reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Imiona dla naszych pociech ;-)

G

gość 94049

Gość
A ja dziewczyny zawsze chcialam Krzysia po wczesnie zmarlym kochanym tacie, ale sie waham..na drugie na pewno by bylo jak nie na pierwsze. Mojemu sie podoba Szymon. Mnie bardzo tez w sumie. Ale chodzi mi po glowie Tadeusz:) Tadzio Tedi, sliczne zdrobnienia, ale nie ma nic pomiedzy...Tadeusz powaznie a Tadek za malo poawaznie:/ co myslicie o Szymonie i Tadziu:)?
U na byłby Krzyś :) Szymon też ładnie. Natomiast Tadeusz ma na imię ojciec mojej koleżanki z dzieciństwa, alkoholik, więc mi już nie pasuje. Szwagier dał tak synowi na imię, gdyż w tej rodzinie jest taka tradycja. Tadeusz, Andrzej i Anna to imiona powielane przez pokolenia. Anna nie dostanie u nas żadne dziewczynka w rodzinie. Wystarczy siostra tescia....

reklama

Totois30

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
@Kruszka czytalam kiedys jakie rozne cechy sa imienia Tadeusz i m.in. ciagoty do uzaleznien..takze Tadeusz odpada:) dzieki wam za pomoc , M od poczatku tylko Szymon nic innego mu sie nie podobalo ale wiadomo trza przemyslec sprawe, jeszcze raz dzieki:*

Triss86

Rozwiązania
0
Jestem trochę w kropce. Wciaz nie wiemy jakie imię wybrać dla dzidzi. Dla dziewczynki miałam już dawno wybrane, ale ma być chłopak i tu się zaczynają schody. Podoba sie nam (Tzn. mi i mężowi) Artur, ale moja mama zaczęła tak to imię krytykować, że aż zrobiło mi się przykro. I stwierdziła, że może powinniśmy też uszanować jej zdanie (jakby to ona miała to dziecko urodzić). Podała tylko jeden argument który do mnie trafił i jednek namieszał mi w glowie: nie ma zbytnio jak tego imienia zdrobnić. Sama nie wiem co robić, czas jeszcze mam, ale jakoś tak głupio wciąż nie wiedzieć.

HappyElephant

Rozwiązania
0
Jestem trochę w kropce. Wciaz nie wiemy jakie imię wybrać dla dzidzi. Dla dziewczynki miałam już dawno wybrane, ale ma być chłopak i tu się zaczynają schody. Podoba sie nam (Tzn. mi i mężowi) Artur, ale moja mama zaczęła tak to imię krytykować, że aż zrobiło mi się przykro. I stwierdziła, że może powinniśmy też uszanować jej zdanie (jakby to ona miała to dziecko urodzić). Podała tylko jeden argument który do mnie trafił i jednek namieszał mi w glowie: nie ma zbytnio jak tego imienia zdrobnić. Sama nie wiem co robić, czas jeszcze mam, ale jakoś tak głupio wciąż nie wiedzieć.
Brzydko mówiąc, olej mamę. Nie możesz uszanować zdania każdej osoby z rodziny, bo w końcu żadne imię Ci nie zostanie. Chyba, że aż tak Ci nie zależy na Arturze. Moja teściowa kręci nosem na Hanię, bo ma złe skojarzenia, a ja od ładnych paru lat chciałam nazwać tak córkę i mąż się w końcu zgodził. Mowy nie ma, żebym ustąpiła. To nasze dziecko.

I co z tego, że nie da się zdrobnić? Moje imię (Natalia) ma kilka zdrobnień, a ja każdego nienawidzę :p Niektóre imiona są ładne w pełnej formie.

