reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dziecka

U mnie w klasie była Ramona i Miriam. Obie były, niestety, posmiewiskiem. Czasy są inne... ale wiadomo, że gusta i przekonania są różne i nikogo nie da się przekonać na siłę. Najważniejsze to czuć się dobrze samemu ze swoim wyborem.

Wiesz, ja mam na imię Elżbieta i bardzo długo nie cierpiałam tej pełnej formy, w ogóle nie podobało mi się moje imię. A dzieciaki w szkole zawsze znajdą powód do śmiechu, jak nie imię, to coś innego. Zgadzam się, że po prostu najważniejsze, to czuc się dobrze ze swoim wyborem - pięknie to ujęłaś :)
A co do rodziny - nie wiele osób wie o naszych typach imion, dowiedzą się po fakcie, bo nie chce mi się słuchać gderających babć :p
 
reklama
Niestety ja nie moge sie skupiac na typowo polskich imionach, bo mieszkam za granica a do tego moj m jest jeszcze innej narodowosci wiec musze wybrac imie ktore w trzech jezykach ma swoje odpowiedniki.
Izabela bardzo mi sie podoba, Magdalena tez, co do Sebastiana to jest u mnie w pierwszej 10, ale mam juz w rodzinie 4 I z kazdego takie ziolko wyroslo, ze szkoda gadac.
 
Jeśli chodzi o imiona mam parę zasad:
1. Musi się ładnie zdrabniać. Nie wyobrażam sobie wybrać imienia, które bardzo źle się zdrabnia i mówić później do mojej kruszynki tak jak bym mówiła do dorosłej babeczki lub faceta.
2. Nie chce narazić dziecka na wyśmiewanie w przyszłości albo głupie uśmieszki, albo tysiąckrotne tłumaczenie w szkołach urzędach "jak się to pisze?". Dlatego imię, które wybiorę nie będzie na pewno pretensjonalne.
3. Imię musi pasować do nazwiska. Słyszałam kiedyś o kimś kto nazywał się Arletta Maślanka (imię trochę zmieniłam, żeby broń Boże nikogo nie obrazić). Połaczyć imię z nawziskiem tak aby ładnie razem brzmiały. Połączenia typu zagraniczne imię z typowo polskim nazwiskiem mi osobiście się nie podobają. Chyba, że ktoś mieszka za granicą to zupełnie inna sprawa lub ma rodzica obcokrajowca.
Jak wybierzecie jakieś imię napiszcie je sobie razem z nazwiskiem lub wypowiedzcie głośno parę razy, żeby zpbaczuć jak brzmi. Zauważyłam, że w naszym przypadku dłuższe imię ładnie komponuje się z krótkim nazwiskiem.
4. No i zasada najważniejsza - to WAM musi się to imię podobać. Nie ważne co mówią koleżanki z forum ;) lub ciocia bacia mama itp!

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam;-)! Ja tych zasad się trzymam.
Moja córka ma na imię Aleksandra i akurat Olkę można zdrabniać na tysiąc sposobów, co uwielbiam.:tak:
 
Ostatnia edycja:
Jesli będzie chłopczyk to będzie Dawid, a dziewczynka nie wiemy. Podoba mi się Zuzia, Zosia, Amelka, Marysia, Blanka ale nic na tyle żeby powiedzieć że to to. Cały czas szukamy.
 
Dla chłopca: Sebastian, Błażej - Mąż chce Mikołaj, Mateusz
Dla dziewczynki: Sara, Michalina - Mąż chce Patrycja, Natalia
Do porozumienia nie doszliśmy:-D ale mamy jeszcze czas
 
ja mam typy Agata i Filip na co mój maż jedynie Agatkę akceptuje. on jakieś Eleny Leny mam nadzieję że to babeczka bo dla chłopca ciężko z imieniem będzie dobrze ze jeszcze dużo czasu
 
reklama
mi się ostatnio jeszcze Milena dla dziewczynki podoba, bo można wołać na wiele sposobów (Mila, Lena, Milusia, Milka, Luśka), ale M. coś nosem kręci... z Antka dla chłopca się chyba już wyleczyłam, bo jest już 2 u nas na osiedlu i jakoś mi tak...nie pasi już z tego powodu:) generalnie nie mamy jednego mocnego typu, jak to było przy Nince; a jak już podajemy swoje typy, to jedno z drugim się nie zgadza i weź dojdź tu do porozumienia... :)
 
Do góry