reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

Moja córeczka ma na imię Marcelinka, jest to dść rzadkie imię ale wszystkim wokół się podoba. Natomiast synuś - Igor (zdrobniale Iguś). Mam "uczulenie" na wszystkie Jessiki (jeszcze czasami pisane Dżesika), Żanety, Angeliki i itp. Są przecież takie piękne polskie imiona: Agatka, Antosia, Marianna, Sebastian, Nikodem. Życzę powodzenia w doborze odpowiedniego imienia, tak żeby później maleństwo jak już podrośnie nie miało pretensji :D
 
reklama
cześć,
my mamy na razie przygotowane po 2 imiona dla dziewczynki i chłopca.Jeśli to będzie chłopiec, to będzie to albo Przemek albo Artur, a jeśli dziewczynka to Marta lub Daria (jeszcze podoba nam się Ida).
U znajomych dzieci maja takie imiona: chłopcy to Filip i Aleksander, a dziewczynki: Patrycja i Julia
Pozdrawiam
Giza
 
Nam tez nie jest latwo wybrac imie dla dzidzi, kiedys myslalam ze jak bedzie dziewczynka to bedzie Julka po prababci ale po drodze wszedl serial i teraz to strasznie popularne imie :( , moj maz chcialby Robertę ale na to to ja sie nie zgadzam, co do chlopiecego imienia to jeszcze gorzej mi dlugo podobalo sie imie Krystian ale mi sie odpodobalo :( , pozniej mowilismy ze bedziemy mieli Huberta, ale odkad wiem ze starsza i strasznie wscibska (brrrr) kolezanka z pracy ma syna o takim imieniu to mi przeszlo, wiec w tej chwili w glowie pustka, jesli chodzi o moje otoczenie to wsrod rodziny i znajomych dzieci maja nastepujace imiona: Konrad, Weronika, Klaudia, Kacper, Martyna, Michał, Mikołaj, Miłosz, Radosław-Maciej, Barbara, Aleksandra, Damian, Adrian, Bartek, Jakub, Magda, i ostatni "nabytek" Pola.
 
Ja jak na razie nazywam go Dawidek!I choć to dopiero początek,ja już wiem że to będzie chłopak,tak czuję!Zresztą już dawno tak czułam,że będę mieć 2 synów.Znacie te wróżby z obrączką?Nie jestem jakaś przesądna,ale to akurat faktycznie się sprawdza.Kiedyś myślałam nad imionami: Gracjan,Michał,Ariel,Sebastian,Piotr.Dziewczęce,jedyne jakie mi się podobało to Anita.
Mój siostrzeniec ma na imię Alan.Parę lat temu każdy ze ździwieniem pytał -JAK?Akle teraz widzę,że staje się bardziej popularne.
 
GIZA - weź Idę, to będą dwie Idy Kwietniowe, jedna w Warszawie druga we Wrocławiu :) Chociaż Marta też jest ładne, ale mój mąż akurat na to się nie chciał zgodzić przez skojarzenie z jakąś koleżanką idiotką z liceum, siła uprzedzeń :lol:
 
margot pisze:
GIZA - weź Idę, to będą dwie Idy Kwietniowe, jedna w Warszawie druga we Wrocławiu :) Chociaż Marta też jest ładne, ale mój mąż akurat na to się nie chciał zgodzić przez skojarzenie z jakąś koleżanką idiotką z liceum, siła uprzedzeń :lol:

Ida to ladne imie, oryginalne. Sama dalabym corce tak na imie, ale niestety znam jedna bardzo niefajna Ide, wiec mam sliczna Annike :-) Tez bohetarka Astrid Lindgren :-)

Ja mialam wybranych kilka imion i szczerze mowiac wszystko zdecydowalismy dopiero po urodzeniu. Silna, ciemnowlosa dostala imie Victoria. Jakby druga corka tez byla brunetka, mialam dla niej zarezerwowane inne imiona. A urodzila sie drobniutka blondyneczka i Annika do niej najlepiej pasowalo.

Zobaczcie liste najpopularniejszych imion w Szwecji:
http://www.svenskanamn.com/top_hundred.asp?year=2003

pozdr, Magda
 
Cześć, my planowaliśmy dziewczynkę - Kingę Alicję, ale będzie chłopiec, chyba Stanisław Kamil, tylko coraz więcej mamy wątpliwości co do tego Stanisława...szczególnie, że jak widać na forum wraca moda na imiona retro, więc pewnie żeby nie być zbyt modnym zostanie po prostu Kamil...
pzdr
Ewa
 
Hej,dzięki za odpowiedzi.Naprawdę nie wiedziałam,że Zuzia to takie popularne imię.A ja nie chcę ani bardzo popolarnego,ani dziwnego...po prostu nie wiem,a te co mi się podobają to są w bliskiej rodzinie.Dzisiaj była u mnie koleżanka z małym Oliwierem,ale to też bardzo ostatnio modne.A inna ma córeczkę Dominikę. Myślałam nad Anią,a dla chłopca Kubą,ale przez te seriale,to teraz co drugi to Kuba. Mąż się na razie nie wypowiada,ale jak wróci to go przycisnę.
 
Ja swojej pierworodnej dałam na imie Emilka, dla chłopca miałam Kamil. Ale teraz zupełny mętlik w głowie... dziewczynce chyba dam Małgosia, a jak będzie chłopiec... hmmm... nie wiem :?
 
reklama
Mi sie bardzo podoba imie Kamil ale moj maz nie chce bo mu sie zle kojarzy :( Ale za to jak bedzie dziewczynka to bedzie Kamila a chlopczyk Arkadiusz :) .Jeszcze sie zastanawialismy nad imieniem Oliwia ale moja mama wolala by na nia Ola a mi sie imie Ola nie podoba wiec chyba zostanie Kamilka.
 
Do góry