reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla syna

Suprise87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Luty 2019
Postów
2 443
Cześć! Za mną już większa część ciąży, wiemy, że będziemy mieli syna, lecz ciągle mamy problem z ostatecznym wyborem imienia :( Chciałabym, aby było normalne, nie budziło negatywnych emocji i nie dawało dzieciakom w przedszkolu podstaw do wyśmiewania.
Mąż jest za imieniem Robert, jednak ja do końca nie jestem przekonana... Co myślicie? Jakie jest Wasze zdanie?
Mi się zawsze podobał Jakub, jednak aktualnie przeraża mnie ogromna popularność tego imienia... Ostatnio pojawiła się się nowa opcja - Adrian.
Każde z powyższych imion będzie pasowało do naszego nazwiska, bo to też biorę pod uwagę :)
Będę wdzięczna za wszelkie opinie! :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziękuję, właśnie przed chwilą zauważyłam :) Interesują mnie jednak też opinie na temat wymienionych przeze mnie imion tj. Robert, Jakub i Adrian :) Ciekawa jestem, jakie budzą emocje :)
.
Jakub bym nigdy nie wybrała kojarzy mi się z Kubusiem Puchatkiem lub sokiem marchwiowym. I psim imieniem
 
Robert to bardzo rzadkie teraz imię. W latach 70. i 80. było mnóstwo małych Robertow, teraz nie słyszałam o żadnym (a od sześciu lat przewijamy się przez żłobek i przedszkole). Jeśli chcecie mało spotykane imię, to zdecydowanie Robert i Adrian będą trafione. Dla mnie osobiście ważna jest możliwość odmieniania i zdrabniania imienia. Tu akurat te imiona przegrywaja ;) Ale najważniejsze by się Wam podobały i spełniały Wasze wymagania. Każdy ma inne priorytety i gust :)
Ja mam trojke: Tymon, Witold, Bruno. Każde z tych imion można odmienić na wiele sposób, od wersji dla malutkiego dziecka, przez nastolatka, po dorosłego faceta, od grzecznego słodziaka po gałgana :D
 
Robert to bardzo rzadkie teraz imię. W latach 70. i 80. było mnóstwo małych Robertow, teraz nie słyszałam o żadnym (a od sześciu lat przewijame się przez żłobek i przedszkole). Jeśli chcecie mało spotykane imię, to zdecydowanie Robert i Adrian będą trafione. Dla mnie osobiście ważna jest możliwość odmieniania i zdrabniania imienia. Tu akurat te imiona przegrywaja ;) Ale najważniejsze by się Wam podobały i spełniały Wasze wymagania. Każdy ma inne priorytety i gusta.
Ja mam trojke: Tymon, Witold, Bruno. Każde z tych imion można odmienić na wiele sposób, od wersji dla malutkiego dziecka, przez nastolatka, po dorosłego, dla słodkiego dzieciaczki i dla gałgana ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry