reklama

ile zupki zastępuje posiłek?

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez zazu51, 6 Czerwiec 2013.

 1. zazu51

  zazu51 Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  witam, mała ma prawie półroczku, od 1,5ms staram się podawać stały posiłek , ale ciiiężżkkoo to idzie, czasem zje pół słoiczka, raz się zdarzyło że prawie cały ,ale ona mam wrażenie nie traktuje tego jak jedzenie, bo potem i tak chce mleka i wypija ponad 100 ml, podaje to mleko jako uzupełnienie posiłku bo niewiem nigdy ile tej zupki ma zjeść żeby uznać to za posiłek zastąpiony, wygląda to najczęsciej tak że mała zjada ok pół słoiczka zaczyna płakać i jest koniec jedzenia, i potem muszę dać mleko bo ewidentnie jest głodna - to tak jakby chciała się najeśc mlekiem a nie zupką.... ile zupki na 1 posiłek zjadają mniej więcej Wasze półroczne dzieci ? ile zupki=papki=kaszki zastępuje taki posiłek?
   
 2. Strzyga

  Strzyga Matka Fanatyczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nie ma konkretnych wytycznych, każde dziecko jest inne. Nie stresuj się. Pół roczku to jeszcze mało, pierwsze miesiące karmienia zupkami to bardziej próbowanie niż karmienie, podstawą nadal jest mleko i bardzo dużo dzieci je tak jak Twoja córcia. Potrzebują po prostu czasu, zeby się przekonać do nowego smaku, konsystencji.
   
 3. reklama
 4. bietka84

  bietka84 szczęśliwa :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  zazu51 - nam cały słoiczek ok 120-150 ml zastępował posiłek - a jak jadał mniej dawałam mleko aby dojadł
   
 5. styna26

  styna26 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziecko je tyle ile potrzebuje skoro zjada tylko pół słoiczka znaczy że jej to wystarcza. Skoro ma potem ochotę na mleczko też nie ma w tym nic złego. Z czasem będzie zjadała więcej i zrezygnuje z mleka.
   
 6. zazu51

  zazu51 Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  ok czyli ogólnie nie stresować się :) dzięki !:D
   
 7. bietka84

  bietka84 szczęśliwa :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  nie stresuj się :)
   

Poleć forum