reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla majówkowych dzieci :)

reklama
A moja Julka ma prawie 8 lat,popularność imienia mi nie przeszkadza,chociaż w jej roczniku boom na te imię dopiero się zaczynał.Imię tak jak mi się podobało,podoba mi się nadal,córce też ;-) Imiona najważniejsze,żeby nam się podobały:tak: Druga córa bez zmian zostaje Nadia,chociaż nie wszystkim się podoba,ale nie biorę tego pod uwagę.Popularność ma dla mnie drugorzędne znaczenie.
 
Klaudia (jakie zdrobnienie? Klaudusia, hmmm)
Moja szefowa w poprzedniej pracy miała na imię Klaudia. Wołaliśmy na nią Dysia Dyśka a ona sama o sobie mówiła Dysiaczek:)

Co do Cypriana to spotkałam się ze zdrobnieniem Cypek. Przypomniała mi się pewna historia związana z imieniem Cyprian. Nie chcę nią nikogo broń Boże zniechęcać bo imię jest naprawdę ładne i bardzo mi sie podoba. Ale do rzeczy... Młodszy braciszek mojego kolegi Cypriana, kiedy miał jakieś 3-4 latka wołał na brata "Cipian, Cipek albo Cipuś - wtedy jak coś chciał" Dziecko nie rozumiało, że można to dwojako odebrać:)
 
Mi się Nadia bardzo podoba :tak:

My mamy taką listę roboczą i jak się "Jadźka" urodzi, to zadecydujemy:

- Julcia,
- Marysia,
- Joasia,
- Izabellka (przez 2 "el")

Kolejność przypadkowa, dodam tylko, że Izunię chcą moje córy.

A na drugie imię być może damy po mojej teściowej, czyli Danusia. No bo Ola ma drugie po drugim mojej mamy, Alicja ma drugie po moim pierwszym, to teraz wypada dac po teściowej. Ale zapytam sie jeszcze jakie i czy w ogóle ma drugie imię, bo może ładniejsze.

Danka, Danuta....nie za bardzo....
 
Jeśli chodzi o imię Klaudia, to można zdrobnić Klaudusia, Klaudunia, Klaudynka, Klaudeńka, Klaudzia.


wiecie co dziewczyny ja mam na imie Klaudia i jesli ktoś zdrabnia to imię, to mnie to na maxa irytuje, bo te zdrobnienia wszystkie sa takie przekombinowane..jedynie ładnie jest jak ktoś zwraca się: Klaudiu...itd. Niektóre imiona nie nadaja sie do zdrabniania.
 
A moja Julka ma prawie 8 lat,popularność imienia mi nie przeszkadza,chociaż w jej roczniku boom na te imię dopiero się zaczynał.Imię tak jak mi się podobało,podoba mi się nadal,córce też ;-) Imiona najważniejsze,żeby nam się podobały:tak: Druga córa bez zmian zostaje Nadia,chociaż nie wszystkim się podoba,ale nie biorę tego pod uwagę.Popularność ma dla mnie drugorzędne znaczenie.

A mnie się Nadia podoba, Julia już mniej.
 
moja siostra ma na imie Ewelina i nienawidzi zdrabniania jej imienia.
a ja chcac nie chcac czesto zostaje tutaj z racji roznic w wymowie Ajłoną:-(a rodzice dali mi przeciez na imie Iwona:-)

Nadia bardzo ladne imie,Julek znam sporo,wszystkie slodkie dziewczynki:-)
 
:-DA Agnes to teraz fajne imie od czasu jak sie z fajna laska kojarzy, wiecie Agnes - On and On , Release Me i Sometimes I Forget. Tez takie chce. :-D
 
reklama
Do góry