reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dzieciaczków czerwcowych 2013

anusiak ja myślę że to zdrowe podejście, kuzynka mojego męża ma podobnie - tylko troszkę trudniej, jej mąż to hindus, oni teraz mają dwóch synów - milan i leo [milan to bardzo popularne na słowacji imię] - mówiła że strasznie ciężko z tymi hinduskimi imionami, które by funkcjonowały gdziekolwiek u słowian, dla dziewczynki spokojnie by znaleźli [anita, maja] a dla chłopaka zero wspólnych.... mieszkają w uk, więc jest jeszcze trzeci kraj do uwzględnienia

ja staram się takie uniwersalne imiona znaleźć, gdzie wystarczy zmiana jednej czy dwóch liter i jest "międzynarodowe" - bo ok, są imiona ładne, ale kompletnie nieprzetłumaczalne - mieszko czy miłosz, a nie wiem gdzie oni kiedyś będą mieszkać...

Larisa jest imieniem rzadkim ale mimo wszystko w polsce jakoś funkcjonującym :-D ja znam to imię z niemiec
 
reklama
Larisa to imię pochodzące z języka greckiego, używane szeroko na wschodzie (Rosja, Ukraina) a w polskiej wersji to po prostu Larysa :) Ja jestem z tych odważnych i nigdy się jakoś nie przejmowałam 'co ludzie powiedzą' więc dla mnie akurat nie było problemu z imieniem ;) Sama nie urodziłam się ani nie mieszkam w Polsce więc jakoś zupełnie mnie polski tradycjonalizm nie rusza :)

Teraz na temat wszystkich Dżastin, Kewinów i Dżejsonów, przepraszam od razu jeśli kogoś urażę, ale dla mnie to jest po prostu wiocha... Chcesz nadać dziecku imię zagraniczne - proszę bardzo, ale te wszystkie spolszczenia sa grubo nie na miejscu. Później dziecko biedne chodzi i przedstawia się Dżesika Szewc albo Robin Kowal ... Trzeba być też trochę rozsądnym.
 
Ostatnia edycja:
Mi też, gdy słyszę "dżesika" to mam przed oczami zapitych rodzicow i dziecie brudne, glodne i obdarte - nawet nie wiem skąd mi się takie skojarzenie wzięło.
 
Ostatnia edycja:
oj dziewczyny,coś w tym musi być bo ja przed oczyma mam identyczną wizję.ostatnio nawet na fb natknęłam się na dziewczynę,obraz rodziny-przepraszam..ale identyczny jak opisała Fioletowa.. Imię córki ?? Jessica :dry:
mnie to aż telepie..no ale co zrobić..Ktoś inny w sumie podobnie może zareagować na mojego Wojtka :sorry2:
 
Zazwyczaj tak jest że ludzie z biednych patologicznych rodzin chcą sobie podnieść status poprzez nadawanie dzieciom pretensjonalnych imion:zawstydzona/y:
 
reklama
witam dziewczyny:) widze ze tu prawdziwa burza mózgów:) u mnie podobnie hihi czekamy na maleńką i jeszcze imienia nie ma a zostalo nam 7 dni do terminu. miała byc Lena ale u siostry jest Milena i to takie podobne więc została do wyboru Martynka i Lilka ale zdecydowani nie jestesmy:) ciezki wybór ufff
 
Do góry