reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona Antonina vs Letycja

kinmar

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Sierpień 2020
Postów
16
Badanie odbioru społecznego :p.

Za 3 miesięce powitamy córkę. Pierwszą myślą było: Antonina, Antosia... No ale nie będzie przecież całe życie Antosią (sama nie przepadam za zdrobnieniami). Szukamy alternatywny. W miarę krótkiej, której nie dałoby się zdrobnić, a pełną forma byłaby w użyciu codziennym. Np. Łucja, ale to już zajęte ;). Kiedys, jeszcse przed ciążą, mąż wspominał o imieniu Letycja i jakos teraz do mnie wróciło.

Wiadomo, imię wybierają rodzice, ale chętnie poznam opinie co do tego jak łatwiej, do czego bardziej się przyzwyczaić...

Antonina vs Letycja?

Ps. Nie mam nazwiska typu "Kapusta" (Bez urazy oczywiście, ale chodzi o to ze nazwisko bezskojarzeniowe)
 
reklama
Antonina, mimio iż nie będzie całe życie małym dzieckiem to dla Was i dla bliskich zawsze może być Antosia czy Tosia.

Mam córkę Gabriele też nie będzie zawsze mała, jednak dla mnie i dla rodziny zawsze będzie mała Gabi ♥️
 
@k.karolina też mam córkę Gabriele :) oczywiście miałam takie same wątpliwości jak autorka ale przecież co trochę spotyka się jakaś panią Zosię czy Marysię a to tez przecież zdrobnienie :) z resztą tak jak mnóstwo innych imion jak Kasia, Magda, Ola.
Letycja wg mnie to bardzo ładne i oryginalne imię ale możesz spotkać się z różnymi opiniami, bo o gustach się nie dyskutuje :)
 
Mam Antoninę i to był bardzo dobry wybór, wiele razy spotkałam się z opinią, że to piękne imię :)
Ma mnóstwo zdrobnień, a ja na to zwracałam dużą uwagę, bo jednak przez większość życia otaczamy się ludźmi, którzy mówią do nas z czułością :)
 
A ja po prostu nienawidzę imienia Antonina. Jest dla mnie przestarzałe i mnóstwo znajomych ma właśnie Antoniny albo Antosiów. Pierwsze co jak przeczytałam imię Letycja to skojarzyło mi się z filmem "Szybcy i wściekli". Tam na Letycję mówili Leti. Mi bardzo podoba się to imię.
 
A ja po prostu nienawidzę imienia Antonina. Jest dla mnie przestarzałe i mnóstwo znajomych ma właśnie Antoniny albo Antosiów. Pierwsze co jak przeczytałam imię Letycja to skojarzyło mi się z filmem "Szybcy i wściekli". Tam na Letycję mówili Leti. Mi bardzo podoba się to imię.
Też skojarzyłam z tą Leti wlsnsie 😉
 
reklama
Do góry