reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dziecka

co myslicie o imieniu Jadwiga? Jadzia?
Wertowalam drzewa genealogiczne i to imie czesto sie pojawia i od strony mojej i meza... moze po ktorejs prababci wziasc?
siedze i wymyslam heheheh :-D

edit:
troche mi nie podchodzi to imie heh...
a moze Pola? kurde... za duzo tych imion ;p chcialam Lila ale wszedzie same Lile slysze ze sa ;p
Zaraz zostanie pewnie Matylda jak planowalam od poczatku hehehe albo Zoja...

albo sama juz nie wiem ma byc niespotykane ale i ladnie brzmiace...
 
Ostatnia edycja:
reklama
A mojej córce bardzo podoba sie imię Tosia i mówi, że chce mieć siostrę Tosię...a ja chyba wolę Julkę lub Amelkę a chłopiec chyba Oliwier :-)
 
Larvunia
To fakt, sezon na Julki, Majki jest już chyba 3 rok ale tak mi się strasznie podoba jak ktoś mówi "moja Julinka" lub "moja Juleczka". Tez bym tak mówiła, oczywiście jeśli będzie dziewczynka!!!! A nad Tosią się zastanowimy...jeszcze mamy trochę czasu
 
ja to bym chciała majkę, na czesc mai z moonlightu...ale jeden głupi serial i majek jest tak duzo, że imie traci swój urok :(
 
Larwunia, Pola jest s:uper, ja tek chcialam dac mojej Milce ale niestety to zbyt radykalne posuniecie na "tej" obczyznie Wiec jest Milla :))
 
Hymm o tym, że Julka to takie popularne imię jest, to bym nie powiedziała przynajmniej u mnie, za to Tosiek i Tośków to u nas zatrzęsienie. W moim najbliższym otoczeniu są 3 Tosie i 2 Tośków.

Mnie bardzo podobało się od zawsze dla dziewczynki Zuzanna, podoba mi się jeszcze Konstancja i Kornelia, ale o dwóch ostatnich mój mąż za bardzo nie chce słyszeć.
Jak będzie chłopiec to chyba damy mu na imię Tymoteusz.
 
Larvunia, jak to pełno Lilek?:( To ja już musiałam zrezygnować z Leny, bo tyle ich jest, a teraz kiedy rozważam Lilę, to też ich pełno? :(
Ogitu, a Milla to samodzielne imię czy skrót od Mileny?? Bo Mila ślicznie i moja mama namawiała nas na Milkę, ale Milena mi się już nie podoba...
Polę też chcieliśmy ,ale już jedna jest w rodzinie...
Doris- zdecydowanie Tosia! Jak chodzę na plac zabaw z moją chrześnicą to co druga spotkana przez nas dziewczynka ma na imię właśnie Julka...
 
Co do rozważań na temat popularności imion - pracuję na noworodkach, więc mam do czynienia z "najswieższymi" trendami ;)
Przeważają Julki, Amelki, Oliwie, A u chłopców- Oliwier, Kuba, Jaś... Ostatnio są też Hanie, a dla panów Antoś. To tyle, co pamiętam sprzed ciąży ;)
A i tak najbardziej oryginalna była Chanelle... A ja się zastanawiałam, czy mi z Larsem będą robić problemy ;p
 
reklama
Z moich przedszkolnych doświadczeń dużo Mateuszów, Antosiów, Michałów, a dziewczynki to właśnie Julki, Zuzie, Wiktorie i Emilek sporo było. Najbardziej niespotykane (pojedyncze raz na kilka roczników) Tymon, Adrian, a dla dziewczynek Selin, Ula, Miriam ...
 
Do góry