reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

Ja się upierałam przy Julii, a w końcu stanęło na Magdalenie.
Tak więc nasza Córcia nazywa sie Magdalena Julia
A co sądzicie o Laurze? Śliczne. :D
 
reklama
jeszcze myśle o Małgosi...albo Łucja. ale chyba zostanie Julka bo każdy już tak o niej mówi :lol:
 
A co myślicie o Kamili ja mam taki jestem przez całe swoje życie zadowolona że mam tak na imie. Zawsze chciałam żeby moje dzieci miały: Kamila i Adam, no i to pierwsze już odpada bo ja tak mam a los wykluczył drugie bo dał mi męża o imieniu ADAM, no jakie ja mam teraz imiona wymyśleć?? Ale mam jeszcze czas bo narazie tylko się staram o dzidzi.
 
Aletka Trochę by to głupio brmiało jak bym miała syna i córkę o tych samych imionach jak my z mężusiem. Znajomi by mówili np. "Przyjdzie Kamila z Adamem z Kamilą i Adamem" :D
Ale mam jeszcze dużo czasu żeby coś wymyśleć najpierw muszę sobie fasolinkę zrobić.
 
Cześć mamuśki
Już wiemy że będziemy mieli chłopca i wybraliśmy z mężem dla niego imię - Olivier. Dla dziewczynki mieliśmy imię - Sara. Mój mąż ma na imię - Sebastian. Moi znajomi mają dzieci o imionach: Damian, Dawid, Sandra, Weronika, Alan, Oskar, Olivia, Igor, Filip, Kacper. Myślę, że każde imię na swój sposób jest ładne, tylko zależy z kim nam się kojarzy, czy z dobrą i miłoą osobą czy też odwrotnie.
Pozdrawiam Dorota
 
Witajcie,mnie b. sie podoba imie Katarzyna,ale moja siostra i zarazem maka chrzestna naszej Dzidzi,ma tak na imie i choć mój mąż ją lubi, nie jestem pewna czy zgodzi sie na taki wybór.Drugie to Aleksandra i kolejny kłopot-bo to imie siostry męża-nieźle co :wink: Co do chłopca to myślałam o Rafale-kuzyn męża :? albo Grzegorzu-2 (i niebardzo lubiane przez niego) imię mojego mężczyzny.No i co :?: :!: jestem w kropce-moje propozycje niebardzo mu sie podobają,a sam niczego jeszcze niewymyślił,ah ci faceci.Choć to nie do końca prawda,podobają mu sie 2,Bartek(zdrobniale ładnie ale Bartłomiej :?: :shock: albo Bartosz :? )i Elżbieta-piękne :!: ale Ela-już mi sie jakos niewidzi,no ale cóz do 23 stycznia jeszcze troche czasu,pozatym jak zobacze Dzidzie to może samo sie nasunie,pozdrawiam was i wasze pociechy.
 
Witam,
Wracam do tematu po przerwie, myslalam ze Hubert i Iga ktore sobie wybral mezus moga zostac, mi sie podobalo Iga i mialam nadzieje ze to bedzie dziewczynka, ale w piatek lekarz powiedzial ze to chyba chlopczyk i problem rozgorzal od nowa bo spytalam meza jak ladnie zdrobnic imie Hubert, on sie meczyl 15 minut i stwierdzil ze moze poszukamy jakies inne imie. No i znowu punkt wyjscia :roll:. Podoba mi sie imie Bartek ale u nas jest juz 4 w rodzinie :( , do tego 3 Michały. Ja ostatnio wymyśliłam Ignaś ale mezulkowi sie nie podoba :(. Skarbczyk juz przegladalam, mezus wymyslil imie Pawel, ale moj rodzony brat ma tak na imie,zreszta mi sie nie podoba, imie nie brat :wink:, pozniej powiedzial Kamil ale tak ma jego brat. Jakbym miala pewnosc ze dzieciaki nie beda wolac na synka Hubercik :evil: (albo bercik :evil: ) to bym zostala przy tym imieniu.
pozdrawiam
beata
 
cześć,
beta77 - jeśli chodzi o zdrobnienie dla Huberta, to mi bardzo się podoba Hubi :D . Jeszcze słyszałam Hubuś - ale to już mi się mniej podoba.
Pozdrawiam
Giza
 
