reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz si─Ö o male┼ästwo, wiesz, ┼╝e zostaniecie rodzicami a mo┼╝e masz ju┼╝ dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si─Ö podzieli─ç swoim do┼Ťwiadczeniem? Do┼é─ůcz do naszej spo┼éeczno┼Ťci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi─Öczno┼Ť─ç, kt├│re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si─Ö? Wskakuj na pok┼éad! Zamiast by─ç go┼Ťciem korzystaj z wszystkich mo┼╝liwo┼Ťci. A je┼Ťli masz pytania - pisz ┼Ťmia┼éo.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Imiona Antonina vs Letycja

reklama

jasani

Fanka BB :)
Do┼é─ůczy┼é(a)
31 Styczeń 2017
Post├│w
4 322
Miasto
Wrocław
Letycja jak letycyna (sorry, ale to moje pierwsze skojarzenie). TO┼ÜKA super :) nasza c├│rka mia┼éa by─ç Zosia, ale m─ů┼╝ si─Ö nie zgodzi┼é bo ju┼╝ w rodzinie jest Zosia. I wiecie co? Na szcz─Öscie bo w przedszkolu jak si─Ö okaza┼éo pe┼éno Zosi i Zuzi :) wymy┼Ťlne te imiona niestety. My dali┼Ťmy Alicja, bo w ko┼äcu mia┼éam tego dosy─ç pytam te┼Ťciowej nauczycielki jaka jest jej najlepsza uczennica w klasie, m├│wi Alicja, m─ůdra dziewczynka. I tak te┼╝ dali┼Ťmy ­čśé przysz┼éo┼Ťciowo uwa┼╝am ┼╝e te┼╝ b─Ödzie ok, teraz jest Mala Alusia a b─Ödzie nastolatka to Alicja :) a teraz drugiemu dziecku da┼éabym Anka, albo Piotrek. Prosto, Bez kombinacji :D
Nie wiem co to letycyna, ale je┼╝eli chodzi Ci o lecytyn─Ö to w niczym nie przypomina to tego imienia ­čśë

Ynk

Do┼é─ůczy┼é(a)
2 Lipiec 2020
Post├│w
393
Badanie odbioru społecznego :p.

Za 3 miesi─Öce powitamy c├│rk─Ö. Pierwsz─ů my┼Ťl─ů by┼éo: Antonina, Antosia... No ale nie b─Ödzie przecie┼╝ ca┼ée ┼╝ycie Antosi─ů (sama nie przepadam za zdrobnieniami). Szukamy alternatywny. W miar─Ö kr├│tkiej, kt├│rej nie da┼éoby si─Ö zdrobni─ç, a pe┼én─ů forma by┼éaby w u┼╝yciu codziennym. Np. ┼üucja, ale to ju┼╝ zaj─Öte ;). Kiedys, jeszcse przed ci─ů┼╝─ů, m─ů┼╝ wspomina┼é o imieniu Letycja i jakos teraz do mnie wr├│ci┼éo.

Wiadomo, imi─Ö wybieraj─ů rodzice, ale ch─Ötnie poznam opinie co do tego jak ┼éatwiej, do czego bardziej si─Ö przyzwyczai─ç...

Antonina vs Letycja?

Ps. Nie mam nazwiska typu "Kapusta" (Bez urazy oczywi┼Ťcie, ale chodzi o to ze nazwisko bezskojarzeniowe)
Antonina / Antosia / Tosia bardzo ┼éadne, Letycja osobi┼Ťcie mi si─Ö nie podoba. Najwa┼╝niejsze jednak, ┼╝eby Tobie si─Ö podoba┼éo i ┼╝eby┼Ť "czu┼éa", ┼╝e to jest w┼éa┼Ťnie TO imi─Ö :)

Ynk

Do┼é─ůczy┼é(a)
2 Lipiec 2020
Post├│w
393
A jest jaka┼Ť. ..trzecia opcja;)? Wg mnie Antonina zbyt popularna a drugie imi─Ö z kolei zbyt udziwnione;) popieram ┼üucj─Ö sama tak nazwa┼éam c├│rk─Ö
Ooo ┼üucja przepi─Ökne, przez po┼éow─Ö swojego ┼╝ycia my┼Ťla┼éam, ┼╝e jak b─Öd─Ö mie─ç c├│rk─Ö to tak j─ů nazw─Ö. Teraz zmieni┼éam zdanie - tzn raczej nie nazw─Ö tak c├│rki, ale nadal imi─Ö mi si─Ö podoba :)

Gunieczek85

Do┼é─ůczy┼é(a)
18 Lipiec 2019
Post├│w
929
Je┼Ťli ju┼╝ o psach mowa, to moja siostra jest weterynarzem i u nich co trzeci pies lub kot to tosia ­čśî
Edit: bez urazy oczywi┼Ťcie, sama mam w rodzinie Antosie :)
Haha bo to trzeba by─ç chyba samemu zakochanym w imieniu. Ja pyta┼éam o imi─Ö Sara nikomu si─Ö nie podoba┼éo. .i uff bo teraz bym pew nie zalowala. Z kolei jak powiedzia┼éam ze nazw─Ö c├│rk─Ö Maja (mam 3 c├│rki. .) to wi─Ökszo┼Ť─ç os├│b powiedzia┼éa ze zbyt popularne a ciotka ze zna┼éa psa o imieniu Maja i ze by┼é w dodatku strasznie glupi­čśénazwa┼éam tak. bo i tak mi si─Ö podobalo­čść

