reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla Chłopca

Przyklad troche nietrafiony, Alina i Alicja nie sa az tak podobne ;) Bardziej by pasowalo Bartosz i Bartlomiej - czesto oboje nazywani Bartkiem.
Roznice w imionach widze, natomiast uwazam, ze w niektorych przypadkach to kombinowanie na sile.
Autorka zrobi jak uwaza, ja jedynie skomentowalam, ze Leonow jest duzo, a Leo wcale nie jest bardziej oryginalnym imieniem.

Imię Leon nadano ponad 5 tys razy, Leo jedynie 545 więc jednak jest różnica w popularności 🙂

 
reklama
no to masz farta, bo ja Ci mówię, że takie przypadki znam, nie wiem ile masz lat, ale za czasów mojej mamy czy moich cioć to było nagminne i sama mam w rodzinie dwa takie przykłady, a poza jeszcze więcej. Więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 😉 Tymon i Tymoteusz nie są podobnymi imionami, jedynie zdrobnienie mają wspólne 😉 Nawet te imiona w języku angielskim mają całkowicie inny wydźwięk (Timon i Timothy), więc nie wiem skąd takie założenie, że to to nijaka różnica
No raczej nie jestem z czasów Twojej mamy 😂
 
Nie spotkalam sie nigdy ze zdrobnieniem Aliny jako Ala 🤷🏼‍♀️ Zreszta, zawsze mozna dopytac, jak juz tak bardzo nam zalezy.

Wracajac do problemu autorki - ja usiadlam z mezem, odpalilam jakis spis imion ze znaczeniami, wybralismy kilka typow i potem samo wyszlo te ulubione 😅 Mialam tez znajoma, ktora miala wybrane imie i odkad znala plec tak sie zwracala do malucha, a jak sie urodzil, to wybrala calkiem inne 🤷🏼‍♀️
Na dzień dzisiejszy to mój Partner zwraca się do niego Leoś, ale co z tego wyjdzie to nie wiem 🤷‍♀️😂 mam niby jeszcze 4-5 miesięcy, ale ten czas tak szybo leci .. 😕
 
i mam nadzieję, że pokolenie Naszych dzieci będzie potrafiło rozróżniać imiona 😉
z mojego Stanisława w gabinecie lekarskim zrobiono Stanisławę 😂 więc różnie to bywa.
Ale pamiętam sama jak zapraszalam na ślub i zastanawiałam się czy Ada (córka koleżanki), to po prostu Ada, Adrianna czy Adelajda 🙈
Bo w sumie teraz jeszcze ludzie nadają skróty imion zamiast pełnych i może zdarzyć się Ala, która nie jest ani Alicją ani Aliną (swoją drogą jakby się udało mieć w przyszlości córkę to będzie Alina i będziemy dwie Ale). Tak samo jak już są Nele, które nie są Anielami.
 
reklama
Na dzień dzisiejszy to mój Partner zwraca się do niego Leoś, ale co z tego wyjdzie to nie wiem 🤷‍♀️😂 mam niby jeszcze 4-5 miesięcy, ale ten czas tak szybo leci .. 😕
O widzisz - moj maz tez ciagle mowil Wojtek, ja nie bylam przekonana, ale jak po porodzie o tym rozmawialismy to jednak bylo „nie no, Wojtek na 100%”, przez te kilka miesiecy sie jednak przyzwyczailismy.
Mnie do osmego miesiaca lecialo szybko, ale ten ostatni to juz odliczalam do porodu 🙈 Duzo zdrowka!
 
Do góry