reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię, którego nie chciałabym nadac swojemu dziecku

Dla mnie tylko Alfons ma pejoratywne znaczenie ,a reszta to tylko kwestia gustu .Często nie lubimy imienia np. Ania ,bo tak miała na imię dziewczyna męża, lub kochamy imię Adam ,bo tak miał na imię nasz pierwszy chłopak. Nie powinno być takich list ,bo zawsze się kogoś urazi.
 
reklama
To, że nie zachwycają nas czyjeś imiona nie jest powodem do jakże dziecinnych komentarzy typu 'fuj, ohydne'. Czemu ma to służyć? Dowartościowaniu siebie? Nawet, jeśli jest tu ktoś mniej wrażliwy, kogo nie dotkną komentarze krytyczne wobec imienia jakie nosi on, lub jego dziecko, to jest też wiele osób, które takie słowa zabolały. Proponuję założyć wątki w podobnym stylu - 'Czy bardziej ohydne są różowe sukienki dla dziewczynek czy bluzki w kwiatki', 'Jaka fryzura dla chłopca jest najbardziej idiotyczna'... Naprawdę warto koncentrować swoją uwagę na tym, co negatywne i zabawiać się w niczemu nie służące krytykanctwo?
 
Nie wiem, czy kiedykolwiek chciałabym dać dziecku spolszczenie zagranicznego imienia typu Dżesika, Dejwid itd.
Ale też nie wyobrażam sobie dać teraz starodawnych imion typu Zygfryd, Genowefa, Felicjan, długo by wymieniać.
Mnie podobają się Zosia, Zuzia, Maja, Melania, a u chłopców Michał, Kamil, Tomek, Bartek.
Trochę pospolite, ale cóż, nie lubię w tej kwestii udziwnień, choć moje też jest popularne i go nie lubię.
 
Szanowne Panie,
mam ogromną prośbę, jestem studentką położnictwa i piszę pracę badawczą na temat przygotowania do macierzyństwa, przebiegu porodu i stanu dziecka.
Czy mogła bym poprosić chętne Panie o wypełnienie anonimowej ankiety dostępnej pod linkiem poniżej:

Link do: Ankieta

serdecznie dziękuje za wypełnione ankiety
Pozdrawiam
 
Ja mówię nie dla: Brajan, Alan, Bogdan, Józef, Alfons
a jeśli chodzi o dziewczynki: Jessika, Viktoria, Bogumiła, Kunegunda i Henryka.
 
reklama
Adolf. Alfons. Radzimir. Bożydar itp. nie podobają mi się. U dziewcząt podobnie Mirosława Stanisława Bogumiła Daniela nie bardzo. No i nie trawię Dżesik Brajanów
 

Podobne tematy

Do góry