reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

reklama
Nasz synek miał się nazywac (od samego poczatku) Krzysztof Pawel - ale zaprotestował nasz starszy syn - jego wielka szkolną antypatią jest Krzyś. Potem miał byc Paweł Wiktor - bo mąż ma na 2 paweł a w rodzinie męża jest zwyczaj nadawanie 2 imienia po dziadku - więc Wiktor. Ale, że Paweł mi sie akurat nie podoba to będzie ostatecznie Wiktor Paweł. I tak juz zostało ogłoszone;). Będzie Wikuś... hihi ;D A pierwszy syn ma na imię Boguslaw - imie troche potezne więc na uzytek tymczasowy wołamy na niego Bogucha.
 
Jeżeli już mówimy o imionach to mi  bardzo podobają się zwykłe i proste takie jak np Ola,Madzia ,Kasia, Bartuś, Krzyś,Piotruś itp.To sa bardzo ładne ,skromne i urocze imionka, nie moglibyśmy z partnerem nazwać dziecka Mariarosa ,Tristan,Benedykt czy Lorin... owszem, może tych Oli , Kasi , Marysi za wiele już mamy na świecie, ale przecież Nataniel czy Leticia to już przesada? co gdy się ujawni że nasze pociechy będą w przyszłości wytykane palcami za takie 'wymyślone" imię...wydaje mi się że trzeba docenić nasze Polskie piękne imiona przecież jest ich tak wiele...;).Myślę że wszystko  im prostsze tym ładniejsze, tak jest chyba ze wszystkim, we wszystkim trzeba znać umiar i zachować zdrowy rozsądek.Mam koleżankę która ma 9 letnego syna któremu dała na imię ...Mścisław,- koledzy z tego powodu nadająmu wiele niezaprzyjemnych"ksyw" co dla takiego jeszcze dziecka napewno jest przykre i bolsne, koleżanka mówi, że gdyby mogła zmieniła by imię synowi.Dlatego wybór imienia jest niezwykle ważnym momentem w życiu rodzica mamy je wkońcu na całe życie.... :) Jej ,ale się rozpisałam ;D zapomniałam się pochwalić właśnie wczoraj dowiedziałam się, że zostanę mamą ::) jestem z tego powodu zachwycona :laugh: bardzo bym chciała już być w 9 miesiącu i urodzić maleństwo w pełni zdrowe i silne :).Wczoraj z chłopakiem już wymyśliliśmy imiona, dziewczynka to będzie Ewelinka  ;)a chłopiec Tomuś ;).Jeżeli urodzi się dzidziuś z czasem postaramy się o drugie dlatego obydwa imionka jakie proponujemy napewno sie przydadzą :p... noo.. chyba że los nam sprawi podwójne szczęście... ::) ::) ::).Pozdrawiam mamusie oczekujące... ;D.
 
Lilka pisze:
a nasza córunia bedzie Natalia :D

ale podoba mi sie tez Lena

Ja również jestem za Natalią.Nasza ma już prawie 8 mieisęcy i wiekszość mówi, że to bardzo ładne, dobre imię. A pozostali nie mówią nic i niech tak zostanie.
Propozycje były: Wiktoria, Weronika, Kinga a dla chłopca - Adam, Filip
 
hej!!!
My dla dziewczynki mamy Kamila, a dla chłopca ciągle debatujemy Michał a może Tomek albo Tadeusz. Mamy jeszcze kilka miesięcy na podjęcie ostatecznej decyzj...
Wybieranie imienia to strasznie trudne i odpowiedzialne zajęcie!!!!
Pozdrawiam!!
 
Wybór imienia to naprawdę trudna sprawa. Moim zdaniem najlepsze są imiona, które mozna zdrobnić ale generalnie są w jednej formie np. Marta, Pola, Lena,. Ale niestety większość imion jest bardzo długa w pełnym brzmieniu np. Aleksandra, Katarzyna itp - a potem i tak nikt nie mówi tak do dziecka (lub później) tylko Ola, Kasia.
 
A u mnie będzie dziewczynka i mamy dwie opcje HANIA albo LIWIA a dla chłopca miałam JAŚ !! Jeszcze jest troche czasu więc moze mi sie zmieni ale faktycznie cięzkie zajęcie wybrać imię !!
 
reklama
Witam mamusie! :)      Jestem w ósmym tygodniu ciąży i już z mężem wiemy że to będzie dziewczynka, dlatego iż  nasze starsze pociechy posiadają  oryginalne imiona (Bianka Lilianna i Herman Olgierd) postanowiliśmy że nie zaprzestaniemy na naszej "tradycji" i nasz trzeci skarb również  będzie miec niespotykane imię mianowicie na początku miała być Waleria Vanessa ale podobo brzmi zbyd poważnie dlatego  nasza księżniczka będzie Inez Carmen ::).Pozdrawiam!.
 
Do góry