Paulina_wrzesień12

Rozwiązania
0
A my będziemy nazywać naszą córeczkę Apolonia nie chcecie nawet wiedzieć ile bylo pytań, że dlaczego właśnie tak, dlaczego nie Pola, zdarzały się też złośliwe przekręcenia. To imię mojej śp. babci. Dla synka wybraliśmy podwójne imię Jan Aleksander i ponownie - że kaleczymy dziecko, że to mordęga mieć dwuczłonowe imię, że problemy w urzędach i te sprawy. Każdy z nas powinien bronić swojego zdania i nie dajcie się dziewczyny. Takie imię a nie inne Wam w duszy gra.

Dagaa11

Rozwiązania
0
A my będziemy nazywać naszą córeczkę Apolonia nie chcecie nawet wiedzieć ile bylo pytań, że dlaczego właśnie tak, dlaczego nie Pola, zdarzały się też złośliwe przekręcenia. To imię mojej śp. babci. Dla synka wybraliśmy podwójne imię Jan Aleksander i ponownie - że kaleczymy dziecko, że to mordęga mieć dwuczłonowe imię, że problemy w urzędach i te sprawy. Każdy z nas powinien bronić swojego zdania i nie dajcie się dziewczyny. Takie imię a nie inne Wam w duszy gra.
Hehe a u nas znowu odwrotnie. Będzie Pola i kilka osób nie może pojąć, że to wcale nie skrót od Apolonii, tylko osobne imię. No cóż... ;)

HappyElephant

Rozwiązania
0
Przecież 3/4 dzieci ma dwa imiona, więc w czym problem? Ja akurat nie jestem zwolenniczką, bo sama nie lubię swojego drugiego imienia (jest długie i ciężko je przeliterować w UK), ale nie dziwi mnie, gdy ktoś nadaje...

Triss86

Rozwiązania
0
Brzydko mówiąc, olej mamę. Nie możesz uszanować zdania każdej osoby z rodziny, bo w końcu żadne imię Ci nie zostanie. Chyba, że aż tak Ci nie zależy na Arturze. Moja teściowa kręci nosem na Hanię, bo ma złe skojarzenia, a ja od ładnych paru lat chciałam nazwać tak córkę i mąż się w końcu zgodził. Mowy nie ma, żebym ustąpiła. To nasze dziecko.

I co z tego, że nie da się zdrobnić? Moje imię (Natalia) ma kilka zdrobnień, a ja każdego nienawidzę :p Niektóre imiona są ładne w pełnej formie.
Rozmawialam z mężem i ustaliliśmy że olejemy to co mówią inni, więc na razie zostaje Artur. Chyba że sami zmienimy zdanie, bo rozważamy jeszcze Rafała i Maksymiliana. Ale znam samych fajnych Arturów i jakoś to imię bardzo dobrze mu się kojarzy.

Dagaa11

Rozwiązania
0
Rozmawialam z mężem i ustaliliśmy że olejemy to co mówią inni, więc na razie zostaje Artur. Chyba że sami zmienimy zdanie, bo rozważamy jeszcze Rafała i Maksymiliana. Ale znam samych fajnych Arturów i jakoś to imię bardzo dobrze mu się kojarzy.
Artur ślicze imie, bardzo mi się podoba :)

