reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

imie dla dzidzia

maga -nie przejmu się, to Wasze dziecko i to Wy nadajecie imie, Wy je będziecie wychowywać!
Fionka ma rację - rodzinka oszaleje na punkcie dziecka i będzie im obojętne, jak ma na imię! ;)

Dlatego my nie powiedzielismy NIKOMU z rodziny, że to będzie dziewczynka, jak nas pytają jakie imiona wybralismy - odpowiadamy, że jeszcze mamy czas. ;) Wolę się nie wkurzać... ;)
 
reklama
Maga- moja mama mowi to samo ze nadajac malemu imie Oliwier - okaleczymy go i zrobimy mu straszna krzywde- jakbysmy co najmniej chcieli nazwac go Kupencjusz lub cos w tym stylu. Po prostu kazdemu podoba sie inne imie- moja mama zawsze marzyla ze jak bedzie mala synka to nazwie go Pawel- wiec teraz jak ma byc wnuk chce przeforsowac to imie dla malego.to juz jest jej problem i niestety bedzie sie musiala pogodzic z takim imieniem jakie my z mezem nadamy maluchowi
 
Macie rację dziewczyny, jakie imię by nie było, wszyscy się przyzwyczają..Nie wiem czy pisałam to już, ale jak moja siostra 10lat temu nazwała synka Alan, to wszyscy byli w szoku, nawet ja..choć jestem tolerancyjna. po kilku miesiącach nie wyobrażaliśmy sobie, że mógłby mieć inaczej na imię. Podobnie było z jej córeczką- Dianką. Nie wiem czy jakieś imię byloby dla niej bardziej odpowiednie- choć do samego imienia nie jestem dalej przekonana :)
więc najważniejsze ,żeby nam się podobało imię naszej dzidzi. I pozostło liczyć na to że w przyszłości również "dzidzi" się spodoba.
 
felqua pisze:
Maga- moja mama mowi to samo ze nadajac malemu imie Oliwier - okaleczymy go i zrobimy mu straszna krzywde- jakbysmy co najmniej chcieli nazwac go Kupencjusz lub cos w tym stylu. Po prostu kazdemu podoba sie inne imie- moja mama zawsze marzyla ze jak bedzie mala synka to nazwie go Pawel- wiec teraz jak ma byc wnuk chce przeforsowac to imie dla malego.to juz jest jej problem i niestety bedzie sie musiala pogodzic z takim imieniem jakie my z mezem nadamy maluchowi

Alez Olivier to teraz takie popularne imie. Moja tesciowa namawiala nas strasznie na Oliviera albo Oscara ale my sie uparlismy na Patryka ( co zreszta ani tesciowej ani mojej mamie sie nie zbyt podoba). Ja chcialam tez Pawel ale moja mama podniosla bunt. W koncu doszlam do wniosku ze to nasza decyzja a wszyscy sie przyzwyczaja.
 
Z własnego doświadczenia wiem ze należy olac takie komentarze - to wkoncu nasze dziecko i my zadecydujemy jak bedzie sie nazywalo.
Jak moja tesciowa zaczela imie wybierac to najpierw mowilam ze mi sie nie podobaja az wkoncu przestalam sie odzywac. A teraz jak jej powiedzielismy jak nazwiemy: Dorotka lub Marcinek to stwierdzila ze nie sa ladne i ze powinnismy wziasc kalendarz i wybrac ladne to mam ja gdzies i tak bedzie tak jak my chcemy a nie ona.
 
maga!!! wpadłam na pewien pomysł. Powiedzcie rodzicom, że faktycznie, może mają rację... Przemyśleliście sprawę i zastanawiacie się jeszcze nad imieniem PRAKSEDA. Jest to bardzo oryginalne imię i na pewno Wasza córka czułaby się "wyróżniona" nosząc je...

Może przestaną ględzić... Powodzenia :)
 
Do góry