reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona Antonina vs Letycja

reklama
Wiadomo, imię przede wszystkim wybieramy my, rodzice, ale bardzo dziękuję za komentarze :). Udało nam się znaleźć parę alternatyw (po milionowym przewertowaniu wszelkich spisów imion 🙈), więc może ani Antonina, ani Letycja...

Dla mnie najpiękniejszym żeńskim imieniem zawsze była Łucja, więc oczywistym było dla mnie, ze tak będzie się nazywała moja córka (na szczęście poznany później mąż zaakceptował ;)). Parę lat temu poroniłam swoją pierwszą ciążę, zrobiliśmy badania genetyczne i wyszło (na USG nie było jeszcze widać, za wcześnie), ze to była dziewczynka. Nie umialam nadać innego imienia, niż Łucja.
Nasza druga córeczka to Laura. Niestety, jej wada serca pozwoliła przeżyć trochę ponad miesiąc.

Szukając imienia dla tej, którą noszę właśnie pod sercem, mimowolnie ciągle porównywałam do poprzednio wybieranych, ze były krótkie, dźwięczne, ładne i bezapelacyjnie przyjmowane przez nas oboje. Zależy mi, aby Ona też nosiła imię, z którego będą zadowoleni oboje rodzice, a które nie będzie aż tak fantazyjne, żeby musiała za tę naszą fantazję kiedyś się wstydzić ;). W końcu i tak jest dla nas kimś wyjątkowym, nawet gdyby została piątą Zosią w piaskownicy.
 
Mi podobają się oba imiona 😊 Bardziej by mi pewnie zależało żeby było nietypowe dlatego obstawalabym za drugą opcją :) Leti, Tysia podoba mi się. Bardzo charakterystyczne imię i dużo osób zapamięta. Ja osobiście mam kuzynkę Kamelię. Jej bardzo podoba się to imię, przyznaje, że jest zapamiętywana. Ja do niej mówię od dziecka Kama, kiedyś była małą Kamelką albo Kamcią. Sama zawsze chciałam mieć syna Alka. Wybraliśmy imię Aleksy, nie chciałam popularnego i typowego, mówimy Alek lub Aleksio. Dla córki (jakbym miała w przyszłości) wybrałabym imię Liwia ☺️ najważniejsze żeby to byl wasz wybór. Na imię naszego synka ludzie reagowali różnie. Jedni, że pięknie i nietypowo, a drudzy, że dziwnie, rzecz gustu :) a propo psów to my mamy psią sąsiadkę Tosię 😆 bez obrazy, też znalam dużo piesków o tym imieniu 🙈 Tak jak psa Kubę, Heńka, Sonię i Sarę 😀 Akurat psa o imieniu Leti nie znam 🙈 różnie to bywa. Daj znać co wybraliście, jestem ciekawa 😀
 
Aha jeszcze dodam jak mnie wkurzało jak w przedszkolu, szkole czy nawet na studiach musiała być w grupie moja imienniczka 🙈😆 chociaż moje imię nie jest super popularne zawsze musiała się znaleźć taka osoba 🙈
 
Mi podobają się oba imiona 😊 Bardziej by mi pewnie zależało żeby było nietypowe dlatego obstawalabym za drugą opcją :) Leti, Tysia podoba mi się. Bardzo charakterystyczne imię i dużo osób zapamięta. Ja osobiście mam kuzynkę Kamelię. Jej bardzo podoba się to imię, przyznaje, że jest zapamiętywana. Ja do niej mówię od dziecka Kama, kiedyś była małą Kamelką albo Kamcią. Sama zawsze chciałam mieć syna Alka. Wybraliśmy imię Aleksy, nie chciałam popularnego i typowego, mówimy Alek lub Aleksio. Dla córki (jakbym miała w przyszłości) wybrałabym imię Liwia ☺️ najważniejsze żeby to byl wasz wybór. Na imię naszego synka ludzie reagowali różnie. Jedni, że pięknie i nietypowo, a drudzy, że dziwnie, rzecz gustu :) a propo psów to my mamy psią sąsiadkę Tosię 😆 bez obrazy, też znalam dużo piesków o tym imieniu 🙈 Tak jak psa Kubę, Heńka, Sonię i Sarę 😀 Akurat psa o imieniu Leti nie znam 🙈 różnie to bywa. Daj znać co wybraliście, jestem ciekawa 😀
Liwia to właśnie nasz nowy, chyba już ten właściwy, typ. Padł z ust męża, całkiem znienacka, bo przy żadnej analizie imion nie braliśmy go dotąd pod uwagę.

