reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dziecka

Ja dziewczynkę od zawsze chciałam nazwać Matylda, ale teraz jush zastanawiam się nad Bianką albo Różyczką:sorry: Dla chlopca chcę Nataniel ale tatusiowi nie bardzo się podoba, woli Mikołaj:-) pożyjemy zobaczymy
 
reklama
Ja z mężem jakoś tkwimy w tradycji i podobają nam się "stare" imiona :) Póki co, dziewczynka to Maria Joanna, a chłopak to Szymon Tadeusz. Ale pewnie jeszcze mi się kilka razy zmieni :)
 
powiedzcie mi wlasnie dlaczego wybieracie dwa imiona??
Ja dla pierwszego synka jedno wybralam... ja mam dwa ale kompletnie nie wiem po co.. po co sa dwa imiona? Ze co niby jesli sie imie i nazwisko pokryje z inna osoba? to przeciez pesele sa... ehm...
 
Ja też nie mam pojęcia dlaczego dwa... to pewnie też kwestia tradycji. W zasadzie drugiego imienia się nie używa. Ale czasem to taki zręczny zabieg - żona chce jedno imię, a mąż inne i wtedy żona dla wspólnej zgody stwierdza, że jego wybór zostanie jako drugie imię :)
 
powiedzcie mi wlasnie dlaczego wybieracie dwa imiona??
Ja dla pierwszego synka jedno wybralam... ja mam dwa ale kompletnie nie wiem po co.. po co sa dwa imiona? Ze co niby jesli sie imie i nazwisko pokryje z inna osoba? to przeciez pesele sa... ehm...


Nie mam zielonego pojecia dlaczego jest drugie imie.
Ale w mojej rodzinie jest taka tradycja ze kazdemu nowonarodzonemu dziecku daje sie na drugie imie imie po babci lub dziadku ewentualnie pradziadkach,tak dla uczczenia.
Tym samym ja mam po babci na drugie Krystyna a moj Olek na po pradziadku Jan.
Ja myśle ze to fajnie miec drugie imie ale i bez niego tez sie obedzie:-)
 
Kiedyś obiło mi się,że dwa imiona nadaje się w razie gdyby kiedyś w przyszłości dziecku nie podobało się pierwsze imię, wtedy ma prawo wyboru. Chociaż teraz pewnie mogłoby zmienić na jakiekolwiek ;)
Niektórzy też nadają drugie imię, żeby dziecko miało swojego patrona, inni nadają imiona po babci/dziadku itd.
Jaś ma dwa imiona. I druga kruszynka pewnie też dostanie drugie :)
 
reklama
larvunia, u mnie w domu jest taka tradycja, że drugie imię ma się po mamie/ tacie na pamiątkę np. moja mama ma Joanna a ja Karolina Joanna. Taki wspólny mianownik między matką i córką, ojcem i synem. Bardzo mi się podoba ta tradycja i zamierzam ją kontynuować:)
 
Do góry