reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla kwietniowych dzieciaczków

No dagmar Ty mnie rozumiesz. Ja może nawet myślałam KIEDYŚ o trzecim... że za parę lat coś może, że wtedy jakoś poceluję w córkę i w ogóle, że decyzja będzie świadoma jak poprzednio a tu o. Mama się śmieje, że na wpadkę każdy raz w życiu gotowy być musi :tak:
Jakoś ogarniemy nie? choć póki co mimo wszystko jakoś tego sobie nie wyobrażam. Oczywiście nie mam już kompletnie nic po wyprawce. Może jakieś ciuchy się ostały ale wózki, foteliki itd wszystko poszło precz. Czas zacząć kopać w ogródku a nóż ukryty skarb znajdę i na wyprawkę będzie :-D

akana, przejdź na główny, tam ci odpiszę, bo im zaśmiecamy :-D
 
reklama
Dagmar, Akana - ja też Was całkowicie rozumiem.... Myślałam, że mam wszystko zaplanowane. Każde dziecko miałam zaplanowane. Nawet trzecią ciążę zaplanowaliśmy. A tu niespodzianka - nagle dwójka :-) Niestety, bądź też stety, nie wszystko da się zaplanować.... Jak zaszłam w ciążę a nie byłam jeszcze u lekarza mówiliśmy, że wszystko mamy.... Teraz musimy kupować wszystko od nowa....
Co do imion, nie mam planu. I to mnie martwi. W pierwszej ciąży i drugiej bez problemu podjęliśmy decyzję o imionach. Zanim dowiedzieliśmy się, że to bliźniaki, już wypisaliśmy sobie imiona, które nam się podobają. Teraz przy dwójce jakoś mi się nie podobają.... ;-)
 
Nie wiem ile razy jeszcze zmieni się imię dla naszej dzidzi ale ostatnio synuś oficjalnie poinformował mnie że jego siostrzyczka będzie miała na imię Oliwka a braciszek Kacperek :szok: czyżbym nie miała nic do powiedzenia??? Bo nie jestem przekonana do tych imion...
 
hahaha moje dzieci jak się dowiedziały, że jestem w ciąży, solidarnie opuściły pokój a gdy wróciły oświadczyły, że ich brat będzie miał na imię Wojtek a siostra Florentyna. Oczywiście od razu ich poinformowałam, że przypominam iż jest to moje dziecko i ja z tatą wybieram imię :-D:-D
 
My postanowilismy pojsc w tradycje rodzinne, jesli urodzi sie dziewczynka dostanie na imie Salomea, po mojej prababci, jesli chlopiec bedzie Oskarem, po dziadku meza. Maz jest Niemcem, wiec oprocz tego ze zalezalo nam na tym by wybrac imiona, ktore gdzies juz sie w historii rodzinnej pojawily, to jeszcze takie ktore funkcjonowaly by w tej samej formie i pisowni w obu jezykach.
 
Między mną a bratem jest rok różnicy - tzn ja jestem starsza. Nie wiem jak to było naprawdę, ale podobno była pula jakichś imion na karteczkach i ja wylosowałam imię mojemu bratu. Myślę, że dla niezdecydowanych mam młodszych dzieciaków to może być jakaś opcja żeby zadowoleni byli i rodzice, i dziecko, że miało w wyborze jakiś udział:)
 
reklama
My postanowilismy pojsc w tradycje rodzinne, jesli urodzi sie dziewczynka dostanie na imie Salomea, po mojej prababci, jesli chlopiec bedzie Oskarem, po dziadku meza. Maz jest Niemcem, wiec oprocz tego ze zalezalo nam na tym by wybrac imiona, ktore gdzies juz sie w historii rodzinnej pojawily, to jeszcze takie ktore funkcjonowaly by w tej samej formie i pisowni w obu jezykach.

fajnie :) Moje dzieci mają 2gie imiona po dziadkach i się cieszą :)

mojeboje ​fajny pomysł, tylko żeby było sprawiedliwe to moje dziecko musiało by mieć przynajmniej 3 imiona :D
 
Do góry