reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię, którego nie chciałabym nadac swojemu dziecku

Jadran
Temat Cie nie interesuje to sie nie udzielaj
Nigdzie nie napisałam ze to lista imion "brzydkich" za innych nie odpowiadam, a wrecz przeciwnie w pierwszym poscie zaznaczyłam czcionka powiekszona i pogrubioną cyt:
uwaga: To tylko zabawa!!! Jak sie ładnie zwraca do dziecka to wszystkie imiona są "ładne" ale jedna są nam bliższe a inne mniej....


Ostatnie dwie strony ....wiekszosc z Was szuka zaczepki i awantury.... nie bede tego nawet komentowac.


Co do popularnosci, nie interesuje Cie temat to nie wiesz jakie sa statystyki.
Ja imiona podliczyłam, porownałam. Ale przez wypowiedz niektorych mam, nie bede komentowac i podawac.
Na wypowiedzi tu zawarte 40% imion pokrywa sie z ogolnymi statystykami o najmniejszej nadawalnosci. 30% imion wrecz przeciwnie sa w czołowce (20) nadawalnosci a biorac pod uwage ze to lista najmniej lubianych imion, i we wczesniejszych latach nie wystepowało ich "szytowanie"zatem te imiona beda tzw sezonowkami. Teraz modne za 20-30 lat beda kojarzyc sie "wyjkowato" "ciotkowato" jak dzisiaj .... (nie napisze zeby mnie nie zlinczowano). Z reszta nie bede nic wiecej pisac.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jadran ale to co dla jednego jest brzydkie dla drugiego moze wydawac sie piękne.Takze spokojnie..we mnie ten watek ,zadnych emocji nie wzbudza nie raz komuś sie nie podoba imie mojego syna czy cos,ale czy mam z tego powodu plakac?to tak jak z jedzeniem jeden uwielbia sushi drugi powie ,ze paskudztwo.
 
Ja bym córce nie dała imienia : Julka, Antonina, Klementyna, Honorata..... poprostu nie podobają mi się i już.
A dla Synka(jak kiedyś miał by się pojawić)to wykluczam imiona:Władysław, Piotr, Kacper, Antoni, Bożydar....przyczyna j.w.
 
Dla dziewczynki stanowczo mówię nie : Sandra, Karolina, Katarzyna, Joanna. Popularne imiona i źle mi się kojarzą.
A dla chłopca nie :Jakub, Witold, Henryk, Marek. Też złe skojarzenia i nie podobają mi się.
 
Temat fajny,ale obawiam się że nie dla wszystkich:)
nie cierpię imion damsko meskich..jak Antonina, Roberta, , Michalina..bo przecież nie ma facetów o imieniu Kasiek..albo Magdar,
Ps.nie jestem zagorzałą feministką!:):-p
Chłopcu przenigdy nie dałabym na imię Gracjan albo Ksawery...
 
Nie dałabym na imię córce: Pamela, Petronela, Kunegunda, Sławomira, Mariola, Nikola. Syna nie nazwałabym: Amadeusz, Rajmund, Alojzy, Roman.

Urzeka mnie imię Kryspin, ale to nie ten wątek :)))
 
reklama
Jadran ale to co dla jednego jest brzydkie dla drugiego moze wydawac sie piękne.Takze spokojnie..we mnie ten watek ,zadnych emocji nie wzbudza nie raz komuś sie nie podoba imie mojego syna czy cos,ale czy mam z tego powodu plakac?to tak jak z jedzeniem jeden uwielbia sushi drugi powie ,ze paskudztwo.
Masz absolutną i niepodważalną RACJĘ droga Maziajko.Ale kulturalny,dobrze wychowany człowiek nie będzie zamęczał Cię swoimi wywodami na temat,które imię jest piękne a które ohydne.W dobrym tonie jest nie dzielenie się podobnymi spostrzeżeniami.No chyba,że robisz to z przyjaciółką czy z mężem.
 

Podobne tematy

Do góry