reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dziewczynki Mia. Są tu mamy Mii?

free092

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Styczeń 2020
Postów
15
Cześć, co sadzicie o imieniu Mia?
Czy są tu mamy dziewczynek o tym imieniu?
Czy uaważacie to imie za normalne czy jest to jakieś dziwne?
Spotkałyście się z tym imieniem?
Chcemy nazwać tak córeczkę, i bardzo mi się podoba, ale zaczęliśmy pytać rodziny i niektórzy kręcą nosem" (ci starszej daty) i teraz trochę mamy dylemat 😑😶😐😞
 
reklama
To jest ładne imię,nie jest jakoś bardzo niespotykane więc tu bym się nie przejmowała że kogoś zdziwi;) dla mnie jest tylko dziwna ta zbitka Mii,chyba było by mi niewygodnie wymawiać to imię :) Natomiast Ty musisz być przekonana i naprawdę być pewna że to jest to:) My gdy już wybraliśmy ostatecznie imiona już się nie radziliśmy bo poprostu już nam jakoś to grało :)
 
Mi także to imię się nie podoba, ale to rodzicom ma się podobać, a nie mi:)
Znam dwie dziewczynki o tym imieniu, jest nietypowe, ale ostatnio zyskało na popularności.
To szwedzkie imię tak w ogole:)
 
Mi też się nie podoba, dla mnie jest infantylne 8 pasuje do małej dziewczynki, ale do 30-letniej czy 60-letniej kobiety średnio. Ale to Wasze dziecko, a nie moje. Wam ma się podobać. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, powiedzieć komuś, że beznadziejne imię i lepiej nazwij Ania/Magdalena czy inna Zuzanna. Ja też nie zmieniłabym imienia dziecku tylko dlatego, że np Tobie czy komuś się nie podoba. :D A rodziny nigdy nie uszczęśliwisz! Moja mama też, jak uslyszala, jak syna nazwiemy, to od razu "o Jezu a czemu tak, a nie możecie dać Gustaw/Miłosz itd", ja zawsze ukrócam takie teksty mówiąc "masz pomysł na imię, zrób sobie kolejne dziecko i sobie tak je nazwiesz, a to jest moje". A jak mama dalej fikała, to jej powiedziałam prosto z mostu i stanowczo, że robi mi przykrość i że więcej nic jej o ciąży nie będę mówić, skoro nie umie po prostu zaakceptować, tylko wydziwia i mnie denerwuje. I przestała. 😆
Poza tym, rodzina teraz gada, a za jakiś czas po prostu imię i tak zaakceptują, bo się przyzwyczają. :)
 
Ja sobie wymyśliłam taki test: wiadomo - nie ma jeszcze tego dziecka na świecie - ale idziesz do sklepu - gdzie jest trochę ludzi i wołasz „bo niby dziecko się straciło z oczu” tym imieniem które wybrałaś.
Jest Ok?
Nie wstydzisz się „wykrzyczeć” tego imienia?
Nie boisz się czy ludzie się będą patrzeć?
Patrzą dziwnie?
Masz to gdzieś czy się przejęłaś?

Może to będzie odpowiedź czy to imię jest dla Ciebie Ok.

Jeśli się wstydzisz zawołać dziecko tym imieniem albo jeśli peszą Cię spojrzenia ludzi to może trzeba pomyśleć nad innym…
 
reklama
Ja sobie wymyśliłam taki test: wiadomo - nie ma jeszcze tego dziecka na świecie - ale idziesz do sklepu - gdzie jest trochę ludzi i wołasz „bo niby dziecko się straciło z oczu” tym imieniem które wybrałaś.
Jest Ok?
Nie wstydzisz się „wykrzyczeć” tego imienia?
Nie boisz się czy ludzie się będą patrzeć?
Patrzą dziwnie?
Masz to gdzieś czy się przejęłaś?

Może to będzie odpowiedź czy to imię jest dla Ciebie Ok.

Jeśli się wstydzisz zawołać dziecko tym imieniem albo jeśli peszą Cię spojrzenia ludzi to może trzeba pomyśleć nad innym…
Super że to napisałaś. I nie, nie czuje "wstydu" ani nic z tych rzeczy a węcz przeciwnie dume :)
 
Do góry