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Joannaa24 Imiona dla naszych maluszków Kwietniowe mamy 2019 234
Ewusia12 Imiona dla naszych pociech Marcowe mamy 2018 22
_Hope Imiona dla naszych lipcowych szkrabów Dzieci urodzone w lipcu 2016 761
Mry imiona dla naszych Maluszków Dzieci urdzone w czerwcu 2016 116
bluelovi Imiona dla naszych najmłodszych Dzieci urodzone w kwietniu 2016 376
Sylka87 Imiona dla naszych maluszków. Dzieci urodzone w listopadzie 2015 193
Jolka6621 Imiona dla naszych maluszków :) Dzieci urodzone we wrześniu 2015 53
Sosnowiczanka Imiona dla naszych maluszków Dzieci urodzone w czerwcu 2015 259
Szaj Imiona dla naszych maluszków Dzieci urodzone w kwietniu 2015 346
natkusia Imiona dla naszych sierpniowych Maluszków :) Dzieci urodzone w sierpniu 2014 251
emotion_sickness imiona dla naszych okruszkow :) Dzieci urodzone w czerwcu 2014 274
Verita Imiona dla naszych lutowych maluszkow Dzieci urodzone w lutym 2014 100
basiekkk Imiona dla naszych styczniowych maluszków :) Archiwum styczeń 2014 532
witaminka2013 Imiona dla naszych grudniowych maluszkow :) Dzieci urodzone w grudniu 2013 142
Marzenixx Imiona dla naszych szkrabów Dzieci urodzone w styczniu 2013 169
M Imiona dla Naszych dzieci. Propozycje i ostateczny wybór. Dzieci urodzone w grudniu 2012 341
S Imiona dla naszych dzieci + ranking imion Archiwum wrzesień 2012 304
Exotic87 Imiona dla naszych Pociech :D Archiwum sierpień 2012 413
M Imiona dla naszych malenstw :) Dzieci urodzone w lutym 2012 270
Asteria Imiona dla naszych pociech:) Dzieci urodzone w styczniu 2012 431
_Roszpunka_ Imiona dla naszych pociech:) Archiwum mam majowych'11 533
L Imiona dla naszych Fasolek Dzieci urodzone w listopadzie 2010 416
ehtele imiona dla naszych dzieciątek Dzieci urodzone w sierpniu 2010 635
I Imiona dla naszych bobasków Dzieci urodzone w czerwcu 2010 236
rybka_24 Imiona dla naszych dzieciaczków Marcowe archiwum 516
Znachorka Imiona dla naszych fasolek Dzieci urodzone w lutym 2010 2
M Imiona dla naszych fasolek Dzieci urodzone w lutym 2010 13
O Imiona dla naszych maleństw - te zwykłe i te bardziej wymyślne! dzieci urodzone we wrześniu 2009 370
A głaszczę brzuszek i ...nadajemy imiona dla naszych maluszków :) Dzieci urodzone w kwietniu 2009 459
Kaka82 imiona dla naszych pociech;-) Pamiątki z okresu ciąży:-) 383
M Imiona dla naszych pociech Dzieci urodzone w kwietniu 2007 137
anusiakanusia IMIONA DLA NASZYCH DZIECI!!! Dzieci urodzone w styczniu 2006r. 105
K Imiona dla dzieci, chłopczyk i dziewczynka Potrzebuję porady 61
eMkaa. Obcojęzyczne imiona dla dzieci Potrzebuję porady 14
M nie zgadzam się na imię dla dziecka po zmarłym teściu Potrzebuję porady 20
P Imiona dla dzieciaczków Listopadowe mamy 2018 58
K Imiona dla dzieci Majowe mamy 2018 40
pinky sky Imiona dla majowych dzieciaczków:) Dzieci urodzone w maju 2017 108
weronika87 Imiona dla dzieci Dzieci urodzone w styczniu 2017 192
Magdalena777 Imiona dla maluszków Dzieci urodzone w lutym 2016 25
nailie Imiona dla marcowych maluszków Dzieci urodzone w marcu 2016 117
ewelinax5 Imiona dla maluszków :) Dzieci urodzone w maju 2015 227
bada m. Imiona dla maluszków Dzieci urodzone w styczniu 2015 1712
wiatr&woda Imiona dla kwietniowych dzieciaczków Dzieci urodzone w kwietniu 2014 426
kota-behemota Imiona dla lipcowych maluszków Dzieci urodzone w lipcu 2013 475
Phelania Imiona dla kwietniowych maluszków Archiwum kwiecień 2013 472
S Imiona dla maluszków:) Ciąża, poród, połóg 17
klariss1 Imiona dla grudniowych maluszków. Archiwum grudzień 2011 218
miriam liba imiona dla synka Gratulacje 117
Monisia1989 Imiona dla dziecka... Porady prawnika 1