Beta co się martwisz Hubert to bardzo ładne imię. Moja siotrzenica ma na imię Karolinka. Dla informacji dodam, że mieszka na Śląsku i cała rodzinka wmawiała mojej siostrze, że ludzie będą na nią wołać Karolcia, a to starszemu pokoleniu kojarzyło się ze służbą, a na domiar złego w okolicy był bar piwny Karolinka :lol: Karolinka jednak została Karolinką i różnie się do niej zwracają ale nigdy nie Karolcia. Myślę że sposób zdrabniania imienia zależy tylko od ciebie, a potem charyzmy twojego dziecka.
My jesteśmy w posiadaniu córeczki Basi, a teraz mamy do wyboru dwa imiona Piotruś i Agatka. Prawdę mówiąc to bardziej podobają mi się dla dziewczynki imiona Karolina i Katarzyna ale pierwsze jak już mówiłam zarezerwowane przez siostrzenicą, a drugie przeze mnie :lol: Wiem że to brak skromności ale imię Kaska jest super nie da się go wymówić w sposób niesympatyczny, nawet Kachulizda (tak przezywała mnie mój nauczyciel fizyki w szkole gdy mu podpadłam) brzmi fajnie.
Pozdrawiam
Kaska
 
reklama
hej hej
znalazlam fajny fragment dotyczacy wyboru imienia dla dziecka, wiec go przepisuje. niektore sprawy sa dosc oczywiste, ale moze sie to komus przyda w podjeciu decyzji:
1) wybierzcie imie, ktore podoba sie i tobie i twojemu mezowi, dobrze brzmi i wywolije u was dobre skojarzenia. zapytajcie samych siebie: "czy chcialbym nosic takie imie?"
2) wybierzcie imie, ktore cos dla was znaczy, imie kogos bliskiego, kochanego lub szanowanej postaci historycznej lub biblijnej, ulubionego bohatera literackiego
3) wybierzcie imie, ktore pasuje do waszego dziecka lub symbolizuje cechy, ktore chcielibyscie w nim widziec
4) jak wybrane przez was imie bedzie odbierane przez innych? niech jego brzmienie nie bedzie podobne do jakiegos smiesznego lub brzydkiego slowa.sprawdzcie inicjaly- czy trzy poczatkowe litery dwoch imion i nazwiska przypadkiem nie utworza jakiegos niecenzuralnego slowa. chlopiec o nazwisku huber ulryk jankowski moglby miec ciezkie zycie z powodu inicjalow. zdrobnienia imion tez sa wazne, jak rowniez to, jak imie laczy sie z nazwiskiem. istnieje taka zasada: dlugie imie dobrze brzmi z krotkim nazwiskiem i odwrotnie.
5) wybierzcie dziecku drugie imie, aby moglo go urzywac, w razie gdyby nie znosilo pierwszego
6) unikajcie imion "na czasie", na przyklad gwiazd popularnego wlasnie serialu lub znanego ipopieranego polityka. slawa przeminie, postac straci na popularnosci albo sie skompromituje, a imie zostanie
7) wezcie pod uwage propozycje rodziny ale nie musicie sie na nie godzic. jezeli jest w rodzinie imie, ktore ci sie nie podoba, ale przez sentyment lub tradycje inni je proponuja, wykorzystaj je jako drugie imie. mozesz byc pewna, ze obojetnie jakie imiona wybierzecie dla swoich dzieci, twoi rodzice i dziadkowie na pewno beda je kochac, nawet jesli na poczatku krytykowali wasz wybor.
 
Do góry