reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych dzieciaczków

Antos mi sie nieco bardziej podoba niz Adam, ale tu jzu wiem ze moj maz nie ustapi - juz Adam byl mega ustepstwem :-D

A tak w ogole to imie Jan tez polecam :-p
My na naszego mowimy Jasio, Jas, Jancio. Jak bedzie starszy to moze bedzie wolal zeby mowic Janek, n oale poki co to uwazam ze zdrobnienie Jas jest ladne :tak:
Janusz to inne zupelnie imie i pewnie tez mozna zdrabniac "Jas" ale mi osobiscie jakos tak nieco gorzej brzmi niz zwykly Jan
 
reklama
To i ja stawiam na Natalkę :-D, Marta - moja mama , Kinga - jej siostra - i chyba dlatego nie chciałabym tak ochrzcić - , a Wiktoria dość często nadawane ostatnio - choć bardzo ładne . Mój kumpel ochrzcił 2 lata temu Natalka i mi się nie podobało, a teraz widzę że to piękne imię. Ale wybór i tak jest Wasz.
 
To i ja stawiam na Natalkę :-D, Marta - moja mama , Kinga - jej siostra - i chyba dlatego nie chciałabym tak ochrzcić - , a Wiktoria dość często nadawane ostatnio - choć bardzo ładne . Mój kumpel ochrzcił 2 lata temu Natalka i mi się nie podobało, a teraz widzę że to piękne imię. Ale wybór i tak jest Wasz.
Natalii jest chyba jeszcze więcej niż Wiktorii. Ale imię bardzo ładne :tak:
 
No to ja chyba jakaś nie na czasie jestem :-D, no cóż latek przybywa. A może to też zależy od regionu bo u mnie żadko spotykam to imię - musze się jakoś usprawiedliwić:-D .
 
Ja pracuję w szkole i teraz co 3 dziewczynka ma na imię Julia. Natalii nie ma tak dużo, ale Wiktorii sporo się spotyka ;)

Ale to chyba też zależy w jakim regionie. Poza tym Natalie zrobiły sie popularne od nie tak dawna (przynajmniej u mnie) i to jeszcze nie są dzieci w wieku szkolnym. Cóż, ostatnio 3 moje znajome urodziły córy i wszystkie dały na imię Natalia :-D
 
No więc Natalia ładne imie ;)
Co do Jasiów. ;) Mam przyjaciela Jaśka. I moj synek na drugie imie bedzie miał Jan. Jasiek, Jaś, Janek, Janko.. Duzo zdrobnien, a poza tym, każdy Jan jakiego znam jest mądrym człowiekiem. Obiera sobie pewne cele w życiu i dąży do nich, wybierają poważne dosyć zawody i dobrymi są ogólnie ludźmi ;]
Więc również polecam imie Jaś ;)
Aleee co do Antosia, to piękne imie, ale do 8 latka w szkole np nauczycielka sie zwróci Antoni? Jak np mysle sobie Antoś Tosiek Antolek no super, ale jak słysze już imie Antoni to jakoś mi sie nie podoba... Ehś...
I własnie ostatnio ten dylemat Antoś, Nikoś.... i gdzieś jest myśl.. "a może jednak będzie Jaś?" No i w takim momentach gdzie mam dylemat ktoś sypie mi nowymi imionami i wogóle jestem niezdecydowana.. :p
 
Artystka a moze ten nauczyciel powie Antek?:-)Nie wydaje mi sie by nauczyciele w szkole uzywali pelnych wersji imion .Przewaznie uzywa sie zdrobnien,Piotrek,JAnek,Asia,Ania.
 
reklama
mazia no być może i masz racje, ja pamietam ze u mnie w kazdej szkole mowili pelnymi imionami i nazwiskami ;/
Ale ogólnie jak wiem ze wszędzie bedzie Antoni wpisane to tak dziwnie, do 16 latka Antoni tez?
Nie wiem mam poważne dylematy hehe ;D :)
Ale fakt faktem Antoś Nikos i Jaś najbardziej mi sie podoba ;]
Chociaz nie zdziwie sie jak urodzi sie synuś i zupełnie inne imie będzie ;P
 
Do góry