reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla chłopca

reklama
Z tych trzech dla mnie najładniejsze Wojtek, ale ja bym nie dała imienia takiego samego jak ma teść czy mój tata żeby później nie było fochów, że imię jest po tym dziadku, a nie po drugim. My zastanawialiśmy się nad Szymonem i Kubą i wygrał Kuba
 
Szczerze to Janów jest teraz bardzo dużo. Ja osobiście nie chciałabym żeby moje dziecko w przedszkolu było piątym Janem, a samo imię bardzo średnio mi się podoba, ale to już kwestia gustu :) z tych propozycji Wojtek mi się podoba :) jest ich mniej niż Janów. Natomiast Joachim jest bardzo oryginalne 😃
 
Cześć dziewczyny,

Proszę wypowiedzcie się, które z wymienionych imion najbardziej do Was przemawia:

1. Jan
2. Wojciech
3. Joachim

Mamy już synka Jakuba.
Jan i Wojciech więc wpisują się w „klimat”.
Joachim to rzucony przez męża pomysł, co szczerze mnie zdziwiło. 🤪

Mam trochę dylemat. Szczerze mówiąc niewiele imion męskich mi się podoba. Lubię imiona tradycyjne, ale kusi mnie wybór trochę bardziej śmiałego.

Wojciech to z kolei teść, który zapewne byłby przeszczęśliwy z wyboru tego imienia.

I tak się trochę zastanawiam.


Dzięki za odp.

Pozdrawiam 😉
Ja bym wybrała Wojtusia :)
 
Z tych trzech dla mnie najładniejsze Wojtek, ale ja bym nie dała imienia takiego samego jak ma teść czy mój tata żeby później nie było fochów, że imię jest po tym dziadku, a nie po drugim. My zastanawialiśmy się nad Szymonem i Kubą i wygrał Kuba
Jestem tego samego zdania co do Wojciecha ;)
Ale Joachim super!
My wybraliśmy Konstanty :)
 
Wiadomo że teraz jest moda na tradycyjne imiona i dużo osób tak nazywa swoje dzieci. Ale co z tego? Katarzyna czy Anna były też mega popularne kiedyś i co drugie dziecko tak miało na imię, ale czy ktoś się tym przejmował lub komus to tak bardzo przeszkadzało?
Dla mnie lepsze popularne niż na siłę wymyślne, byle by być oryginalnym. A teraz już nie tak łatwo o oryginalność ;)

Ja zastanawiam się również nad Janem, Stanisławem lub Franciszkiem i skłaniam się ku Jan, ponieważ bardzo podoba mi się znaczenie tego imiona ;) Wszystkie 3 są teraz bardzo popularne
 
reklama
Do góry