reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych maleństw - te zwykłe i te bardziej wymyślne!

reklama
Wiam radosnie o poranku :o)

LorenB - Beniamin to popularne imię w Niemczech?
Bo ja od zawsze mieszkam w Polsce ;-) ale na Dolnym Śląsku a on kiedyś do Niemiec należał hihihi

Jagoooodka - ;o) slonik mnie troszke wprowadzil w blad ;o) nie przypuszaczalam ze w Polsce tez jest popularny ;o) no ale dawno juz nie bylam "w domu" :o(
Sprawdzilam tez jeszcze raz pisownie dla Benny´engo :o) Tutaj najczesciej spotyka sie forme slonika czyli Benjiamin i najczesciej wola sie Benji - z angielskiego.Pare ladnych lat wstecz bylo dosc popularne teraz rekordy bije Luca,Lucas i Leon a dla dziewczynek imiona takie jak Mia, Mea,Lea, i Anna-Lena...
Mnie osobiscie Beniamim bardzo sie podoba.
Zaluje ze moj maz ma takie oryginalne gusta i sam nie wpaddl na cos podobnego.
Niestety zrobilam glupi zaklad i ... imie wybieraja moj M i pasierb ;o)
Pomijajac wszystko - wazne by to imie podobalo sie takze Tobie a rodzina i znajomi niech ie oswajaja - maj troszke czasu :o)
 
Witam Was:-)
Nam najbardziej sie podobaja takie imiona dla dziewczynki-
Klaudia na pierwszym miejscu
Lenka
Amelka
Roksana

dla chlopczyka bardzo ciezko
Olivierek - tak ma na imie nasz synus:-)
Kubus-moja siostra tak dala synkowi wiec odpada
Dawidek
Viktor
 
A mi się podobają Oliwia lub Natalka i Patryk(mój typ) lub Mateusz(typ mojego mężą). Dla chłopców podoba mi sie takze Fabian, ale to odpadło w przedbiegach, bo mojemu męzowi zupełnie się nie podoba.
 
poczytalam Was troche i stwierdzam, ze duzo tu dziewczyn o imieniu Wioleta! bo ja tez:-)
a w "realnym" zyciu osobiscie ani jednej jeszcze nie spotkalam:-Dciekawe!
ja jestem z mojego imienia b.zadowolona, by uniknac pomylek od razu mowie, jak powinno sie pisac moje imie

my mamy problem z imieniem dla chlopca - 2 ladne imiona juz dalismy naszym dzieciom :tak:- Maximus i Nikolas , jesli znowu bedzie chlopczyk to bedzie problem
mam kilka propozycji - Konstantin, Arkadius, Alessio, ale te nie podobaja sie mojemu mezowi, szukamy dalej, ma byc originalnie (a wiec popularne imiona odpadaja), miedzynarodowo i ma pasowac oczywiscie do naszych dzieci
dla dziewczynki mamy imie, wybrane jeszcze zanim bylam pierwszy raz w ciazy: Karmella
 
Pscola - w Niemczech nadawanie 2 imion i uzywanie potem drugiego jest na porzadku dziennym. Moj M np.ma na imie Claus-Peter ale jeszcze nikt nigdy nie nazwal go Claus ( moze dlatego ze dostaje piany jak to imie slyszy hihi) - wierze ze cos sprytnie wykombinujesz :o)
 
reklama
Dziewczyny, które mieszkacie w niemczech, powiedzcie mi czy imiona:
Wikoria i Dawid odmnieniają się jakoś w tym języku????
Bo jest tak że mam tam "ukochaną" teściową i chyba w przyszłym roku tam wyjedziemy z mężem i już większym dzidziusiem na stałe a przydało by się aby te moje wymarzone imiona miały pokrycie i w języku niemieckim... a sama nie mam pojęcia co do nich...
 
Do góry