reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla lipcowych maluszków

reklama
ha, chyba się koleżanka namiętnie rozczytywała w książce Jacka Dehnela, że z tą Lalą tak poleciała ;))
swoją drogą, aż dziwne, że w urzędzie im się zgodzili na takie imię dla dziecka...
 
jeszcze lepsze chyba w tym spisie co podałam było NIUNIA ... nawet psa bym tak nie nazwała. Co do HANI to jestem ZŁA... też od zawsze chciałam i wydawało mi się, że jest własnie oryginalne... a tu... taki wysyp... a nie lubię tego co super modne.

bejbiszon - zgadzam się, że lepiej juz być Anią czy Magdą niż powiedzmy Niunią :) ale jest na prawdę wiele pięknych a dość rzadkich imion... a piękne w zbyt dużej liczbie mogą się odbic czkawką :/

Pamiętam jak był wysyp na Klaudie jakieś 15 lat temu. Znienawidziłam to imię.
 
moja szwagierka ma 15 lat i ma na imię Klaudia:-D:-D:-D:-Dw ogóle w tym roczniku jakieś dziwne te imiona dzieciom nadawali bo jej najlepsza koleżanka z klasy ma na imię Sabrina:szok:ale ma też w klasie Sandre i Dżessikę:szok::szok::szok::szok::szok:
 
reklama
babonka:" bejbiszon - zgadzam się, że lepiej juz być Anią czy Magdą niż powiedzmy Niunią :) ale jest na prawdę wiele pięknych a dość rzadkich imion... a piękne w zbyt dużej liczbie mogą się odbic czkawką :/"

Babonka wiesz na pewno są piękne rzadkie imiona, tylko mnie osobiście razi fakt jak rodzice argumentują wybór imienia : żeby wyróżniało się spośród innych" Ja miałam do czynienia z dziewczynami o imieniu : Stasia, Marcelina, Eliza, Michalina, Delfina, Mirakl (czyt. Mirakyl) Maryla i dziewczyny nienawidziły tych imion. Ale miałam też np. Gosię, która prosiła by mówić do niej Iza, Jadwigę - Jagoda.

To samo było /jest z chłopcami- był Ariel, Franek, Edgar, Tobiasz Tomasz ( obojga imienia ), Staś.

Wiadomo imiona jak imiona - mnie się nawet niektóre podobały. Ale Oni opowiadali jak im inne dzieciaki w podstawówce czy gimnazjum żyć nie dawały. W liceum patrzyli już na te imiona inaczej ale to co przeszli to ich.

Dlatego uważam, że trzeba się bardzo dokładnie zastanowić nad imieniem a nie tylko podążać za modą czy oryginalnością
 
Do góry