reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych maleństw - te zwykłe i te bardziej wymyślne!

Ja jeszcze nie mam swoich typów, ale może warto zwrócić uwagę na rankingi, żeby nazywająć dziecko np. Julia w piaskownicy nie odwracało się 10 innych dziewczynek. Osobiście nie mam nic do tego imienia, bardzo mi się podoba, ale moim zdaniem trzeba myśleć perspektywicznie.
Oto ranking który znalazłam na necie
ranking najpopularniejszych imion żeńskich i męskich w 2008 roku (dane wg. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji).

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek:
1) Julia - 15.624
2) Wiktoria - 10.148
3) Zuzanna - 9.817
4) Maja - 8.778
5) Oliwia - 8.750
6) Natalia - 7.803
7) Amelia - 6.736
8) Aleksandra - 6.598
9) Nikola - 5.134
10) Martyna - 4.877
11) Weronika - 4.626
12) Anna - 4.240
13) Zofia - 4.026
14) Emilia - 3.772
15) Karolina - 3.691
16) Patrycja - 3.209
17) Gabriela - 3.144
18) Maria - 3.137
19) Alicja - 3.090
20) Hanna - 3.029

Najpopularniejsze imiona dla chłopców:
1) Jakub - 14.419
2) Kacper - 10.619
3) Mateusz - 8.320
4) Szymon - 7.750
5) Bartosz - 6.960
6) Michał - 6.690
7) Filip - 6.569
8) Dawid - 5.131
9) Wiktor - 5.049
10) Piotr - 5.019
11) Maciej - 4.304
12) Patryk - 4.131
13) Igor - 3.936
14) Mikołaj - 3.893
15) Jan - 3.739
16) Paweł - 3.625
17) Adam - 3.607
18) Dominik - 3.526
19) Kamil - 3.513
20) Oskar - 3.171

Mam nadzieję, że Wam pomoże w wyborze imion dla Waszych fasolinek i groszków.
 
reklama
Jogobelka dzięki za liste, przyda się nam napewno.

Widzę, że WIKTORIA jest na II miejscu w raningu najczęściej nadawanych imion dla dziewczynek, a to imię tak bardzo mi się podoba.... i nie wyobrażam sobie innego dla mojej córuni (o ile moje maleństwo okarze się dziewczynką) to mimo wszystko będzie WIKTORIĄ w sumie ja przeżyłam przez tyle lat i jak w klasie były trzy ANNY to obracały się wszystkie trzy ale dałam rade... ;-) więc myślę, że moja córcia też da radę :-)
 
Mi się podoba dla dziewczynki imię Aleksandra, ale nie wiem jak długo mi się będzie podobać bo dużo "faz" imiennych już przechodziłam. Dla chłopczyka podoba mi się Mikołaj, ale mojemu mężowi nie bardzo się to imię widzi.
 
Ja w pierwszej ciąży ( pod koniec )myślałam że chłopcu dam na imię Paweł a dziewczynce Anna . Urodził się chłopczyk i zaczełam wachać się czy napewno dać mu na imię Paweł. W końcu mój tata zdecydował że w rodzinie nie ma żadnego mężczyzny o imieniu Jakub i że kiedyś jego wujek tak miał na imię. I zdecydowałam się na imię Jakub i nie żałuję.

Teraz jestem w drugiej ciąży i już przed ciąża szukałam imienia dla chłopca ( zawsze miałam problem z imieniem dla chłopca niż dla dziewczynki) . Ja jestem bardzo wybredna pod tym kątem. I tak wstępnie mam ustalone że dla chłopca będzie imię Wojtek lub Przemek a dla dziewczynki będzie imię Wioletta a na drugie Teresa po mojej mamie. Niestety imię Anna zostało już nadane przez moją bratową dla jeje córeczki.

Pozdrawiam :-)
 
U nas na tę chwile faworyci to Tosia(Antonina) Lena dla dziewczynki a dla chłopca Tomasz Rysiek. :tak::tak: Zobaczymy, z czasem jeszcze przyjdzie kilka opcji, tym bardziej kiedy poznamy płeć.;-)
 
Ja w pierwszej ciąży ( pod koniec )myślałam że chłopcu dam na imię Paweł a dziewczynce Anna . Urodził się chłopczyk i zaczełam wachać się czy napewno dać mu na imię Paweł. W końcu mój tata zdecydował że w rodzinie nie ma żadnego mężczyzny o imieniu Jakub i że kiedyś jego wujek tak miał na imię. I zdecydowałam się na imię Jakub i nie żałuję.

