reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile zjadają Wasze dwumiesięczniaki ? :) Bebilon Pepti

ewelina975

W&E&P
Dołączył(a)
24 Kwiecień 2009
Postów
83
Miasto
Tarnów
Witam wszystkich :) Pytam ile zjadają Wasze dwumiesięczne maleństwa, bo wydaje mi się, że moja niunia to straszny głodomorek :) Zjada chyba dość dużo jak na swój wiek, karmię ją bebilonem pepti, zjada średnio co 3,5 godzinki (no chyba ze zaśpi to raz jej sie zdarzy 5h przerwa w ciągu dnia)150 ml i wydawałoby się,że wcale się tak nie najada :szok: Waży 5900 to już prawie 2 razy więcej niż od urodzenia (3050)Między karmieniami daję jej jeszcze herbatki: rumiankową i koperkową na zmianę no i czasem wodą. Co o tym sądzicie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w tym temacie :) Dziękuję i pozdrawiam :);-)
 
reklama
Witaj! moj synek (2mies) wczesniej domagal sie nawet 180ml! Lekarz stwierdzil ze to za duzo (rozepcha sobie zolodek) i kazal dawac 150ml. Udalo sie go przestawic po tyg. ale niezle sie nameczylismy. Podobnie jak Twoja dzidzia je srednio co 3,5, czasem 5godzin. Pojecia nie mam czy to normalne, podobno powinien jesc 5razy dziennie, ale Ricky absolutnie sie do tego nie stosuje:happy:
 
Zosia w wieku 2 miesięcy wypijała co 3 godz. 90-120 ml. jak zrobiłam jej przerwę 4-godz. to wypiła nawet 150 ml. na wizycie u pani doktor mówiłam jej o tym i kazała karmić małą co 3 godz, zastosowałam i wychodziło nam 6 albo 7 karmień na dobę. ale każde dziecko rozwija się w innym tempie
 
Moja córcia za tydzien konczy 2 miesiące. Od tygodnia daje jej 120 ml (bebilon) i nie mozemy dojsc do ladu z karmieniem. Raz wciągnie cala butle, a czasem po 90-60 ml. W sumie wychodzi okolo 460 ml na dobe. W nocy potrafi przespac nawet 7-8h. Wczoraj byalam u pediatry i stwierdził, ze to troche malo... mi tez sie tak wydaje bo wczesniej jadla 6-7 x po90ml, ale do póki przybiera (wazy teraz 5200) postanowilam jej nie zmuszac do jedzenia. Czytalam ostatnio, że lekarze zmieniaja zdanie i co raz częsciej każą karmic mlekiem modyfikowanym na rzadanie. Do tego sie teraz stosujemy:)
 
Moj Natanek pije mleczko dla bardzo glodnych dzieci. Ma 10 tyg i je 5x180ml. Przybiera dobrze na wadze wiec nie bede mu jedzenia ograniczac. Jesli dziecko jest glodne to nalezy dac mu jesc, gdy je za malo i nie przybieraz na wadze to wtedy sie nalezy martwic.
 
Do góry