reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla Chłopca

z mojego Stanisława w gabinecie lekarskim zrobiono Stanisławę 😂 więc różnie to bywa.
Ale pamiętam sama jak zapraszalam na ślub i zastanawiałam się czy Ada (córka koleżanki), to po prostu Ada, Adrianna czy Adelajda 🙈
Bo w sumie teraz jeszcze ludzie nadają skróty imion zamiast pełnych i może zdarzyć się Ala, która nie jest ani Alicją ani Aliną (swoją drogą jakby się udało mieć w przyszlości córkę to będzie Alina i będziemy dwie Ale). Tak samo jak już są Nele, które nie są Anielami.
Miałam nazwisko panieńskie neutralne, czyli czy Pan czy Pani takie samo, jak np. Nowak.

Kiedyś na studiach facet czyta listę i nagle "pan Nowak". Śmiechom nie było konca.
 
reklama
O widzisz - moj maz tez ciagle mowil Wojtek, ja nie bylam przekonana, ale jak po porodzie o tym rozmawialismy to jednak bylo „nie no, Wojtek na 100%”, przez te kilka miesiecy sie jednak przyzwyczailismy.
Mnie do osmego miesiaca lecialo szybko, ale ten ostatni to juz odliczalam do porodu 🙈 Duzo zdrowka!
Ahh z tymi imionami to nie jest takie proste 🙈 tez mi się wydaje że imię się dosyć przyjęło bo ja tez czasami już tak do niego mówię 😂
 
Ahh z tymi imionami to nie jest takie proste 🙈 tez mi się wydaje że imię się dosyć przyjęło bo ja tez czasami już tak do niego mówię 😂
Nam jeszcze sie sprawdzilo wyobrazanie go w roznych sytuacjach i w roznym wieku - w ten sposob odpadl nam Ignacy, bo podobala nam sie tylko wersja dziecieca Ignas, a dorosly Ignacy juz nie 😅
 
Nie spotkalam sie nigdy ze zdrobnieniem Aliny jako Ala 🤷🏼‍♀️ Zreszta, zawsze mozna dopytac, jak juz tak bardzo nam zalezy.

Wracajac do problemu autorki - ja usiadlam z mezem, odpalilam jakis spis imion ze znaczeniami, wybralismy kilka typow i potem samo wyszlo te ulubione 😅 Mialam tez znajoma, ktora miala wybrane imie i odkad znala plec tak sie zwracala do malucha, a jak sie urodzil, to wybrala calkiem inne 🤷🏼‍♀️
nigdy? To może najbardziej popularny przykład: serial Miodowe Lata. Na Alinę mówiono Ala 😉
 
Miałam nazwisko panieńskie neutralne, czyli czy Pan czy Pani takie samo, jak np. Nowak.

Kiedyś na studiach facet czyta listę i nagle "pan Nowak". Śmiechom nie było konca.
No u nas się nazwisko kończy na "ski/ska", więc trudnk pomylić.
Ale miałam kolegę na studiach z nazwiskiem od imienia typu Karol Mirek, to jeden wykładowca zawsze mylił i wszystkim mówił po imieniu a jemu "no to Mirek powiedz co tu będzie". Strasznje to triggerowało.
 
reklama
Do góry