reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla dzieci

My jakos zdecydować sie nie mozemy, moj szalenie pomocny maz mowi, ze zadne imie mu nie pasuje. Ale robimy postepy zostalo nam 5 imion: Joanna, Ilonka, Magda, Kamila, Patrycja...

Akurat kolezanka z grupy mojego syna ma na imie Sandra. Mala modnisia;)
 
reklama
My jakos zdecydować sie nie mozemy, moj szalenie pomocny maz mowi, ze zadne imie mu nie pasuje. Ale robimy postepy zostalo nam 5 imion: Joanna, Ilonka, Magda, Kamila, Patrycja...

Akurat kolezanka z grupy mojego syna ma na imie Sandra. Mala modnisia;)

hehe mój mąż jak myśleliśmy przez miesiąc że będzie dziewczynka też nie był pomocny, a jak już coś wymyślił to imię dla chłopaka :) wszystkie te dziewczęce fajne mi się podoba Joanna (Aśka, Asiula) i Kamila Kamisia, Kama) najbardziej :)

My już zaplanowaliśmy Sandrę. Wg statystyk to jedno z bardzo rzadkich imion w Polsce, u nas na osiedlu to same filipy, zuzie, leny i wiktorie masakra :D A że syn nazywa sie FIlip i jak go wołam to wszystkie chłopaki się odwracają postanowiłam drugi raz nie popełnić tego błędu hehehe

Sandra dziś jest oryginalnym pięknym imieniem dla malucha :) a Filip to super imię :) i choć fajne chłopaki je noszą to jednak z reguły łobuzy - wiem co mówię mam brata o tym imieniu ;)

Dziewczyny a na co zwracacie uwagę przy wyborze imienia ? Ma wyłącznie dobrze brzmieć i się fajnie kojarzyć czy np. czytacie też znaczenie i wierzycie, że za imieniem idą cechy charakteru ?
 
Właśnie dziewczyny, jakby się któraś zastanawiała nad imieniem Filip to radzę uważać, bo to małe broje są:D

My czytaliśmy znaczenie jak szukaliśmy imion dla chłopaków, ale czy to wpłynęło na nasz wybór to chyba nie, raczej tak z czystej ciekawości:)
 
hehe mój mąż jak myśleliśmy przez miesiąc że będzie dziewczynka też nie był pomocny, a jak już coś wymyślił to imię dla chłopaka :) wszystkie te dziewczęce fajne mi się podoba Joanna (Aśka, Asiula) i Kamila Kamisia, Kama) najbardziej :)



Sandra dziś jest oryginalnym pięknym imieniem dla malucha :) a Filip to super imię :) i choć fajne chłopaki je noszą to jednak z reguły łobuzy - wiem co mówię mam brata o tym imieniu ;)

Dziewczyny a na co zwracacie uwagę przy wyborze imienia ? Ma wyłącznie dobrze brzmieć i się fajnie kojarzyć czy np. czytacie też znaczenie i wierzycie, że za imieniem idą cechy charakteru ?
Ja tez bym chyba sklaniala sie ku Asi albo Kamilii.
Mamy dlugie nazwisko, wiec szukamy krotkiego imienia. Patrzymy tez czy nie jest wybitnie nietuzinkowe, dzieci potrafia sie wysmiewac z byle powodu, wiec lepiej zeby imie bylo normalne. Ale tez nie jakies bardzo popularne. U syna w grupie jest 5 Filipow. Kazdy jest lobuzem;)
 
Ja właśnie też patrzę na znaczenie :) i wierzę, że imię może utrudnić albo pomóc w życiu więc wybór imienia dla dziecka to temat o którym myślałam długo przed ciążą ;)
@olivka85 zauważyłam że fajnie jest dziś dać imię, które było popularne w naszych rocznikach, bo nie brzmi dziwnie a dziś nie jest na szczytach popularności. w moim roczniku częste było imię Ania, Justyna, Natalia, Karolina, Monika, Marta ;) dla chłopca Tomasz, Marcin, Michał
 
hehe mój mąż jak myśleliśmy przez miesiąc że będzie dziewczynka też nie był pomocny, a jak już coś wymyślił to imię dla chłopaka :) wszystkie te dziewczęce fajne mi się podoba Joanna (Aśka, Asiula) i Kamila Kamisia, Kama) najbardziej :)



Sandra dziś jest oryginalnym pięknym imieniem dla malucha :) a Filip to super imię :) i choć fajne chłopaki je noszą to jednak z reguły łobuzy - wiem co mówię mam brata o tym imieniu ;)

Dziewczyny a na co zwracacie uwagę przy wyborze imienia ? Ma wyłącznie dobrze brzmieć i się fajnie kojarzyć czy np. czytacie też znaczenie i wierzycie, że za imieniem idą cechy charakteru ?

Filipa nie pamietam jak wybrałam, ale teraz troszke inspirowałam się Pismem Świętym. Na początku pokierowało mnie na Sarę (kobieta, która wymodliła u Pana Boga dzieciątko w wieku stu kilku lat) , a później czytałam o Sandrze, że imie te pochodzi od imienia Sara i ma to samo znaczenie. A mam na drugie imie sandra i zawsze mi się podobało, grubasowi z resztą też :) Nie jestem jakąś zagorzałą chrześcijanką ale kocham Pana Boga pomyślałam, że tak mu podziękuję za dziecinkę :) Wiele pięknych imion w PŚ jest :)
 
hehe mój mąż jak myśleliśmy przez miesiąc że będzie dziewczynka też nie był pomocny, a jak już coś wymyślił to imię dla chłopaka :) wszystkie te dziewczęce fajne mi się podoba Joanna (Aśka, Asiula) i Kamila Kamisia, Kama) najbardziej :)



Sandra dziś jest oryginalnym pięknym imieniem dla malucha :) a Filip to super imię :) i choć fajne chłopaki je noszą to jednak z reguły łobuzy - wiem co mówię mam brata o tym imieniu ;)

Dziewczyny a na co zwracacie uwagę przy wyborze imienia ? Ma wyłącznie dobrze brzmieć i się fajnie kojarzyć czy np. czytacie też znaczenie i wierzycie, że za imieniem idą cechy charakteru ?
Aa to się zgadza, nasz Filip to taki mały pyskacz i mądrala :D ''Mama sama jedz śniadanko, sama zbiejaj kjocki'' :D
 
reklama
Filipa nie pamietam jak wybrałam, ale teraz troszke inspirowałam się Pismem Świętym. Na początku pokierowało mnie na Sarę (kobieta, która wymodliła u Pana Boga dzieciątko w wieku stu kilku lat) , a później czytałam o Sandrze, że imie te pochodzi od imienia Sara i ma to samo znaczenie. A mam na drugie imie sandra i zawsze mi się podobało, grubasowi z resztą też :) Nie jestem jakąś zagorzałą chrześcijanką ale kocham Pana Boga pomyślałam, że tak mu podziękuję za dziecinkę :) Wiele pięknych imion w PŚ jest :)

piękny kontekst :) i ewidentnie przeznaczenie. uwielbiam takie historie. mój Kacper też z PŚ ;)
 
Do góry