blanny

Do┼é─ůczy┼é(a)
5 Listopad 2020
Post├│w
835
Antonina kojarzy mi si─Ö z wysoka, postawna, brzydka, ponura kobieta. Bez urazy, jakos taki obraz mi si─Ö maluje przed oczami jak slysze to imi─Ö. Zdrobnienia akurat tego imienia tez mi nie pasuja. Tosia dobre jest w podstaw├│wce. Antonia? Tez jakos w zeby gryzie. Przynajmniej mnie.
Letycja zdecydowanie wygrywa. Leticia je┼Ťli chodzi o pisowni─Ö. Imi─Ö zdecydowanie nie jest pochodzenia polskiego i Polska pisownia tez mi si─Ö z nim gryzie.
Tez mam córkę Gabriele, pisownia to Gabrielle, i dla wszystkich póki co jest to Gabi lub Gabster. Później jednak będzie mogła z duma używać pełnej wersji swojego imienia.
A dla mnie wymy┼Ťle imiona typu Leticia czy Gabrielle brzmi─ů po prostu ┼Ťmiesznie z naszymi nazwiskami polskimi... Bez urazy oczywi┼Ťcie. :) Typu Leticia Jask├│┼éka, Gabrielle Kwiatkowska, Jacob Ryba, Brian G─ůbczewski itd. Imi─Ö angiels
skie czy inne, a nazwisko polskie - brak jakiej┼Ť sp├│jno┼Ťci i zwyczajnie si─Ö to gryzie. :) Strasznie mnie to mierzi. Te┼╝ s─ů imiona zagraniczne, kt├│re mi si─Ö podobaj─ů, ale nigdy nie nazwa┼éabym tak dziecka w zestawieniu z polskim nazwiskiem. Jak kto┼Ť ma jeszcze nazwisko takie obcobrzmi─ůce typu np. Wolfram to imi─Ö zagraniczne typu Maxym Wolfram jako┼Ť brzmi w miar─Ö sp├│jnie... Ale z polskimi nazwiskami mi to nie le┼╝y. To jak imiona i nazwiska dzieci Wi┼Ťniewskiego - ja zawsze im wsp├│┼éczu┼éam strasznie.

Co do Antoniny, mi si─Ö to imi─Ö podoba. Ma ┼éadne zdrobnienia - Tosia, To┼Ťka, Antosia, Anto┼Ťka. Zna┼éam jedn─ů Antonin─Ö nastolatk─Ö i albo m├│wili┼Ťmy do niej Antonina albo Tosia.
Letycja tez całkiem ładne imię, ale gorzej ze zdrobnieniem... A do rocznej czy pięcioletniej dziewczynki mówić cały czas per Letycja to nie wiem. :) Letusia? Tusia? Ale pełna forma Letycja jest całkiem ładna.

Generalnie powiem Ci tak - imię ma się podobać Tobie i ojcu dziecka. I ma nie skrzywdzić dziecka. ;) Wybierz to, które Waszym zdaniem jest ładniejsze i tyle. :)

Ostatnia edycja:
reklama

DarkAsterR

Do┼é─ůczy┼é(a)
11 Maj 2018
Post├│w
3 404
A dla mnie wymy┼Ťle imiona typu Leticia czy Gabrielle brzmi─ů po prostu ┼Ťmiesznie z naszymi nazwiskami polskimi... Bez urazy oczywi┼Ťcie. :) Typu Leticia Jask├│┼éka, Gabrielle Kwiatkowska, Jacob Ryba, Brian G─ůbczewski itd. Imi─Ö angiels
skie czy inne, a nazwisko polskie - brak jakiej┼Ť sp├│jno┼Ťci i zwyczajnie si─Ö to gryzie. :) Strasznie mnie to mierzi. Te┼╝ s─ů imiona zagraniczne, kt├│re mi si─Ö podobaj─ů, ale nigdy nie nazwa┼éabym tak dziecka w zestawieniu z polskim nazwiskiem. Jak kto┼Ť ma jeszcze nazwisko takie obcobrzmi─ůce typu np. Wolfram to imi─Ö zagraniczne typu Maxym Wolfram jako┼Ť brzmi w miar─Ö sp├│jnie... Ale z polskimi nazwiskami mi to nie le┼╝y. To jak imiona i nazwiska dzieci Wi┼Ťniewskiego - ja zawsze im wsp├│┼éczu┼éam strasznie.

Co do Antoniny, mi si─Ö to imi─Ö podoba. Ma ┼éadne zdrobnienia - Tosia, To┼Ťka, Antosia, Anto┼Ťka. Zna┼éam jedn─ů Antonin─Ö nastolatk─Ö i albo m├│wili┼Ťmy do niej Antonina albo Tosia.
Letycja tez całkiem ładne imię, ale gorzej ze zdrobnieniem... A do rocznej czy pięcioletniej dziewczynki mówić cały czas per Letycja to nie wiem. :) Letusia? Tusia? Ale pełna forma Letycja jest całkiem ładna.

Generalnie powiem Ci tak - imię ma się podobać Tobie i ojcu dziecka. I ma nie skrzywdzić dziecka. ;) Wybierz to, które Waszym zdaniem jest ładniejsze i tyle. :)

Na szcz─Ö┼Ťcie dla dziecka, nie ma ono polskiego nazwiska.
Jesli si─Ö patrzy z punktu widzenia polskiej rzeczywisto┼Ťci to zagraniczne imi─Ö a polskim nazwiskiem ka┼╝demu b─Ödzie si─Ö gryz┼éo.
Na szcz─Ö┼Ťcie ┼Ťwiat na Polsce si─Ö nie ko┼äczy. Sporo os├│b w UK czy Stanach ma obcobrzmi─ůce imi─Ö i polskie nazwisko. Nosz─ů je z duma jako przypomnienie o swoich korzeniach. I nikomu nic si─Ö nie gryzie.