reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iloraz rozwoju

sajmon1010

Aktywna w BB
Dołączył(a)
4 Wrzesień 2015
Postów
73
cześć Dziewczyny,
wiecie co oznacza u dziecka 3 lata i 7 miesięcy Iloraz ROZWOJU 84?
na podstawie testu E. Schoplera.


Pozdrawiam.
 
reklama
Wystarczy dobrze w necie poszperać :)

130 i więcej - bardzo wysoki poziom rozwoju
120-129 - wysoki poziom rozwoju
110-119 - wyższy niż przeciętny poziom rozwoju
90-109 - przeciętny poziom rozwoju
80-89 niższy niż przeciętny poziom rozwoju
70-79 - granica normy
55-69 - upośledzenie lekkiego stopnia
40-54 - upośledzenie umiarkowanego stopnia
25-39 - upośledzenie znacznego stopnia
0-24 - upośledzenie głębokiego stopnia
 
Ja dodam tylko że z tego co czytałam to nad tym niskim poziomem rozwoju można pracować, psycholog czy pedagog powinien dac wam jakieś zadania które pozwolą wyrównać poziom rozwoju dziecka.
 
Wystarczy dobrze w necie poszperać :)

130 i więcej - bardzo wysoki poziom rozwoju
120-129 - wysoki poziom rozwoju
110-119 - wyższy niż przeciętny poziom rozwoju
90-109 - przeciętny poziom rozwoju
80-89 niższy niż przeciętny poziom rozwoju
70-79 - granica normy
55-69 - upośledzenie lekkiego stopnia
40-54 - upośledzenie umiarkowanego stopnia
25-39 - upośledzenie znacznego stopnia
0-24 - upośledzenie głębokiego stopnia
Tylko to też zależy od poszczególnych wyników. Np. u mojego 7latka większość wyników jest przeciętna. Kilka na pograniczu. I teraz jeszcze trzeba zbadać te które są na pograniczu dlaczego bo u nas np. wpływ na to ma słabe przetwarzanie bodźców słuchowych, podejrzenie ADD i zeza ukrytego.
 
reklama
Tylko to też zależy od poszczególnych wyników. Np. u mojego 7latka większość wyników jest przeciętna. Kilka na pograniczu. I teraz jeszcze trzeba zbadać te które są na pograniczu dlaczego bo u nas np. wpływ na to ma słabe przetwarzanie bodźców słuchowych, podejrzenie ADD i zeza ukrytego.
ADD ? Czy ADHD ?
 
Do góry