i dochodzi rytmika 12zl i rada rodzicow 90zl na rok.
 
Dziewczyny!
Prosze Was o pomoc!
Chce otworzyc prywatne przedszkole we Wroclawiu. Wiem ze ceny w roznych miastach sa rozne. Ale prosze powiedzcie mi ile placicie za przedszkole z uwzglednieniem czy to jest:

publiczne/prywatne
czy jest wyzywienie
zajecia dodatkowe
ile dzieci w grupie
ile opiekunek na grupe
moze jeszcze cos Wam przyjdzie na mysl

z gory dziekuje za pomoc :-)

publiczne przedszkole
3,50 zł na dzień za wyżywienie
25 osób w grupie
opłata stała 95 zł (bezzwrotna)
 
Chełm - przedszkole publiczne:
opłata stała - 70zł
przygotowanie posiłku - 30zł(16zł za obiad i po 7 zł za śniadanie i podwieczorek)
stawka żywieniowa - 4 zł/dzień(po 1zł na śniadanie i podwieczorek i 2 zł na obiad)odpisy za nieobecnośc)
możliwośc dotacji z MOPR-u na Gorący posiłek - wtedy kwota ponieszana jest o :16 zł (przygotowanie) i 2zł (obiad)
rytmika 8 zł
angielski 11zl
gimnastyka korekcyjna 10zł
składki (na Dzień Nauczyciela[8zł],paczki choinkowe[25zł],podarunki na Dzień Dziecka[15zł] i zakończenie roku przedszkolnego) - wysokośc tych składek zależy od Trójki grupowej lub ustalane jest przez nauczycielki na zebraniu rodziców
grupy po 25-30 dzieci
na sali 2 nauczycielki(na zmianę),woźna i na maluszkach niania oraz pomoc nauczyciela(przed porodem pracowałam w przedszkolu starszego syna a teraz jestem w trójce).
 
reklama
Witam serdecznie,

mam gorącą prośbę, gdize miesci sie to przedszkole?? ja mieszkam na alej wsi (okolo 40 km od warszawy) i czesc osob chce przeforsowac oplate stala w wysokosci 160 zł (!). moim zdaniem to b. duzo (wczesniej bylo 90 zł). Mnie jest na to stac, ale co z innymi rodzicami??? zamierzam zawalczyc o nizsza oplate, ale potrzebuje argumentów. Bede wdzieczna za odpowiedz!
AC
 
Do góry