reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię Kornel. Czy jest dziwne?

Verona26

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Grudzień 2019
Postów
11 139
Hej. Po długich spekulacjach ustaliliśmy z mężem że nasz syn będzie miał na imię Kornel. Ale jak ktoś pyta o imię A my odpowiadamy reakcje nas bardzo zaskakują A wręcz denerwują! Czy myślicie że to bardzo dziwaczne imię? Czy nasz syn może mieć z nim problem w przyszłości? Nam się bardzo podoba i pasuje do nazwiska Ale te relacje mnie dobijaja. Szczególnie jeśli chodzi o rodzinę. Ma ktoś Kornela?
 
reklama
Hej. Po długich spekulacjach ustaliliśmy z mężem że nasz syn będzie miał na imię Kornel. Ale jak ktoś pyta o imię A my odpowiadamy reakcje nas bardzo zaskakują A wręcz denerwują! Czy myślicie że to bardzo dziwaczne imię? Czy nasz syn może mieć z nim problem w przyszłości? Nam się bardzo podoba i pasuje do nazwiska Ale te relacje mnie dobijaja. Szczególnie jeśli chodzi o rodzinę. Ma ktoś Kornela?
Normalne imię. Znam kilku. Nie przejmuj się. Na moją Kalinę tez dziwnie reagowali a to piękne imię dla mnie.
 
Veronka wybraliście piękne imię!!! Najważniejsze aby Wam się podobało, nikomu innemu nie musi. A ludzie dziwnie reagują bo większość osób podąża za obecnymi trendami, wystarczy popatrzeć na statystyki... Jasie, Antosie, Stasie, Zosie... a później w szkole na dziecko po nazwisku będą wołać bo w klasie będzie 5 innych Jaśków. Oczywiście nie krytykuje takiego wyboru bo to rodzicom ma się podobać imię i to oni decydują. Kornel bardzo ładne, nieoklepane imie.
 
Nasz syn na początku miał być Gustawem, co prawda nie byliśmy zakochani w tym imieniu, ale pasowało nam.
Niestety, praktycznie każdy, kto usłyszał to imię, albo komentował negatywnie albo robił dziwne miny, przez co zaczęliśmy się z mężem zastanawiać, czy to aby na pewno dobry wybór - owszem, imię się ma podobać rodzicom, ale trzeba też trochę myśleć o tym, jaki to imię będzie miało wpływ na dziecko (czy nie będzie wyśmiewane w szkole na przykład). Ostatecznie stanęło na Ignacym i jestem z tego powodu bardzo zadowolona, bo to imię idealnie pasuje do mojego syna :)
 
Mnie osobiście to imię się nie podoba, ale to Wasze dziecko i wasz wybór. To, że podoba się Wam nie znaczy, że musi podobać się innym. My z mężem jak wybieraliśmy imię dla dziecka też słyszeliśmy różne opinie, którymi się nie przejmowaliśmy
 
Hej. Po długich spekulacjach ustaliliśmy z mężem że nasz syn będzie miał na imię Kornel. Ale jak ktoś pyta o imię A my odpowiadamy reakcje nas bardzo zaskakują A wręcz denerwują! Czy myślicie że to bardzo dziwaczne imię? Czy nasz syn może mieć z nim problem w przyszłości? Nam się bardzo podoba i pasuje do nazwiska Ale te relacje mnie dobijaja. Szczególnie jeśli chodzi o rodzinę. Ma ktoś Kornela?
Ja mam Kornela. Ma 5lat, jest mega inteligentnym, wygadanym facetem z poczuciem humoru🙂 także gratuluję wam wyboru imienia😁.
W naszym otoczeniu tez się dziwili- dziadek przez ponad rok przekręcał i mówił Ernest albo Konrad 🤦🙉. Nas to nie ruszało, uważamy z mężem że to piękne imię. No i jest jedynym Kornelem w przedszkolu
 
reklama
Dziękuję Wam dziewczyny za opinie. Nam się to imię bardzo podoba dlatego że nie jest bardzo dziwaczne Ale nie jest oklepane. Mnie wszyscy naciskając na Leona Ale rodzi się ich już coraz więcej i boję się że w klasie będzie ich 3. Ja osobiście zawsze w klasie byłam jedyna Weronika i to było fajne. Było kilka Mart, Monik i innych Karolin. Ja byłam jedyna i dobrze się z tym czułam. Wiem że nie ma co patrzeć na innych Ale jak słyszę i widzę ich reakcje na to imię to zaczęłam się zastanawiać czy aby napewno to tym nie skrzywdzimy [emoji37]
 
Do góry