reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych sierpniowych Maluszków :)

reklama
Ja czekam aż poznamy płeć.

Dla nas ważne jest, żeby imię tak samo brzmiało po polsku, po niemiecku i po angielsku. O ile dla dziewczynek takich imion jest bez liku, o tyle przy chłopcu trzeba trochę pokombinować.;-)


No my też podobny problem, choć trudno znaleźć mieszankę polsko rumuńsko włoską:-D
 
Hm a K. kiedyś się obudził z imieniem "Oliwia" na ustach, choć ja nie byłam nastawiona na "tak" to zaczyna mi się podobać. Dziś stwierdziłam, że podoba mi się Alicja i Matylda, ale jeszcze o tym nie wspominałam :p
Jeśli będzie chłopiec to K. nie miał żadnego pomysłu, a mnie się podoba np. Borys i Tymon (bądź w bardziej rozwiniętej wersji Tymoteusz) :)

Przyznam się, że staram się te imiona zestawiać z nazwiskiem bo jest specyficzne i nie chciałabym żeby brzmiało tragikomicznie :D

Ach i fajne jest imię Cezary (Czaruś) ;) Ale znajomi mają synka z tego roku o tym imieniu i nie będę "papugować" :D
 
Ostatnia edycja:
Co do brzmienia, to u nas podstawa angielska, nie polska. Nie wyrabiamy maluchowi nawet pl paszportu wiec tym bardziej. Z Judytą fajnie się złożyło, bo teraz jest po prostu Judy.
Kiedyś druga córa miała mieć na imie Martyna [ drugie imie Judi ] ale to absolutnie mi się tu nie podoba :(
 
Mnie kolejne imię dla dziewczynki odpadło, bo mojemu mężowi nie podoba się Kornelia. Także dla dziewczynki nie mam a chłopiec na pewno Tymoteusz, też się mu nie podoba, ale tu nie popuszczę.
 
Lilith a w domu rozmawiacie po polsku czy po ang z dziecmi? Podwójne obywatelstwo daje wiele mozliwosci, pamiętaj o tym ;) niezależnie czy pochodzi się z Ugandy, Polski czy USA;-)
 
Lilith a w domu rozmawiacie po polsku czy po ang z dziecmi? Podwójne obywatelstwo daje wiele mozliwosci, pamiętaj o tym ;) niezależnie czy pochodzi się z Ugandy, Polski czy USA;-)
A mi mówili, jak mieszkałam w UK, że nie ma czegoś takiego jak podwójne obywatelstwo. dziecko urodzone w UK może mieć obywatelstwo ichniejsze, ale nie tak od razu! trzeba ileś tam w UK mieszkać, rodzice muszą mieć rezydenta albo świadków, którzy potweirdzą, że ileś tam mieszkają
W Holandii dziecko ma podwójne obywatelsto, ale do 18-nastych urodzin. potem musi zdecydować się na jedno - no przynajmniej parę lat temu tak było, ale generalnie nie ma czegoś takiego jak podwójne obywatelstwo , przynajmniej tu gdzie ja bywałam ;-)
 
Obywatel Polski może posiadać równocześnie obywatelstwo polskie i obywatelstwo innego państwa. W przypadku, gdy osoba ma podwójne obywatelstwo – polskie i innego kraju – to wobec Polski ma takie same prawa i obowiązki jak osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie. Oznacza to, że taka osoba nie może wobec władz polskich powoływać się ze skutkiem prawnym na posiadanie równocześnie obywatelstwa innego państwa i na wynikające z niego prawa i obowiązki.
 
No tak, ale to jest wg naszego prawa? a chyba inne państwa decydują czy dadzą komuś obywatelstwo czy też nie? i to, że obywatel Polski może mieć podwójne obywatelstwo wcale nie oznacza, że takie w kraju, w którym się stara, dostanie? tak mi się wydaje
 
reklama
Julian urodzony jest w DE, a ma tylko polskie obywatelstwo. O niemieckie może starać się jak będzie pełnoletni.
Wiem też, że dzieci par z różnym obywatelstwem muszą decydować się tylko na jedno.
 
Do góry