reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla chłopczyka

ja bym pomyślała, że to imię na cześć Casillasa ❤️

Większość imion była kiedyś obca… Barbara, Kinga, Regina, Olaf, Marek - poza częstotliwością i historią nadań nic ich nie różni od Hermenegildy, Diany, Pomponii, Tormunda i Saturnina. To nie są słowiańskie imiona!

Dlatego, że od zawsze nadajemy „pożyczone imiona” mamy zarówno Izabele jak i Elżbiety, Luizy i Ludwiki. I wszystkim te imiona wydają się normalne…
 
reklama
No to widzisz. A mi się Franciszek - Franek - kojarzy z Generalnym Gubernatorem i choćby z tego powodu już w liceum miałabym powód do podśmiechujki z kolegi, bo byłam w takiej klasie a nie innej ;) z każdego imienia da się smiac, naprawdę. Ale wiesz co? Problemem nie są dzieci. Problemem są ich ograniczeni rodzice, którzy musza mieć spore kompleksy skoro uczą dzieci, że takie imię jest czymś dziwnym ;)
No tak no to jak dziecku będą dokuczać powiesz najwyżej:Nie martw się! Oni nas nie rozumieją. To wszystko ci ograniczeni rodzice! 😏No bez jaj...Świata nie zmienisz. Dziecko możesz zabezpieczyc...I nie wierzę że z każdego imienia można się śmiać. Z mojego nikt się nigdy nie śmiał 🤔
 
To że się nie smiał nie znaczy, że się nie da ;) Ja musiałam znosić takie zdrobnienia mojego imienia, które przyprawiały mnie o skręt żołądka a mam klasyczne i bardzo popularne imię ;)
No tak no to jak dziecku będą dokuczać powiesz najwyżej:Nie martw się! Oni nas nie rozumieją. To wszystko ci ograniczeni rodzice! 😏No bez jaj...Świata nie zmienisz. Dziecko możesz zabezpieczyc...I nie wierzę że z każdego imienia można się śmiać. Z mojego nikt się nigdy nie śmiał 🤔
 
Jezus Maria to o czym ta dyskusja w końcu? Ktoś chce to da synowi na imię Nabuchodonozor. Ktoś chce dać córce Zuzanna, mimo że teraz jest bardzo popularne, to da. Po co pytać obcych ludzi o zdanie skoro nie pozwala im się skrytykować pomysłu? Daj mu Iker Chuljo Ragnar Sławomir i okej. Co nas to obchodzi?
 
Jezus Maria to o czym ta dyskusja w końcu? Ktoś chce to da synowi na imię Nabuchodonozor. Ktoś chce dać córce Zuzanna, mimo że teraz jest bardzo popularne, to da. Po co pytać obcych ludzi o zdanie skoro nie pozwala im się skrytykować pomysłu? Daj mu Iker Chuljo Ragnar Sławomir i okej. Co nas to obchodzi?
Jejku dokładnie to samo pomyślałam 😅 Na zasadzie cokolwiek dajcie jak Wam w duszy gra😅
 
Jejku dokładnie to samo pomyślałam 😅 Na zasadzie cokolwiek dajcie jak Wam w duszy gra😅
No dokładnie. To tak jak na forach budowlanych ludzie pytają czy podoba się ten wzór płytki. Chryste Panie, to im się ma podobać. Skoro dzieci nie wyśmiewają, każde imię zostało skądś zapożyczone i było nowe, to z czego tu robić problem?
 
No dokładnie. To tak jak na forach budowlanych ludzie pytają czy podoba się ten wzór płytki. Chryste Panie, to im się ma podobać. Skoro dzieci nie wyśmiewają, każde imię zostało skądś zapożyczone i było nowe, to z czego tu robić problem?
No tak:D Ale pamiętaj! Jak Ci wszyscy wokół mówią że masz problem to masz problem! A jak na forum,na pytanie,czy imię dziwne, wszyscy (prawie) mowią że dziwne no to pewnie dziwne poprostu 🤭😅
 
No tak no to jak dziecku będą dokuczać powiesz najwyżej:Nie martw się! Oni nas nie rozumieją. To wszystko ci ograniczeni rodzice! 😏No bez jaj...Świata nie zmienisz. Dziecko możesz zabezpieczyc...I nie wierzę że z każdego imienia można się śmiać. Z mojego nikt się nigdy nie śmiał 🤔
To podejście mnie trochę przeraża… a jak dziecko będzie miało wadę wzroku lub zgryzu? Nie założysz aparatu/okularów, bo będzie pośmiewiskiem czy może jednak lepiej walczyć o tolerancję?

Ja nie lubię pewnej kategorii imion, smutno mi, że tak wiele dziewczynek co roku dostaje imię AMELIA, śmieszy mnie zbitka KSYMENA Cieśla (i dlatego moje ma na imię Kasia) ale nigdy nie dam mojego przyzwolenie na dyskryminację. Nazwiska ani imienia nie wybieramy sami. Mam prostackie nazwisko i co - iść je zmienić na Lubomirską i udawać ordynatkę?

Poza tym uważam, że w większości dramatyzujecie. Nie mamy 1991 roku tylko 2022, w PL mieszka wielu obcokrajowców, są małżeństwa mieszane. W placówce moja córka jest jedyną Kasią za to są 2 Oksany, 3 Mie, Michell i Michel (chłopak i dziewczyna) Gaja, Taja, Maja, Serafina, 3 Leonów, Eryk, Olaf, Kaspar i Gucio. To już ta moja Kasia brzmi dziwnie.

Dziewczyna zapytała, bo chciała zobaczyć, czy nasza społeczność myśli zaściankowo. No myśli.
 
reklama
To podejście mnie trochę przeraża… a jak dziecko będzie miało wadę wzroku lub zgryzu? Nie założysz aparatu/okularów, bo będzie pośmiewiskiem czy może jednak lepiej walczyć o tolerancję?

Ja nie lubię pewnej kategorii imion, smutno mi, że tak wiele dziewczynek co roku dostaje imię AMELIA, śmieszy mnie zbitka KSYMENA Cieśla (i dlatego moje ma na imię Kasia) ale nigdy nie dam mojego przyzwolenie na dyskryminację. Nazwiska ani imienia nie wybieramy sami. Mam prostackie nazwisko i co - iść je zmienić na Lubomirską i udawać ordynatkę?

Poza tym uważam, że w większości dramatyzujecie. Nie mamy 1991 roku tylko 2022, w PL mieszka wielu obcokrajowców, są małżeństwa mieszane. W placówce moja córka jest jedyną Kasią za to są 2 Oksany, 3 Mie, Michell i Michel (chłopak i dziewczyna) Gaja, Taja, Maja, Serafina, 3 Leonów, Eryk, Olaf, Kaspar i Gucio. To już ta moja Kasia brzmi dziwnie.

Dziewczyna zapytała, bo chciała zobaczyć, czy nasza społeczność myśli zaściankowo. No myśli.
Kasia to w ogóle ładne imię swoją drogą. Katarzyna też dobrze brzmi;) Na wadę wzroku nie masz wpływu, nie decydujesz o niej jako rodzic. My też z mężem nie mówimy przy dziecku: E pa jakie imię dała 😁🤭 Generalnie spoko. Wciągnęłam się w ten wątek bo lubię wątki o imionach;) ale jakby nie naciskam już nie mam w sumie więcej do powiedzenia na ten temat 🤭
 
reklama
Do góry