reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych maluszków.

To jest chyba calodniowa pomoc i na drugim pietrze mi powiedziala pewnie chodzi o szpital ale nie wiem bo mimo ze mieszkam obok nie bywam tam. Mam nadzieje ze nie ty potrzebujesz?
 
reklama
Sylka nie kochana pytam. Dla koleżanki mojej :) bo czasami ma twardy brzuch i ciut boli.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 
Mi podobaja sie takie inne imiona nie lubie tych prostych polskich typu Marysia Krysia itd kazdy ma jakis tam swoj gust moja corka Mirell i Ona bardzo lubi swoje imie a tez jest malo spotykane.
 
kasieczna ladne zdrobienia . jak okarze sie, ze dziewczynka to bede namaiwala meza na Oliwie , ( olisia, olis oliweczka heheh )
 
Finkemma fajne imie ale w zyciu bym dziecku nie dala mieszkajac w pl. Ty to co innego i rozumiem ze wasze imiona są międzynarodowe. To tez zalezy od nazwiska bo Mirell Kowalska brzmi zabawnie ;)
 
Mam już synka Brunona i córkę Patrycję. Nie lubię zdrobnień.Widziałam, że pytacie o zdrobnienia.Ja zabraniam zdrabniać imion moich dzieci. :tak: Z tych zdrobnień czasem bardzo dziwaczne kombinacje wychodzą,czasem nawet głupie. Teraz nie znam płci. Imienia jeszcze nie mamy choć pierwsze pomysły są. Ja nie zwracam uwagi czy imie jest polskie czy inne bo to moje dzieci i moja sprawa.Nie patrzę co powiedzą inni ale zgadzam się, że fajnie jak imię pasuje do nazwiska i nie brzmi głupio w połączeniu z nazwiskiem. :-) My mamy takie fajne nietypowe nazwisko więc każde imię pasuje.
 
U nas potwierdzony syn i wczoraj wracając od lekarza stwierdziliśmy, że nazwiemy go Marek:) Może nam się jeszcze odmieni, ale zaakceptowaliśmy oboje od razu, to może i już zostanie:)
 
freja ja tez nie przepadam za zdrobnieniami, zazwyczaj do dzieci zwracam sie ich pelnymi imionami, ( patryk to patryk , michal to michal a nie misiu itd )ale czasem samo wychodzi jakies zdrobnienie, (dlatego chcialam sie dowiedziec jakie sa ewentualne zdrobnienia oliwii ) ale tak jak piszesz zawsze znajmomym mozna powiedziec nie zdrabniajcie imienia, albo wolacie jak juz tak czy siak,
jak beda chcieli to sie dostosuja :)
 
reklama
Mirell pasuje do nazwiska naszego bo mamy niemieckie bardzo twarde mocne Wiktor tez bedzie pasowac. Sylka ja Mirelke nazwalam w 20 tyg ciazy i przez nastepne 5 lat mieszkalismy jeszcze w pl :D Jest to takie inne imie ale jak tylko dowiedzialam sie ze bedzie coreczka odrazu powiedzialam bedzie Mirelka . I tak juz zostalo.
I ani razu nie zalowalam uwielbiam to imie. Gdyby wtedy byl chlopak a teraz corka to byla by napewno Mirelka.
 
Ostatnia edycja:
Do góry