Aleksy - pięknie. Nie znając jeszcze płci, na teorię o chłopaku mieliśmy Marcela, Huberta i Wojciecha.

Co do imion zwierząt, tak to bywa, że niektórzy nadają pupilom bardzo ludzkie imiona. Zamiast Reksia czy Fafika, biega sobie Maks... Dla mnie na przykład Basia przywodzi na myśl krowę w gospodarstwie mojej babci i chociaż nie myślę o tym przy spotkaniu z jakąś Basia, to z tego tytułu imię to bym odrzuciła.
 
Badanie odbioru społecznego :p.

Za 3 miesięce powitamy córkę. Pierwszą myślą było: Antonina, Antosia... No ale nie będzie przecież całe życie Antosią (sama nie przepadam za zdrobnieniami). Szukamy alternatywny. W miarę krótkiej, której nie dałoby się zdrobnić, a pełną forma byłaby w użyciu codziennym. Np. Łucja, ale to już zajęte ;). Kiedys, jeszcse przed ciążą, mąż wspominał o imieniu Letycja i jakos teraz do mnie wróciło.

Wiadomo, imię wybierają rodzice, ale chętnie poznam opinie co do tego jak łatwiej, do czego bardziej się przyzwyczaić...

Antonina vs Letycja?

Ps. Nie mam nazwiska typu "Kapusta" (Bez urazy oczywiście, ale chodzi o to ze nazwisko bezskojarzeniowe)
Hiszpanska obecna krolowa to Letizia, zdrobnienie to Leti. W polskiej pisowni mniej mi sie podoba, ale imie ogolnie spoko.
Antonina teraz mega popularne wiec mimo, ze ladne to ja bym sie nie zdecydowala.
Ja mam Liliane, dla wszystkich Lili i Inés, ktora nazywamy Inką.[emoji171]
 
Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że lepszym imieniem jest Tosia, jednak czemu nie pomyślisz o Łucji? W zdrobnieniu Lusia :) Brzmi dość podobnie, słodko i pasuje do dziewczynki :) Sama zanim wiedziałam, że urodzę chłopca brałam to imię pod uwagę, w końcu jednak padło na Adasia. Daj znać, jakie imię wybierzesz!
 
Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że lepszym imieniem jest Tosia, jednak czemu nie pomyślisz o Łucji? W zdrobnieniu Lusia :) Brzmi dość podobnie, słodko i pasuje do dziewczynki :) Sama zanim wiedziałam, że urodzę chłopca brałam to imię pod uwagę, w końcu jednak padło na Adasia. Daj znać, jakie imię wybierzesz!
Mam ciocie Łucję i wszyscy mówią na nią Lutka a to nigdy nie przeszłoby mi przez gardło.
 
reklama
Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że lepszym imieniem jest Tosia, jednak czemu nie pomyślisz o Łucji? W zdrobnieniu Lusia :) Brzmi dość podobnie, słodko i pasuje do dziewczynki :) Sama zanim wiedziałam, że urodzę chłopca brałam to imię pod uwagę, w końcu jednak padło na Adasia. Daj znać, jakie imię wybierzesz!
Popieram😊mam córkę Łucję i wszyscy mówią Lusia😊ale co za zbieg okoliczniści my dla chłopca też mieliśmy przygotowane Adaś😀
 
Do góry