reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla kwietniowych dzieciaczków

wiatr&woda

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Czerwiec 2013
Postów
94
Miasto
Bytom
Bry :) Podchwyciłam pomysł Papillony, żeby założyć wątek o imionach dla naszych maluchów. Wcześnie, czy nie, na pewno wiele z nas się już nad nimi zastanawia. Nie lubię imion zbyt popularnych (na ulicy ostatnio ciągle słyszę Julka! Zuzia! Oliwia!), wolałabym, żeby pół przedszkola się nie rzucało kiedy zawołam swoje dziecko ;-)ale wiadomo, każdy lubi co innego.
Moje "dziewczyńskie" typy: Jadwiga (trochę zapomniane, piękne polskie imię, z mnóstwem cudnych zdrobnień dla małej dziewczynki i bardziej wyraźnych dla nastolatki), Róża, Jagoda (ale Jagoda to również zdrobnienie od Jadwigi, więc raczej prędzej będzie Jadwiga), Iga, Ida, Ina (Inka, ale słyszałam, że w niektórych USC nie rejestrują, bo to zdrobnienie od imion, np. Michalina-ja tak mam na imię swoją drogą;), Halina, Kalina itd). Kiedyś podobała mi się jeszcze Jowita i Aniela, ale jakoś zeszły na dalszy plan.
Dla chłopca podobał mi się Szymon, ale też bardzo popularne imię. Ewentualnie Tomasz, Tymon (na pęczki wśród znajomych). Więcej pomysłów nie mam. Jakoś ciągle wierzę, że i tak będzie dziewczynka :-D Nazwisko mam długie, więc lepiej byłoby z krótkim imieniem. Mogę wybierać "poważniejsze" imiona, bo takie mam nazwisko, więc nie byłoby Jadwigi Kopytko ;)

A jakie są Wasze typy na imiona?
 
reklama
Wiatr&woda, ale mamy podobne typy!! Za mną też chodzi Jagoda, bardzo podobało mi się imię Hania, ale niestety dużo dzieci teraz tak ma na imię w tym moja chrześnica :/ więc niestety muszę o nim zapomnieć. Ja podświadomie też cały czas szukam imion dla dziewczynki, ale z chłopięcych właśnie Szymon mi się podoba. Lubię też Michała i Michalinę (Misiu i Miśka :p) Podoba mi się też Madzia, ale moja siostra jest Magdalena więc chyba Madzi nie będzie.
 
No widzisz:) ja Michaliną zostałam siłą rzeczy, bo mój tata bardzo chciał mieć syna Michała, a zrobiłam mu psikusa i urodziłam się dziewczynką, więc naprędce wymyślili Michalinę. Nie lubię zdrobnienia Michasia, tak mówi tylko moja babcia, rodzice i ciocia, a cała reszta świata Michalina lub Miśka.
Jagoda śliczne imię, ale tak jak napisałam, to też zdrobnienie od Jadwigi, a od Jadwigi jeszcze może być: Jadwisia, Jaga, Wiśnia, Wisienka, Jagódka, Iga, Jadzia, itd.
 
U MNIE tylko dla dziewczynki mam wytypowane i podoba mi się Milenka,dla chłopca brak pomysłu,przy synku też miałam problem do samego końca.
 
Tak dla sprostowania. Jeśli podoba Ci się Jadzia a nie chcesz by w akcie urodzenia było Jadwiga to żaden problem. Zamiast Katarzyna możesz wybrać Kasia. Każde zdrobnienie czy też pochodna imienia będzie bez problemu zarejestrowana :-). Weszła jakaś tam ustawa parę miesięcy temu, więc szaleć mamuśki :-D
 
Krowka nie słyszałam o tym :) w Warszawie jakoś w ostatnich latach ktoś zarejestrował Calineczkę, więc przy odpowiednich warunkach (może finansowych) wszystko jest możliwe :D Akurat Jadwiga mi się bardzo podoba, więc nie rejestrowałabym zdrobnienia. A zdrobnień jest tyle, że mogę i tak mówić jak chcę do mojej maleńkiej ;)

Milenka to jak w końcu dałaś synkowi na imię?
 
Wiatr- to był tylko przykład ;-) I, mi osobiście bardzo się podoba Jadwiga :-). Jak Jaśko miał być jeszcze dziewczynką to miał imię nosić Nela, Wcześniej tez była opcja Lila. A teraz to pustkaaa w głowie.
 
Ja dla córki, roboczo, wybrałam Pola, bardzo mi się podoba, ogólnie temat imion jest ciężki, bo każdy ma inny gust. Dla chłopca wcześniej wybraliśmy Filip, ale teraz się waham... Szymonów, Tymków wśród znajomych duuużo. Mój mąż jest Szymon, więc lubie to imię :-)
 
My dla dziewczynki zawsze chcielismy Tosia (Antonina), chociaz wiem ze to tez popularne imie. Dla chlopca nie mielismy pomyslu wiec jak sie okazalo ze bedzie chlopak to mielismy problem. Na poczatku byl pomysl na Mikolaja, ale potem przyszedl nam do glowy Tymoteusz i tak juz zostalo. Nie zdawalam sobie sprawy ze teraz tak duzo Tymkow sie narobilo. Teraz dla dziewczynki chyba zostanie ta Tosia, chyba ze cos nam sie odwidzi a dla chlopaka znowu bedzie problem. Ciekawe jakie typy ma misiarska :-) bedzie musiala wybrac dwa imiona
 
reklama
Do góry