reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych dzieciaczków

pytanie do marcóweczek, które maja juć szkraby:
niektórzy twierdzą, że imię wybrać najlepiej, gdy się spojrzy na buzie dziecka czy to prawda?:-)
Czy ja wiem... Jak ktoś ma skłonność do takich olśnień, to może :-). Ja musiałam podać imię dziecka przy przyjmowaniu do szpitala, ale to chyba nie jest jakieś wiążące (znaczy można potem zmienić).
 
reklama
pytanie do marcóweczek, które maja juć szkraby:
niektórzy twierdzą, że imię wybrać najlepiej, gdy się spojrzy na buzie dziecka czy to prawda?:-)
My z mężem wybraliśmy dla naszego synka imię Daruś i z perspektywy czasu nie wyobrażamy sobie, żeby miał inaczej na imię. Jest bardzo grzeczny, uczynny, szybko się uczy... Zauważyłam, że wszystkie Darki to ładne i mądre chłopaki:-) Przynajmniej ci, których znam.
Co do imienia dla naszego drugiego maluszka, to dziewczynka chyba będzie miała na imię Patrycja, a chłopczyk Marek. Mojemu mężowi podobają się jeszcze imiona: Natalia, Paulina, Malwina, Andrzej, Artur, Mariusz, Patryk. Mi: Natalia, Amelia, Daria, Piotruś, Adaś, Patryk.
 
U nas córeczka to będzie Aleksandra, Wiktoria a synuś albo Pawełek albo Łukaszek :) jedym słowem obojętne co byle zdrowe :-)
Bardzo ładne imiona dla synka wybraliście :-D :tak:

pytanie do marcóweczek, które maja juć szkraby:
niektórzy twierdzą, że imię wybrać najlepiej, gdy się spojrzy na buzie dziecka czy to prawda?:-)

My wybraliśmy dla obydwóch na początku ciąży. Mieliśmy oczywiście też wersje dziewczęce. W związku z tym teraz mamy imię tylko dla dziewczynki. Dla chłopca jeszcze nie wymyśliliśmy, ale może usiadziemy dziś nad jakimś spisem imion...
 
Ostatnia edycja:
Chłopiec - Franek :tak: Podobały nam się jeszcze imiona Jaś, Antoś i Mikołaj, ale za dużo ich "w pobliżu" ;-)
Dziewusia - Marysia (po moich obu babciach i mamie TŻ, ja też mam tak na drugie) lub Zosia :tak:
 
Widzę, że imionka już wybrane... u nas też wybrane i to dawno dawno temu, nawet jak nie było planów na dziecko. Wstępnie miała być Amelia lub Zuzia, a chłopiec Grześ ale M zaczął protestować :wściekła/y: Teraz to i ja zmieniłam zdanie i na bank będzie Aleksander, a dziewczynka chyba Aleksandra ;-) chociaż może i Oliwka ale nie wiem czy to dobry pomysł... Grunt żeby było zdrowe!
 
reklama
Mi się strasznie imię Indra podoba. Mojemu też się spodobało, ale to skandynawskie imię, a ja nie chcę robić dziecku problemów na przyszłość.
Więc na razie stanęlismy na tym, że będzie Inga lub Nataniel. Jeszcze pewnie zmienimy zdanie z tysiąc razy :-D
 
Do góry