reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla kwietniowych maluszków

u nas lista imion powstała razem z planami na to aby mieć trójkę dzieci :szok: ... i tak na wypadek gdyby byli sami chłopcy :Staś, Bronek, Tymek i 3 dziewczynki : Zosia, Julia, i ups chyba zapomniałam :-D
 
reklama
Jak ktoś lubi niekonwencjonalne imiona to polecam imię Inka dla dziewczyny- moja siostra tak się nazywa i uwielbia swoje imię. Bardzo ją wyróżnia a nie jest kalką z zachodu :)
 
U nas w pierwszej ciązy miało być
dziewczynka : Martyna lub Vanessa - ostatecznie zostało Martyna Vanessa
bo ja chcialam Martyna a maz vanessa wiec poszlismy na ugode a teraz jak bedzie dziewczynka bedzie na odwrot Vanessa Martyna ale podoba mi sie Lena jeszcez
A chłopiec - Patryk :)
 
u nas eM wybral na dlugo przed tym jak nam sie udalo zaciazyc... i tak chodzi i powtarza od miesiecy: Agnieszka, Aniela, Henryka :-D
 
Inka.. no śliczne, tylko niestety sąsiedzi mają psa Inkę >.> to tak jak z Sarą też przepiękne a psiaków Sar od groma


my czekamy na Adasia lub Ulkę, chociaż co do Ulki to mam dylemat bo w rodzinie męża mówi się na Urszulę Usia a mnie jakoś od tego wzdryga ..
ja mam na imię bogusia /czego szczerze nie trawię od zawsze ale co zrobić/ a na mnie mówią gusia..
jak to 'sia' słyszę to już mi się kiepsko robi :-p
 
Ostatnia edycja:
Z całym szacunkiem dla wszystkich mamuś ( tatusiów też) ale nie rozumiem nazywania dzieci jakimiś cudacznymi imionami albo takimi staromodnymi. Fajnie jest być oryginalnym ale dzieci potrafią być okrutne wobec "oryginalnych". Tak samo jak niedobieranie imion do nazwisk.. Ale co poradzić czasami moda górą :p

cytrusik Co do Usi - to tak mówili u mnie też na dziewczynę o imieniu Magda :)
 
Aaaaaa tutaj Henryka to normalne imie, ale na 100% nasza corka go nie dostanie...a eM poki co ma zabawe ;-)
Wiem, ze dzieci bywaja okrutne i nie chcialabym aby potem przez cale zycie dziecko mialo do mnie zal ;-) spowodu imienia, poza tym Agnieszka bardzo ladne, ale znow bedzie miala mase utrudnien, bo beda robic bledy i trzeba bedzie ich poprawiac co chwile ;-)
Trzeba patrzec pod kazdym katem, zeby dziecku zycia w przyszlosci nie utrudnic juz na starcie.
 
reklama
W DE oni tu nie sa w stanie przeczytac "sz" chyba,ze im napiszesz "sch" ;-)
Mysle tez, ze imie powinno byc dostosowane tez do miejsca w ktorym sie mieszka.
 
Do góry