reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla chłopczyka

Lilka2000

Początkująca w BB
Dołączył(a)
12 Październik 2022
Postów
20
Hejka,
To już prawie czwarty miesiąc, ostatnio na USG moja lekarka już była w stanie stwierdzić płeć naszego dziecka. Będziemy mieli synka. Ja bardzo się cieszę, mąż wolałby dziewczynkę ale jest szczęśliwy, że nasz synek rośnie zdrowo. Zastanawiamy się nad imieniem dla niego. Mi od zawsze podobało się imię Iker (baskijskie, znaczy niosący dobrą nowinę). Co myślicie? Wydaje mi się proste i uniwersalne, jednak mama i szwagierka śmieją się i uważają że mój synek będzie miał do mnie żal. Podpowiedzcie mi co na ten temat myślicie
 
reklama
Przedstawię temat na moim przykladzie. Mama dała mi niepospolite imię (Diana) w tamtych czasach dziwaczne. Dzieci w szkole nie dawały mi żyć z powodu imienia. Zniszczyły mi wspomnienia związane ze szkoła. Wolałam być zwykła i powszechna Anka niż jedyna Diana. Teraz mam już swoje lata i nadal odbija się to echem, mimo ze do imienia już się przekonałam. Czasem trzeba 2 razy pomyśleć zanim się da komuś imię bo może być roznie.
 
Hejka,
To już prawie czwarty miesiąc, ostatnio na USG moja lekarka już była w stanie stwierdzić płeć naszego dziecka. Będziemy mieli synka. Ja bardzo się cieszę, mąż wolałby dziewczynkę ale jest szczęśliwy, że nasz synek rośnie zdrowo. Zastanawiamy się nad imieniem dla niego. Mi od zawsze podobało się imię Iker (baskijskie, znaczy niosący dobrą nowinę). Co myślicie? Wydaje mi się proste i uniwersalne, jednak mama i szwagierka śmieją się i uważają że mój synek będzie miał do mnie żal. Podpowiedzcie mi co na ten temat myślicie
Oryginalne. Osobiscie chyba bym nie ryzykowala. Chociaż z tym imieniem jest tak, ze możesz nadać zwykle a dziecko i tak nie będzie go lubiło. Moja mama Jola do tej pory nie znosi swojego imienia, a w jej czasach było dość powszechne. Wszystkim nie dogodzisz. Może coś podobnie brzmiacego lub o podobnym znaczeniu ale jednak bardziej popularnego?
 
Hej, też myślę, że może mieć żal, ale to moje zdanie. Pamiętaj, że to Wasz syn i Wasza decyzja. Co na to mąż?
Mąż nie protestuje, mieliśmy umowę że on wybiera dla dziewczynki a ja dla chłopca. Jest zawiedziony że nie będzie to córeczka ale jakoś się przyzwyczaja do faktu że będziemy mieli synka. Uważa że mogłabym wymyślić bardziej popularne
 
Przedstawię temat na moim przykladzie. Mama dała mi niepospolite imię (Diana) w tamtych czasach dziwaczne. Dzieci w szkole nie dawały mi żyć z powodu imienia. Zniszczyły mi wspomnienia związane ze szkoła. Wolałam być zwykła i powszechna Anka niż jedyna Diana. Teraz mam już swoje lata i nadal odbija się to echem, mimo ze do imienia już się przekonałam. Czasem trzeba 2 razy pomyśleć zanim się da komuś imię bo może być roznie.
No właśnie. Szkoda że nie wiemy, co dziecko na ten temat powie. Gdybym wiedziała, ułatwiłoby mi to podjęcie decyzji
 
Ja mam na imię Daniela :D byłam jedyną Danielą w przedszkolu , w podstawówce , w gimnazjum i w liceum także :D jak widniało imię Daniela na ławce szkolnej to zawsze miałam przerąbane, bo wszyscy wiedzieli o którą Danielę chodzi :D tez nie lubiłam swojego imienia ,bo dla dzieci po prostu było to imię obce, niespotykane , dziwaczne . Niektórzy przekręcali je z męskim imieniem Daniel :p pamietam , ze na początku było to dla mnie przykre , ze mylą mnie z chłopcem , ale z czasem się przyzwyczaiłam . Ale to nic ! Ostatnio dostałam pismo od pracodawcy , w którym ostatnia litera ,, A „ była dopisana długopisem 🤣🤣🤣 znowu ktoś myślał , ze jestem facetem 😅 dziś się cieszę, że noszę takie oryginalne imię :)
 
Oryginalne. Osobiscie chyba bym nie ryzykowala. Chociaż z tym imieniem jest tak, ze możesz nadać zwykle a dziecko i tak nie będzie go lubiło. Moja mama Jola do tej pory nie znosi swojego imienia, a w jej czasach było dość powszechne. Wszystkim nie dogodzisz. Może coś podobnie brzmiacego lub o podobnym znaczeniu ale jednak bardziej popularnego?
Nie zależy mi żeby wszystkim dogodzić. Tylko żeby dziecko nie miało do mnie o to żalu. Zastanawialiśmy się jeszcze nad Tristanem, ale mąż uznał już że lepsza opcja to Iker. Nie wiem za bardzo jakie imiona mogłyby być podobne. Masz jakieś pomysły?
 
No właśnie. Szkoda że nie wiemy, co dziecko na ten temat powie. Gdybym wiedziała, ułatwiłoby mi to podjęcie decyzji
mi dodatkowo szkoła myliła imię, często w dokumentach takich jak legitymacja widniało imię Daria…. I potem problem bo dokument nie ważny a potrzebowałam do biletów ulgowych. Także unikatowe imię to tylko radość nadającego. Potem same problemy
 
reklama
Hej. Ja jestem w 18 tyg, mam yez mieć chlopaka. Mam juz jednego syna Cezarego i nie wiem czemu ludzie zwlaszzaz rodziny kręcą głowa, komentuja, ze pies to czarek itp. teraz mysle, ze bedzie Wiktor po dziadku. Mi sie takie bardzo inne nie podobają, ale w sumie dziewczynke chcialam nazwac emma. Więc tez nir wiem czy byloby ok. Ostatecznie to rodzice nazywają sowje dzieci i inni nic w sumie do tego nie mają.
 
Do góry