reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona Antonina vs Letycja

Badanie odbioru społecznego :p.

Za 3 miesięce powitamy córkę. Pierwszą myślą było: Antonina, Antosia... No ale nie będzie przecież całe życie Antosią (sama nie przepadam za zdrobnieniami). Szukamy alternatywny. W miarę krótkiej, której nie dałoby się zdrobnić, a pełną forma byłaby w użyciu codziennym. Np. Łucja, ale to już zajęte ;). Kiedys, jeszcse przed ciążą, mąż wspominał o imieniu Letycja i jakos teraz do mnie wróciło.

Wiadomo, imię wybierają rodzice, ale chętnie poznam opinie co do tego jak łatwiej, do czego bardziej się przyzwyczaić...

Antonina vs Letycja?

Ps. Nie mam nazwiska typu "Kapusta" (Bez urazy oczywiście, ale chodzi o to ze nazwisko bezskojarzeniowe)
Teraz mi się przypomniało, może Daria? Ja to imię miałam na liście jako jedno z 3 które mi się podoba (Daria, Dagmara, Honorata)
Sama nie lubię za bardzo zdrobnień, mam córkę Dagmarę - zdrabniam tylko jako Daga.
 
reklama
Po pierwsze to Wasz wybór i opinią innych się nie kieruj ;) Mnie się podoba Letycja, zdrobnienie Leti super. A dla babć jak będzie malutka może być Letusia.
 
Bardzo wymyślne imię Letycja. Wbrew pozorom zawsze idzie imię zdrobić. Nie jestem zwolenniczką cudacznych imion, choć to jest nawet znośne. Takie oryginalne imiona od razu mi się z panem Wiśniewskim kojarzą. Osobiscie wolę tradycyjne imiona, proste.
No ale cóż..to w końcu Wasz, nie nasz wybór.
 
Badanie odbioru społecznego :p.

Za 3 miesięce powitamy córkę. Pierwszą myślą było: Antonina, Antosia... No ale nie będzie przecież całe życie Antosią (sama nie przepadam za zdrobnieniami). Szukamy alternatywny. W miarę krótkiej, której nie dałoby się zdrobnić, a pełną forma byłaby w użyciu codziennym. Np. Łucja, ale to już zajęte ;). Kiedys, jeszcse przed ciążą, mąż wspominał o imieniu Letycja i jakos teraz do mnie wróciło.

Wiadomo, imię wybierają rodzice, ale chętnie poznam opinie co do tego jak łatwiej, do czego bardziej się przyzwyczaić...

Antonina vs Letycja?

Ps. Nie mam nazwiska typu "Kapusta" (Bez urazy oczywiście, ale chodzi o to ze nazwisko bezskojarzeniowe)
Mam kuzynkę Letycję - 18 lat ma. Jak była mała to zdrabnialiśmy Tysia i Tyśka ;) Babcie mówią tak do niej do tej pory ;)
 
Dla mnie Antonina zbyt popularne obecnie. Letycja wcale nie brzmi mi obco jezycznie, ale tez nie jest zbyt popularne.
 
Letycja jak letycyna (sorry, ale to moje pierwsze skojarzenie). TOŚKA super :) nasza córka miała być Zosia, ale mąż się nie zgodził bo już w rodzinie jest Zosia. I wiecie co? Na szczęscie bo w przedszkolu jak się okazało pełno Zosi i Zuzi :) wymyślne te imiona niestety. My daliśmy Alicja, bo w końcu miałam tego dosyć pytam teściowej nauczycielki jaka jest jej najlepsza uczennica w klasie, mówi Alicja, mądra dziewczynka. I tak też daliśmy 😂 przyszłościowo uważam że też będzie ok, teraz jest Mala Alusia a będzie nastolatka to Alicja :) a teraz drugiemu dziecku dałabym Anka, albo Piotrek. Prosto, Bez kombinacji :D
 
reklama
Do góry