reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla chłopca Aleks czy Alex???jak myślicie

Dołączył(a)
22 Lipiec 2012
Postów
2
Witam za trzy tygodnie mam termin:)Będziemy mieli synka mężowi podoba się imię Alex przez "X" ale mam pytanie jak to imię odmienia się przez przypadki????czy ktoś ma może synka o imieniu Alex ???Pomóżcie
 
reklama
my też spodziewamy się synka, a wybraliśmy mu imię Feliks. z początku zastanawialiśmy się czy dać mu imię FeliX czy FeliKS i stwierdziliśmy, że aby nie było problemu i w urzędach i w życiu codziennym to spolszczymy jego imię i będzie Feliks - przemyślcie takie rozwiązanie ;-)
 
A jest w PL słownictwie takie imię???? Z tego co wiem to nie. Jest Aleksander.[/QUOTE]



w kalendarzu na pewno nie ma takiego imienia ale Aleksander ani Aleksy nam się nie podoba a z tego co wyczytałam w necie to dają takie imiona
 
Wiele też zależy od tego jak w Urzędzie Stanu Cywilnego do tego podejdą. Mogą odrzucić pomysł z imieniem brzmiącym/wyglądającym "niepolsko" -ale podpytajcie na zaś :)
 
Aleks (nie Aleksy) rowniez wystepuje w Polsce i to od bodaj XIVw. wiec nie powinno byc problemu w USC, natomiast nie pakowalabym dziecka w wersje "zagraniczna" tego imienia bo raz ze moze byc problem z rejestracja, dwa ze beda wieczne schody z pisownia, trzy... w UK np. imie to jest rowniez imieniem dziewczecym - Alex to najczesciej dziewczynka.
Moj maz jest szczesliwym posiadaczem niecodziennego imienia - Rajmund. Co z niego robia kiedy zapisuja, to.. Nie wiedzialam ze mozna miec na imie Rejmont, Raymund, Raymond (a to wersja angielska akurat) i jeszcze odmian kilka dowolnych. W UK namietnie robia z niego Rahmonda - no, ja wiem ze brunet, ale przeciez nie sniady.:sorry2: A naszego synka wiecznie musze tlumaczyc ze on jednak chlopczyk...

Nie wiemy jak sie potoczy zycie naszego dziecka - dajmy mu imie, ktore bedzie "czytelne" dla otoczenia.

Nawiasem mowiac, moi znajomi maja synka, zawsze mowili do niego Aleks, bylam pewna ze to pelne imie - chlopczyk ma na imie Aleksander. Piekne imie, byle nikt nie mowil Olek.:no:
 
ja bym dala synkowi Aleks jednak-wlasnie dla unikniecia tych problemow z USC. swojemu synkowi chcialam dac OliVier ale stanelo na Oliwierze tez w razie klopotow z USC.
 
Moja siostra ma synka Aleksandra,wszyscy wołają Aleks,bo on na Olka zupełnie nie wygląda,poza tym wydaje mi się,że już minęła moda na Olków...Aleks to uwspółcześniona forma Aleksandra.Fajne imię,fajny chłopak:-)
 
Mój synek ma na imię Aleksander, wołamy na niego Aleks :-) Mieszkaliśmy długo w UK i była opcja, żeby nzwać go Alex, ale jest Polakiem, po co ma nosić zagraniczne imię.... Chcieliśmy nazwać go Karol, ale od kiedy to powiedziałam, to w pracy zaczęły się pytania typu 'przecież mówiłaś,że to chłopak', w przychodni, u lekarzy i położnych to samo, dlatego zmieniliśmy, bo już za dużo było pytań, a i on mógł mieć w przyszłości w UK przerąbane ;-) ale na szczęście wróciliśmy już. Ja z Alexa bym zrezygnowała, bo tylko możesz mu narobić kłopotów.
 
reklama
Do góry