reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla Chłopca

Nam jeszcze sie sprawdzilo wyobrazanie go w roznych sytuacjach i w roznym wieku - w ten sposob odpadl nam Ignacy, bo podobala nam sie tylko wersja dziecieca Ignas, a dorosly Ignacy juz nie 😅
Dla mnie Ignacy pół biedy, ale mogliby mówić Ignac 😱

No u nas się nazwisko kończy na "ski/ska", więc trudnk pomylić.
Ale miałam kolegę na studiach z nazwiskiem od imienia typu Karol Mirek, to jeden wykładowca zawsze mylił i wszystkim mówił po imieniu a jemu "no to Mirek powiedz co tu będzie". Strasznje to triggerowało.
Takie połączenie to już w ogóle. Nie wiadomo co imię, a co nazwisko.
 
reklama
Imie Wiktor nadano 2709 razy, a Viktor 79. Roznica jednej literki, jak Leon i Leo 😅 Rozne imiona, natomiast roznica kosmetyczna ;)

Ale wiesz, że to się inaczej wymawia totalnie? Moja koleżanka urodziła syna w USA i nawała go Leo czyt. Lijo - nikt nigdy nie powiedział na niego Leon (chłopak ma już 11 lat). Do Polski wrócili jak miał 6 miesięcy
 
Ostatnia edycja:
no to masz farta, bo ja Ci mówię, że takie przypadki znam, nie wiem ile masz lat, ale za czasów mojej mamy czy moich cioć to było nagminne i sama mam w rodzinie dwa takie przykłady, a poza jeszcze więcej. Więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 😉 Tymon i Tymoteusz nie są podobnymi imionami, jedynie zdrobnienie mają wspólne 😉 Nawet te imiona w języku angielskim mają całkowicie inny wydźwięk (Timon i Timothy), więc nie wiem skąd takie założenie, że to to nijaka różnica
Tak samo Aga na Agnieszkę i Agatę 😂
 
reklama
Ciezko doradzic z imieniem. Ja od zawsze wiedzialam ze jak bedzie syn to bedzie Michał i tak jest :D ale podoba mi sie tez Wojtek, Ignaś, Krzyś :) zerknij sobie na liste imion wybierz kilka i może z partnerem coś wymyslicie wspolnie :)
 
Do góry