reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dziewczynki

Nie możemy się zdecydować :) mamy kilka imion, jednak dwa z nich są w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych, co nie za bardzo nam się podoba :) a nie ma niestety takiego jednego, które by do nas na 100 procent przemawiało
U nas z córką było podobnie, bo imiona, które podobały się mi, nie podobały się mężowi i na odwrót. Wybraliśmy w końcu imię, które przewijało się od początku i jako jedyne obojgu się podobało.
 
reklama
Nie możemy się zdecydować :) mamy kilka imion, jednak dwa z nich są w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych, co nie za bardzo nam się podoba :) a nie ma niestety takiego jednego, które by do nas na 100 procent przemawiało
My też z mężem mieliśmy ten "problem", że imiona, które nam się podobały dla syna albo były bardzo popularne, albo baliśmy się, że w przyszłości syn może być przez to wyśmiewany (chcieliśmy wybrać imię Edmund/Edward). Ostatecznie stanęło na tym popularnym imieniu, ale to było jedyne, które przez cały czas się przewijało i właściwie padło jako jedna z pierwszych propozycji :) Ja sobie mówiłam na głos do brzuszka 😅 I tylko to imię mi nie zgrzytało.
 
My też z mężem mieliśmy ten "problem", że imiona, które nam się podobały dla syna albo były bardzo popularne, albo baliśmy się, że w przyszłości syn może być przez to wyśmiewany (chcieliśmy wybrać imię Edmund/Edward). Ostatecznie stanęło na tym popularnym imieniu, ale to było jedyne, które przez cały czas się przewijało i właściwie padło jako jedna z pierwszych propozycji :) Ja sobie mówiłam na głos do brzuszka 😅 I tylko to imię mi nie zgrzytało.
No to mamy bardzo podobnie :) podobają nam się bardzo popularne obecnie imiona jak Pola czy Oliwia albo z drugiej strony rozważaliśmy tak mało popularne imię jak Ines…też nie jestem go pewna, stąd to poruszenie wątku na forum, chyba jednak żeby się upewnić że to nie byłby dobry wybór
 
No to mamy bardzo podobnie :) podobają nam się bardzo popularne obecnie imiona jak Pola czy Oliwia albo z drugiej strony rozważaliśmy tak mało popularne imię jak Ines…też nie jestem go pewna, stąd to poruszenie wątku na forum, chyba jednak żeby się upewnić że to nie byłby dobry wybór
Wiesz co, ja akurat jestem tego zdania, że imię dla dziecka to dość ważna sprawa. My patrzyliśmy, czy to imię będzie pasować zarówno do maluszka, później do starszego dziecka, nastolatka i dorosłego człowieka. No i przede wszystkim czy nie będzie generowało "problemów" w przyszłości. Zanim dowiedzieliśmy się o płci, dla ewentualnej córki mieliśmy wybrane imię Gaja. No nadal mega mi się podoba, ale raczej ostatecznie byśmy się nie zdecydowali, bo jak tylko coś wspomnieliśmy w rodzinie to od razu były takie dziwne reakcje, pewnie też często by to imię było przekręcane na Kaja. No i ja to ja, jestem dorosła to przeżyję takie podśmiechujki, mnie to nie rusza. Ale nie chciałabym dziecku czegoś takiego fundować. Wszyscy dobrze wiemy, jakie potrafią być dzieciaki w szkole, a nawet niektórzy dorośli potrafią chamsko skomentować imię dziecka nie przejmując się, że ono to słyszy i rozumie.
 
To że zapytałam nie oznacza, ze bezwiednie posłucham i zrobię dokładnie to, co zostanie napisane 😂 czasem fajnie zrobić tak zwaną burzę mózgów żeby poszerzyć perspektywę
Po co pytac jak zrobisz co uważasz ? Nabijanie postów i zawracanie głowy bo ktoś się wczuwa a to i tak na nic komuś
 
reklama
Do góry