reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dziewczynki Mia. Są tu mamy Mii?

reklama
U mnie na pierwszym jest Zoja i tak dajemy córce wkrótce na imię. 😊 Nie spotkałam się, po prostu mi się spodobało.
Mi też tak po prostu się spodobało, i też nie spotkałam, ale położna jak jej powiedzieliśmy to odrazu, że opiekuje się dwoma, więc fajnie ucieszyłam się że tu w okolicy jest Miia (mężowi też trochę ulżyło, bo wyczytał w internecie jakies śmieszne porownania i myśli że będzie wyśmiewana)
Też bardzo ładnie:).
Moje opcje jeszcze były Amelia, Aurelia
 
Mi też się nie podoba, dla mnie jest infantylne 8 pasuje do małej dziewczynki, ale do 30-letniej czy 60-letniej kobiety średnio. Ale to Wasze dziecko, a nie moje. Wam ma się podobać. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, powiedzieć komuś, że beznadziejne imię i lepiej nazwij Ania/Magdalena czy inna Zuzanna. Ja też nie zmieniłabym imienia dziecku tylko dlatego, że np Tobie czy komuś się nie podoba. :D A rodziny nigdy nie uszczęśliwisz! Moja mama też, jak uslyszala, jak syna nazwiemy, to od razu "o Jezu a czemu tak, a nie możecie dać Gustaw/Miłosz itd", ja zawsze ukrócam takie teksty mówiąc "masz pomysł na imię, zrób sobie kolejne dziecko i sobie tak je nazwiesz, a to jest moje". A jak mama dalej fikała, to jej powiedziałam prosto z mostu i stanowczo, że robi mi przykrość i że więcej nic jej o ciąży nie będę mówić, skoro nie umie po prostu zaakceptować, tylko wydziwia i mnie denerwuje. I przestała. 😆
Poza tym, rodzina teraz gada, a za jakiś czas po prostu imię i tak zaakceptują, bo się przyzwyczają. :)
No właśnie trochę przykro jak tak mówią bliskie osoby :(.
I tak masz rację potem i tak się wszyscy przyzwyczają. Z synkiem też niby ladne ale... a teraz wszyscy fajnie, fajnie. (Synek Oliwier):):)
 
Mia to bardzo ładne imię Chociaż sama bym tak nie nazwała to mi się podoba jak slysze gdzies 😊 My wybralismy imie ale nie podajemy nikomu z rodziny ani znajomych. Dopiero po porodzie. I odrazu zaznaczylismy,ze nie chcemy słuchać rad na temat imienia czy sie komuś podoba czy nie. Zaznacze to rowniez jak wyslemy zdj lub informacje po porodzie,ze juz jest.A jak ktoś będzie kręcił nosem na to imię albo próbował używać innego to będzie zero kontaktu i tyle :) Nie będę się denerwowac.
 
Ile ludzi tyle będzie opinii…ja nawet bym się nie sugerowała tym co ktoś ma do powiedzenia bo i po co? Podoba Wam się to śmiało🙂
 
A ja tylko dodam że warto żeby to imię nie było jakieś zupełnie dziwne bo to że o gustach się nie dyskutuje (mówię o dorosłych) to jasne,ale żeby to nie było też jakimś ciężarem dla dziecka:) bo być może,skoro wiele osób odradza,kręci nosem,to warto się zastanowić,czy to napewno taki dobry pomysł :)
 
reklama
Mia to bardzo ładne imię Chociaż sama bym tak nie nazwała to mi się podoba jak slysze gdzies 😊 My wybralismy imie ale nie podajemy nikomu z rodziny ani znajomych. Dopiero po porodzie. I odrazu zaznaczylismy,ze nie chcemy słuchać rad na temat imienia czy sie komuś podoba czy nie. Zaznacze to rowniez jak wyslemy zdj lub informacje po porodzie,ze juz jest.A jak ktoś będzie kręcił nosem na to imię albo próbował używać innego to będzie zero kontaktu i tyle :) Nie będę się denerwowac.
My właśnie zrobiliśmy błąd o mówieniu:(. I nie polecam tego nikomu, bo potem właśnie dylematy, i zastanawianie się.
 
Do góry