reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych maleństw - te zwykłe i te bardziej wymyślne!

Długo myśleliśmy i chyba kilkanaście imion które mi się podobały mój najdroższy sprytnie negował wymyślając jak dziecko będą przezywać w szkole -ehh...
Naszczęście co do Leona i Juliusza dla chłopca jesteśmy zgodni-według obliczeń zaszłam 7 stycznia -akurat w imieniny Juliusza więc może to jakiś znak od maluszka;-)Jeśli urodzi się dziewczynka to Julia albo Maria.Ostatnio moja młodsza córcia ,która bardziej by chciała kolejną siostrę ,stwierdziła że powinna być druga Oliwia bo ona chce blizniaczke:-Dpomysłowy Dobromir....
 
reklama
A mnie dla dziewczynki podoba sie Oktawia, a dla chlopca Błażej, ale moj m kreci nosem, a tak to tyle jeszcze imion mam w glowce, napewno pora przyjdzie ze sie zdecydujemy na jakies wyjatkowe :) narazie jeden wielki znak ?
 
My z moim M. też już zastanawialiśmy się nad imionami, ale każdemu podobają sie inne. Kiedyś myśleliśmy że dziewczynka to tylko Maja:tak: Teraz doszliśmy do wniosku że już ich jest za dużo. Mąż chce Jagodę a mi się bardzo podobają imiona Paula, Lena, Inga, Eliza i Gabrysia. Tak, ze jest z czego wybrać. Dla chłopca jesteśmy bardziej zgodni i chyba zostane Sergiusz, tylko nie wiemy czy nie jest za bardzo wymyślne.
 
Myślałam nad imieniem dla dziewczynki LILIANNA ? Jak myślicie można dać takie imie dziewczynki?
Pozdrawiam:-)
 
madzia25lat Lila to bardzo ładne imię, mam koleżankę o tym imieniu, mówimy na nią Lilka, bądź Lila. Jak nie znałam Lilki to nie wiedzałam nawet, że istnieje takie imię, więc napewno jeśli zawołasz swoją córcie nie odezwie się kilka dziewczynek:tak:
 
betii110 - mamy w rodzinie kilkuletniego Sergiuszka i całkiem dobrze przyjęło się to imię, więc nie powinno być problemu :-D
 
Wczoraj wieczorem mój M poinformował mnie heheh, że on się jednak rozmyślił i że nie chce żeby jego syn (jeśli to będzie syn) nazywał się Samuel... Ja podejrzewam, że jeszcze 100 opcji imienia przetoczy się zanim jakiekolwiek zostanie wybrane.

Co do imienia Wioletta - jestem jego posiadaczką i muszę przyznać, że nigdy w życiu nie zostało ono przekręcone - hmmm w Polsce. Natomiast w Szwecji chyba zdążyłam już poznać wszystkie możliwe sposoby przekręcenia - najbardziej popularnym jest Wiol... Poza tym było mi się ciężko przestawić na odmienną wymowę - ponieważ ja zawsze przedstawiam się jako Wiola - nie Wioletta - a że w Szwecji literkę o wymawia się u - wszyscy wołają na mnie Wiula. Hehhh... do wszystkiego idzie się przyzwyczaić.

Zastanawialiśmy się również nad imieniem Igor - ale dokładnie taka wymowa - w Szwecji oznacza WCZORAJ - więc daliśmy sobie spokój... :-D
 
Chłopiec Aleksander Jan- to na 100%
Dziewczynka Jagoda (lub Barbara) Anna...
Imiona mamy wybrane już od poprzedniej ciąży:tak::-D:laugh2: gdzie urodziła się Marianna Irena- Jakby była chłopcem to miałaby na imię Aleksander:sorry:
Szczerze to miałam opory żeby się przyznać do imion- boję się żeby mi ktoś nie ukradł;-):-) A już było blisko w rodzinie, ale nasz protest podziałał:wściekła/y: hehe wiem,że jestem straszna :-D
 
reklama
hmmmm
no ostro już działacie w temacie imion.
Ja wiem tylko że gdyby była dziewczynka to chciałabym Iga. ale przy pierwszej ciązy nie przeszło wiec pewnie teraz też nie przejdzie:-(
Jak sie dowiem jaka płeć to zacznę czegoś szukać:-)
 
Do góry