reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dziewczynki

Dołączył(a)
28 Grudzień 2023
Postów
6
Cześć wszystkim :) zastanawiamy się nad imieniem dla dziewczynki, chcielibyśmy żeby było oryginalne jednak bez przesady…co myślicie o imieniu Ines? Macie może jakieś propozycje ?
 
reklama
Każde ładne jeśli Wam się podoba i jeśli się ładnie mówi do dziecka.

Mi się nie podoba. Swojej córce nie dałabym tak na imię, ale co to zmienia? Nic. Przecież wszyscy nie mogą nazywać się tak samo. Skoro Wam się podoba to właśnie to powinno być dla Was najważniejsze.
 
Czy u nas już nie ma zasady, ze imiona żenskie konczą sie na "a"?

Dla mnie Ines już wbija w przesadę. Zwlaszcza, ze przy dziewczynce warto brac pod uwagę późniejszą zmianę nazwiska. I o ile Ines Kowaska jest spoko, to Ines Kiełbasa już niezbyt.
 
Cześć wszystkim :) zastanawiamy się nad imieniem dla dziewczynki, chcielibyśmy żeby było oryginalne jednak bez przesady…co myślicie o imieniu Ines? Macie może jakieś propozycje ?
Ja absolutnie nie chcę być niemiła, ale ty trolujesz czy na serio pytasz grupę obcych, przypadkowych osób co myślą o twoim wyborze imienia dla dziecka?
Przecież wybór imienia to jest ważna sprawa, co ci po tym, co uważają na ten temat inni?
Ja bym tak nie dała na imię, a jeśli już to pisane Inez.
Warto rozważyć, że Inez jest podmiotem lirycznym popularnej piosenki.
 
Ja absolutnie nie chcę być niemiła, ale ty trolujesz czy na serio pytasz grupę obcych, przypadkowych osób co myślą o twoim wyborze imienia dla dziecka?
Przecież wybór imienia to jest ważna sprawa, co ci po tym, co uważają na ten temat inni?
Ja bym tak nie dała na imię, a jeśli już to pisane Inez.
Warto rozważyć, że Inez jest podmiotem lirycznym popularnej piosenki.
To że zapytałam nie oznacza, ze bezwiednie posłucham i zrobię dokładnie to, co zostanie napisane 😂 czasem fajnie zrobić tak zwaną burzę mózgów żeby poszerzyć perspektywę
 
Nie podoba mu się;) i nie chodzi o to że jest dziwne niespotykane rzadkie wbrew pozorom zdarzają się małe Inezki..Oryginalne to nazwać w dzisiejszych czasach córkę Bożena lub Beata lub Kasia;)
 
Ines/ Inez nie takie złe... aczkolwiek każdemu co innego się podoba. Macie jakiś inny wybór?

My wybieraliśmy imię córki praktycznie odrazu, wybór pierwszy i ostateczny a u syna zmieniało się to długo, prawie do porodu. 🤭
 
Mnie dla dziewczynki podobają się Matylda, Elena i Pola, mam syna, nazywa się Eliasz.
Każde imię jakie braliśmy pod uwagę wymawialiśmy na głos z nazwiskiem, żeby „dobrze brzmiało razem” ale to przy chłopcu.
 
reklama
Ines/ Inez nie takie złe... aczkolwiek każdemu co innego się podoba. Macie jakiś inny wybór?

My wybieraliśmy imię córki praktycznie odrazu, wybór pierwszy i ostateczny a u syna zmieniało się to długo, prawie do porodu

Nie możemy się zdecydować :) mamy kilka imion, jednak dwa z nich są w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych, co nie za bardzo nam się podoba :) a nie ma niestety takiego jednego, które by do nas na 100 procent przemawiało
 
Do góry