reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla dzieciaczków

Ja myślałam o Bartoszu, na razie w pierwszej trzydziestce, ale widzę, że moje dawniejsze typy Ignacy i Adaś też wskoczyły wysoko...W sumie czy to ma znaczenie? :) Na przykład czułam, że Alicja i Wojtuś robią się popularne, bo często słyszałam od znajomych, że tak dzieciom dają.. Za to w ogóle nie znam i nie słyszałam o Aleksandrach (Olkach) czy Filipach, a niby tak wsyoko na liście...I gdzie ten mój Jasiek? Chyba w Warszawie wszystkie Jaśki siedzą hahaha :laugh2: No nie mogę.... Na nasze przedszkole i wśród znajomych rodziny jest tylko mój Jaś. i drugi u kolegi z pracy, oboje 6 i 7 lat..Mój jeden w przedszkolu tylko, a małych to w ogóle nie słyszałam. tak samo nie ma Szymonów (jednego znam, 4 latka!), ale w sumie to zagęszczenie na całą Polskę, więc się rozchodzi :) Za to dużo u nas Antków - znam i słyszałam o 4 i Majek - tu chyba rekord i przedszkolny i u rodziny i w pracy, bo łącznie ponad 10 będzie :D W tym moja ukochana siostrzenica :) I bratanica przyjaciółki ;)
U nas kuzynka nazwala syna Filip i w sumie to jefyny Filip jakiego znam, ale mowila, ze jak byli teraz nad morzem to zatrzesienie Filipow było, co drugi chlopiec tak mial :)
 
reklama
U nas kuzynka nazwala syna Filip i w sumie to jefyny Filip jakiego znam, ale mowila, ze jak byli teraz nad morzem to zatrzesienie Filipow było, co drugi chlopiec tak mial :)
Mój jest Filip i powiem Wam, że faktycznie dookoła jakoś nie słyszę tego imienia. Gdzieś w sklepie się zdarzyło i faktycznie nad morzem może kilku ale w rodzinie i znajomych bliższych i dalszych nie ma żadnego poza moim [emoji38] okaże się w przedszkolu i szkole ilu ich będzie. Ale z tego co kojarzę tu na forum są jeszcze przynajmniej dwie mamy Filipow [emoji6]
 
Może to ranking z miast, a ja na zadupiu mieszkam :-p U nas dużo Alanów, Denisów....Jest nawet dziewczynka Abie...Albo Abby...Jakoś tak :D takich zwykłych imion jest mniej, to znaczy są, ale pojedyncze właśnie :) jeden Jaś, jeden Staś, właśnie 3 Alanów, dużo Dawidków, z dziewczynek to Lena i Maja królują, to tu się pokrywa :)
No to u nas nie ma Alanow ;) śmieszne to bo chyba całkiem niedaleko wie ie mieszkamy, jedno województwo a tak różnica ;)
 
Mój jest Filip i powiem Wam, że faktycznie dookoła jakoś nie słyszę tego imienia. Gdzieś w sklepie się zdarzyło i faktycznie nad morzem może kilku ale w rodzinie i znajomych bliższych i dalszych nie ma żadnego poza moim [emoji38] okaże się w przedszkolu i szkole ilu ich będzie. Ale z tego co kojarzę tu na forum są jeszcze przynajmniej dwie mamy Filipow [emoji6]
My mamy Filipka ;) i też w otoczeniu nie ma za dużo Filipow. W przedszkolu jest tylko mój i w drugiej grupie i wszystko ;)
 
No to u nas nie ma Alanow ;) śmieszne to bo chyba całkiem niedaleko wie ie mieszkamy, jedno województwo a tak różnica ;)

Ja dolnośląskie, a ty?
Ale naprawdę, nie ubliżam nikomu ale na zadupiu jest inaczej...Wbrew pozorom jest więcej.... powiedzmy rzadkich i oryginalnych imion niż tych starych :) Dlatego tak to wygląda :) Ewentualnie boom na jakieś imię jedno albo dwa, ale akurat nie padło na Jaśka czy Staśka, bardziej dziewczynkowo, czyli Majka... Naprawdę w przedszkolu masakra, w rodzinie mam i wśród znajomych i jeszcze w pracy. To samo z Lenką. A przecież w rankingu dopiero 4 i 6 miejsce.
Tylko tak myślę teraz, że moje dziecko ma już 6 lat, może dopiero od paru jest tak popularne..I wśród maluchów będzie wysyp? Na razie nie ma:)
Teraz myślę o tym Bartusiu, Tomuś nie przeszedł u męża... i już się odzwyczaiłam :)
 
Ja dolnośląskie, a ty?
Ale naprawdę, nie ubliżam nikomu ale na zadupiu jest inaczej...Wbrew pozorom jest więcej.... powiedzmy rzadkich i oryginalnych imion niż tych starych :) Dlatego tak to wygląda :) Ewentualnie boom na jakieś imię jedno albo dwa, ale akurat nie padło na Jaśka czy Staśka, bardziej dziewczynkowo, czyli Majka... Naprawdę w przedszkolu masakra, w rodzinie mam i wśród znajomych i jeszcze w pracy. To samo z Lenką. A przecież w rankingu dopiero 4 i 6 miejsce.
Tylko tak myślę teraz, że moje dziecko ma już 6 lat, może dopiero od paru jest tak popularne..I wśród maluchów będzie wysyp? Na razie nie ma:)
Teraz myślę o tym Bartusiu, Tomuś nie przeszedł u męża... i już się odzwyczaiłam :)
Bartuś ładny chociaż znam jednego okropnie rozpuszczonego ale to kwestia rodziców ;) no ale wiadomo że zawwzze imię się kojarzy :)

Tak ja też dolny slask z tym że zagłębie miedziowe więc w góry kawałeczek mamy ;)
 
reklama
reklama
Do góry