Teraz jestem w drugiej ciąży i już przed ciąża szukałam imienia dla chłopca ( zawsze miałam problem z imieniem dla chłopca niż dla dziewczynki) . Ja jestem bardzo wybredna pod tym kątem. I tak wstępnie mam ustalone że dla chłopca będzie imię Wojtek lub Przemek a dla dziewczynki będzie imię Wioletta a na drugie Teresa po mojej mamie. Niestety imię Anna zostało już nadane przez moją bratową dla jeje córeczki.

Pozdrawiam :-)

madzia25lat powiem Ci że z tą Wiolettą możesz mieć problem i Twoja córunia potem też. Wiem bo sama mam tak na imię. We wszystkich urzędach, we wszystkich dokumentach ciągle pojawiają się błędy i ile sie człowiek nawyjaśnia żeby jedna z drugą napisały tak jak być powinno. Jedna napisze przez "V" inna napisze nawet "Wiolletta" :-D:-D:-D Mówie Ci.... bardzo kłopotliwe to imię. Ja w dodatku jestem "Wioleta" więc w ogóle dziwnie ale tak zapisała mnie pani w urzędzie bo wtedy inaczej niby się nie dało:-D:-D:-D
 
madzia25lat powiem Ci że z tą Wiolettą możesz mieć problem i Twoja córunia potem też. Wiem bo sama mam tak na imię. We wszystkich urzędach, we wszystkich dokumentach ciągle pojawiają się błędy i ile sie człowiek nawyjaśnia żeby jedna z drugą napisały tak jak być powinno. Jedna napisze przez "V" inna napisze nawet "Wiolletta" :-D:-D:-D Mówie Ci.... bardzo kłopotliwe to imię. Ja w dodatku jestem "Wioleta" więc w ogóle dziwnie ale tak zapisała mnie pani w urzędzie bo wtedy inaczej niby się nie dało:-D:-D:-D

Dziewczyny, ja zaś mam teścową o imieniu: "VIOLETTA" i nawet kamerzysta bład na naszej płycie CD weselnej zrobił bo napisał "WIOLETTA" (niby też brzmi tak samo, ale nie wygląda tak jak prawdziwie nazywa się moja teściowa) - ale zanim się spostrzegliśmy to już było po okresie składania reklamacji wg podpisanej wcześniej umowy.
Jogobelka masz racje z tymi opcjami imienia Wioletta Violetta czy może Wioleta albo Violeta jest kłopot...
 
Dałyście mi dziewczyny do myślenia nad imieniem Wioletta. Dzięki wam zastanowię się jeszcze nad tym imieniem :tak:
Pozdrawiam
 
My od jakiegos czasu tak sobie gdybalismy przy roznych rozmowach o iminach, bo mielismy nadzieje ze chwila w ktorej bedziemy mogli konkretnie wybierac nadajedzie predzej czy pozniej rozne imiona w roznym czasie prowadzly ranking hehe:tak:
I tak wybralismy, i mimo ze pojawiaja sie chwilowo inne pomysly, te jakos kroluja i zdaje sie ze zostana, chyba ze nie :-D
dziewczynka : Marysia albo Gabrysia a na drugie po mamie Zosia
chlopiec: Jan ( podoba nam sie Jerzy ale nie Jurek i tu problem ) i na drugie po tacie Tomasz
Po glowie chodzi mi tez Tamara, Tola, Iga, Nina i Kornel, Igor dla chlopca jakos mi trudniej przychodzi, ale niestety nie bardzo podobaja sie mezowi
Powiem Wam, ze z wlasnego doswiadczenia cenne jest miec nietypowie imie chociaz pewnie nie kazdy moze tak powiedziec, teraz jest juz sporo Zosiek ale ja pierwsza swoja imieniczke w swoim roczniku spotkalam dopiero na egzaminach na studia w poznaniu. Wczesniej moje imie krolowalo wrod woznych i jakis starszych nauczycielek no i na cmentarzu :-D I musze przyznac ze mile to bylo byc ta jedyna Zoska ;-)
 
reklama
A ja mam na imię Anna i szczerze mówiąc do czasu studiów znałam bardzo mało Anek :) teraz mieszkam z jedną Anką...a na moim piętrze mieszka jeszcze 5Anek ;D ale nie jest to jakoś bardzo denerwujące...poprostu jak ktoś woła ' Aniuu' to każda się odwraca :) w każdym bądź raie nie przeszkadza mi to zupełnie :)
 
Do góry