reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla kwietniowych dzieciaczków

A ja to dopiero mam kłopot, mieszkając w UK muszę wybrać takie imię by nie narobić dziecku kłopotu :/ Wcześniej miałam takie podejście, że nie będę się przejmowała i dam typowo polskie imię, ale już wiem, że nie mogę tak zrobić, sama mam sporo kłopotu z własnym (Katarzyna) wciąż muszę literować. Jako dorosła opsoba jakoś sobie z tym radzę, ale dla dziecka to ważne by nazywano je poprawnie w przedszkolu czy gdziekolwiek.

Dla dziewczynki podoba mi się bardzo Maya, Majeczka - będę musiała zarejestrowac przez Y , bo będą wołać na nią madża :/
Dla chłopca mąż wybrał, po wielu debatach wstępnie zdecydowaliśmy sie na Emil, ja chciałam Aaron, ale mąż nie chce biblijnych imion :/

Oczywiście się to jeszcze może zmienić, ale ja wciąz chodze po domu i śpiewam pszczółke Maję :p i w tym wypadku wcale mnie to nie obchodzi, że imie popularne ;]

Aha, Jagódka podoba mi się bardzo bardzo, a nad Polą tez się zastanawiałam, sliczne imię !!
 
Ostatnia edycja:
reklama
My z mężem też już myśleliśmy nad imionami. Generalnie jakoś cały czas mam zakodowane ze to będzie chłopak i narazie mamy dwa typy dla chłopca: Mikołaj i Bartłomiej. A dla dziewczynki narazie wymyśliliśmy Natalia lub Ewa. Mnie się jeszcze podoba Wanda, ale mąż coś tak nie bardzo więc pewnie nie przejdzie :)

Generalnie nie studiowlismy żadnej księgi imion tylko narzie tak na luzie rozmawialismy o tym, jeszcze będzie czas na powazne decyzje :)
 
Ja przy wyborze imienia kieruję sie przedewszystkim tym zeby pasowało do imienia mojego syna Alana. wybór okrojony no bo już Jaś czy Helenka (bardzo mi sie podobaja) jakos tak nie pasują do Alana. Poki co podoba mi się Oiwia dla chlopca nie mam pomysłu chociaż w 1 ciaży zastanawialam sie też nad Aleksandrem jednak Alan wygrał ale obiecalam sobie że jak bede miała 2 syna to będzie miał na imię Aleksander. Teraz mi tak trochę dziwnie no bo ja jestem Aleksandra i trochę mi nie pasuje, z drugiej strony Aleksander jako Alek w skrocie jak najbardziej ale jako Olek już nie za bardzo.
 
Wiatr&woda- nigdy bym nie wpadla żeby nazwać córke jadwiga , tylko i wyłącznie dlatego ze moja ukochana babcia tak ma na imie. Ale imie super i taka mała Jadwinia byłaby przesłodka a jakie oryginalne.

Milenka- a jak ty masz na imię? bo chyba nie Milena skoro tak chcesz nazwać córeczke;-)

Nicia - ja mam brata Szymona i tez bardzoi lubie to imię.

A mi jeszcze Marcia podsunela pomysl na Antosie tylko juz Antonina to tak nie za bardzo , no i czy Antosia pasuję do Alana?
 
Za mną ostatnio chodziły imiona Jakub i Julia, co do Julii to najprawdopodobniej zrezygnujemy bo kuzynka, która ma termin na listopad też chce tak nazwać córkę, mi się jeszcze podobają Marta, Martyna, Aleksandra, Dominika, mężowi zawsze się podobało Gabriela, ale skrót Gabrysia mi się nie podoba, co do chłopca to oprócz Jakuba to jeszcze, Tomasz, Szymon, Bartosz, ale pewnie mi się jeszcze 5 razy pozmienia :) Będe tak wybierać imię, żeby przedewszytskim pasowało do nazwiska.
 
Aniolku-:tak: Aleksandra:tak: to jest to:-D a tak na powaznie to przypomnialaś mi o imieniu Gabrysia , tylko u mnie na odwrót podoba mi się Gabrysia a Gabryjela to znowu nie bardzo.

A myslalm że niewiele imion mi się podoba a tu jednak co chwile mi jakies wpada w ucho.
 
A ja mam problem, bo bardzo mi się podobały takie imiona jak: Bianka, Eliza, Laura, Lena, Pola, Rita, a dla chłopca Kamil, Kornel, Beniamin. Tyle, że .... już teraz jakoś mi się nie podobają ;-) I sama nie wiem.... Chyba jeszcze będę musiała poczekać z wyborem.
Ja w domu mam Filipka - gagatek jakich mało :-). Uczyłam jednego Filipka, cudowny mądry chłopak, ale miał chochliki w oczach. A Nadia podobało mi się, bo oznacza nadzieję, no i miałam cudowną uczennicę o tym imieniu. Może dzięki Wam dostanę jakiegoś natchnienia z imionami... :-)
 
My z mężem też już myśleliśmy nad imionami. Generalnie jakoś cały czas mam zakodowane ze to będzie chłopak i narazie mamy dwa typy dla chłopca: Mikołaj i Bartłomiej. A dla dziewczynki narazie wymyśliliśmy Natalia lub Ewa. Mnie się jeszcze podoba Wanda, ale mąż coś tak nie bardzo więc pewnie nie przejdzie :)

Generalnie nie studiowlismy żadnej księgi imion tylko narzie tak na luzie rozmawialismy o tym, jeszcze będzie czas na powazne decyzje :)

Też myślimy o Wandzie, po mojej babci :tak: Tylko jeszcze nie do końca jesteśmy pewni..
Na poważnie chyba dopiero jak poznamy płeć to będziemy wybierać, bo Jaśko przez miesiąc był dziewczynką, mówiliśmy do brzuszka Julka hehehe A na kolejnej wizycie lekarz mówi, że chłopak :baffled:
 
Aniołek mi też Dominika chodzi po głowie :) Z tych popularniejszych podobają mi się Laura i Hania, ale bliskie osoby mają córeczki o tych imionach, a ja nie chcę tak powtarzać (nie wiem czemu dalej sama się nakręcam na dziewczynkę). Z chłopięcych imion Hubert też mi się podoba.
 
reklama
Tyle pięknych imion i nie wiadomo jakie wybrać.. Jadwiga fajne imię ale tak ma na imię moja teściowa i z jej charakterkiem to już bym tak córci nie nazwała. Bardzo podoba mi się Irena miałam kiedyś ciocię o tym imieniu i była przewspaniałym człowiekiem. Mąż się pewnie nie zgodzi ale najwyżej niech on wybierze imię dla chłopca chociaż ja wierzę że będzie dziewczynka ;-)
 
Do góry