reklama

Imię dla maluszka

Temat na forum 'Zapiski archiwalne listopadówek' rozpoczęty przez weronisia, 31 Maj 2006.

1. weronisia

weronisia Zaangażowana w BB

moje drogie tak sobie pomyslałam,że może zrobić taki wontek i bedziemy sobie wpisywac imiona jakie myslimy dać swoim aniołkom
    ja kompletnie nie mam weny do imion i jakoś nic mi sie nie podoba,albo podoba ale o tym jeszcze nie wiem :(
    kompletny brak weny....
    w sumie to chciałby jakieś anglojezyczne ładne i proste w wymowie...bo planujemy osiąść w Irlandii na stałe i nie chcemy aby nasza pociecha miała ciągle problemy...Nasza panna ma na imię Weronika i tez ciągle musimy korygować,bo przed k wstawiają c zupełnie nie wiem dlaczego.
    Narzie myslałam o Oliwii,ale mój M nie bardzo,a dla chłopca hmmm,moze Sean,albo Oskar...???ale mój M nie bardzo. Takze nie zgadzamy sie zupełnie co do imion ;)
    Podajcie swoje propozycje. pozdrawiam

2. _anna

_anna Fanka BB :)

witam was moje drogie ja juz mam maluszka ale pomyślałam, że podam wam stronkę gdzie możecie poszukać imion, jak wasze maleństwa przyjda na świat to mój skarbek będzie miał juz roczek, zazdroszczę wam tego stanu i powodzenia ;D
    http://www.skarbczyk.com/index.php?app=1

3. reklama
  4. ewa2500

ewa2500 mama pauli i seby

mi tez sie podoba oliwia tak wymyslilysmy z corka w gre wchodzi tez patrycja a dla chlopca sebastian tak a propo to moja corcia miala byc synkiem i tak wymyslilismy z mezem ;D jemu tez nie bardzo podoba sie oliwia nie wiem dlaczego a sam nie daje zadnych propozycji jest jeszcze troche czasu i pewnie zmieni zdanie ;D pozdrawiam

5. Lucyann

Lucyann Mama listopad 2006, 2008

Witam Dziewczyny dla dziewczynki zaden problem duzo gorzej nam idzie z imionami dla chlopca prosze o pomoc z jakimis ciekawymi pomyslami .
    powiem szczerze ze czytajac strony z imionami nie moge sie na nic zdecydowac moj partner sie smieje ze tak duzo i zadne mi nie wpalo w ucho... ale co ja mam biedna zrobic....POMOCY
    ania

6. góralka

góralka Fanka BB :)

Pola, a co do chłopaka to całkowita niezgodność, mi się podoba Klimek, Kosma, Kanty i tego typu, jedynie Bruno nie wzbudzał sprzeciwu żadnego z nas, ale, żeby to miało być imię tak od serca to nie powiem.

7. Pola 30

Pola 30 Fan(ka)

Mieszkam w Holandii. Oboje z mężem zdecydowaliśmy, że imie dla naszego dziecka powinno być międzynarodowe, znaczy, by nie sprawiało trudności tutejszej społeczności, a dziecku nie było przykro, że nikt nie potrafi prawidłowo go nazwać. Mój mąż ma na imię Maciek-niby takie proste, a jadnak, jeszcze nie słyszałam, by ktoś je umiał dobrze wymówić, że nie wspomnę, że po prostu nie pamiętają po 1 przedstawieniu się, jak on się nazywa...
    Wczesniej chcieliśmy dać jakieś staropolskie imiona, typu: Mieszko, Gniewko (bardzo mi się podobają), ale mieszkając tutaj.....trudno, zrezygnowaliśmy.
    Na razie, po sprawdzeniu, że w Holandii takie istnieją, córka ma być Maja a syn Mateusz (znaczy, wersja, ciut holenderska w pisowni, bez "sz", ale my bedziemy mówić Mateusz). A najprawdopodobniej czas pokaże, jak nazwiemy naprawdę,...

8. megusek

megusek Fanka BB :)

Przejrzalam skarbczyk imion i wiecej niz polowa to imiona poprostu zwydziwiane. Mi samej zdarzaja sie podobac dziwne imiona, ale trzeba tez pomyslec o dziecku. Dajac dziwne albo jakos kojarzace sie imie mozna skrzywdzic dziecko, z ktorego potem rowniesnicy beda sie nasmiewac. Pozatym jest podobno cos takiego ze jak sie zobaczy dzidzi zaraz po urodzeniu to sie wie jakie z imion o ktorych myslelismy pasowalo by do niego :) My mamy juz na oku imiona, beda to piekne polskie imiona.

9. _anna

Zaglądam do was, co jakiś czas - ostatnio czytałam artykuł w jakiejś gazecie dla mam, że z imionami ostatnio jest tak, ze ci ludzie, korzy pochodzą z niższej klasy społecznej dają baaardzo wydziwniane imiona ( np: z seriali, albo jakieś podobne do imienia ulubionej gwiazdy show biznesu), bo chcą żeby ich dziecko żyło podobnie, a ludzie z wyższym wykształceniem najczęściej dają imiona staropolskie, albo zwyczajne jak Zosia, Jan, Maria, bo wg nich dziecko samo powinno zapracować na swój sukces.
    I tak ostatnio mi się to przypomniało - nie chce nikogo obrazić tylko daje wam tę kwestie do przemyślenia.
    A propos imion - wiecie jak ten zielonowłosy z Ich Troje chce dać dziecku na imię : Etienette, a ma już : Xaviera i Fabienne i jak myślicie jakie on ma wykształcenie ;D ::) ;)

10. reklama
  11. megusek

megusek Fanka BB :)

hehehe Anna! Bravo! Ten zielony to jest gluuuupi taki ze sie nie obrazi bo nie zrozumie nawet o co chodzi ;)

12. _anna

megusek ;D a to Etienette po grcku znaczy „wybrana”. ::)

Poleć forum