reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dziecka

reklama
Larvunia, jak to pełno Lilek?:( To ja już musiałam zrezygnować z Leny, bo tyle ich jest, a teraz kiedy rozważam Lilę, to też ich pełno? :(
Ogitu, a Milla to samodzielne imię czy skrót od Mileny?? Bo Mila ślicznie i moja mama namawiała nas na Milkę, ale Milena mi się już nie podoba...
Polę też chcieliśmy ,ale już jedna jest w rodzinie...
Doris- zdecydowanie Tosia! Jak chodzę na plac zabaw z moją chrześnicą to co druga spotkana przez nas dziewczynka ma na imię właśnie Julka...

Aestima, dziekuje, Milla jest samodzielnym imieniem, Mileny nigdy bym nie wziela pod uwage( brr), a Milla to od Jovovich czyli pochodzi z Czeskiego jakos ale to tez nie jest dokladnie to imie.

A Tycjan? Nikt nie wspomnial? Tak ma na imie moj synus :-D


Ja nie mam ppojecia co bedzie mial za imie drugi syn...jesli bedzie syn... maz chce rzymskie ale nie wiem o co mu dokladnie chodzi a babcia chce cos "normalnego" :no: Leonard??
 
Ogitu, a jak będzie córeczka??
Nadzieja- Bruno ciekawe, takie męskie:) ale ja osobiście nie przepadam jak imię nie ma zdrobnień...
 
Nadzieja mi też bardzo się podoba Bruno, ale dla dojrzałego mężczyzny. Jakoś nie potrafię wyobrazić sobie 2letniego szkraba, na którego wołam Bruno... :)
 
Bruno... Bruno.. Bruno.. brzmi ciekawie ;-) Choc wolalabym chyba Benio ;-)
Tycjan... orginalne, ale do mnie nie przemawia :sorry2: Ale sa gusta i gusciki prawda :sorry2:
 
traschka pamietaj ze Taki Bruno bedzie dorosły przez wiekszosc swojego zycia:-) a małym dzieckiem tylko prze kilka lat.
Bruno ciekawe imie ale taz za mna nie przemawia.

Ogitu Tycjan fajne imie do tego dorzuce Gracjan.Kiedys na koloniach miałam kolezanke ktora miala na imie Roxana i miala dwoch braci Gracjana i Tycjana.
Z podobnych w brzmieniu jest jeszcze Cyprian.

U mnie beda duze problemy.Nad Olkiem klucilismy sie dlugo.Ja chcialam Zeby Olek był Amadeuszem albo Miłoszem co sie spotkala z straszna desaprobata ze strony meza ale i reszty rodziny.Aleksander to taki kompromis.
Mysle ze i w tym przypadku beda problemy z imieniem ,zwlaszcza dla chlopca.

A co sadzicie o imionach takich popularnych typu Magdalena,Izabella czy Joanna,a dla chlopca np.Sebastian,Marcin,Tomek,

I dlaczego do łask wrociły imiona meski takie jak Stasie, Tadeusze,Antosie czy Jasie a nie Krysie,Basie,Jadzie itd....
 
Tusenfryd, u nas jak będzie synuś to będzie Antoni - Antoś...a córcia Kornelia lub Matylda...
Osobiście nie znoszę imion mało - polskich...mamy tyle imion do wyboru, że można wybrać bez zbędnych kombinacji...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tusenfryd - hehe, to prawda z tym Bruno, ale jednak nie potrafiłabym przez to przebrnąć:) Widocznie nie przemawia do mnie wystarczająco. A jestem jak najbardziej za normalnymi polskimi imionami.
Moje maleństwo będzie Marią, Joanną, Szymonem lyb Tadeuszem :) Też uważam, że jest tyle pięknych polskich imion, że nie muszę szukać nigdzie indziej. Wciąż nie mogę przyzwyczaić się do tych wszystkich nowych... czasem mam wrażenie, że rodzice myśleli przez całą ciążę jak nazwać dziecko, żeby było jak najbardziej oryginalnie. Jakoś to do mnie nie przemawia... może dlatego, że ja bym za nic nie chciała się tak nazywać. U mnie w klasie była Ramona i Miriam. Obie były, niestety, posmiewiskiem. Czasy są inne... ale wiadomo, że gusta i przekonania są różne i nikogo nie da się przekonać na siłę. Najważniejsze to czuć się dobrze samemu ze swoim wyborem.
 
Do góry