reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ImIoNa Girls&Boys

cytrusowa85

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Luty 2008
Postów
4 356
Tak mnie ciekawi czy już "myślałyście" coś na ten temat?
Czy od "dawna" macie wybrane imie dla potomka?
I jakich macie Mezow/Partnerow czy na wszystko sie zgodza czy "zawsze" w opozycji do Waszych propozycji??
I jak to było przy pierwszym dziecku (o ile to juz jest kolejne)??
Szybko wybałyscie imie dla Pierwotnego i czy te imiona co odpadły przeszły na teraz czy gust Wam sie "ewidentnie" zmienił?

I czy patrzycie na popularnosc imienia czy jest ona dla Was bez znaczenia, dopasowanie do nazwiska, wystepowanie w rodzinie , wsrod znajomych?
czy wystarczy ze sie Wam podoba i tyle......
 
reklama
To ja powiem pierwsza.
Córcia będzie Emilka i nic ani nikt mnie od tego nie odwiedzie, mężowi sie na szczęście podoba
Synuś Mi się podoba Tymoteusz (Tymuś) ale do nazwiska nie pasuje wogóle. :( Niestety... więcej pomysłów dla chłopca jeszcze nie mam
 
Mi i mojemu podoba się Julka ale jakoś słabo mi się kojarzy to imię
Mój facet chce natomiast Matylda i to skwierczy o tym już od dawna ( nawet jak nie byłam w ciąży to zawsze mówił,że bedzie Matylda) ale mi się zupełnie to imię nie podoba, ewentualnie na drugie tak nazwiemy dziewczynkę
Co do chłopaczka to zero pomysłów. Ja zawsze chciałam miec synka Dawida, ale brat mojego chłopa tak ma więc odpada
 
Ja na razie pomysłów nie mam, ale chciałabym, żeby imie drugiego malucha pasowało choć trochę do imienia córki - Dobrochny - więc czeka nas niezłe poszukiwanie ;-)
 
U mnie pewnie będą problemy z imieniem. Musi spełniać duuuużo warunków, a ja jeszcze bardzo się imionami interesuję, więc w ogóle klops :D. W każdym razie od dawien dawna listę imion, które bardzo lubię, część odpada z powodu niedopasowania do nazwiska/polskich znaków/popularności. Trochę nam też się z mężem gusta rozmijają, ale on ma niewiele własnych propozycji, więc i tak z moich list będziemy wybierać.
Syn miał być Adamem, to jedno z moich ukochanych imion, ale niestety coraz wyżej w rankingach popularności :(. Ale zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. To i tak jedyne imię z pierwszej 10 popularności, które jestem w stanie nadać.

To ja powiem pierwsza.
Córcia będzie Emilka i nic ani nikt mnie od tego nie odwiedzie, mężowi sie na szczęście podoba
Synuś Mi się podoba Tymoteusz (Tymuś) ale do nazwiska nie pasuje wogóle. :(
Emilka super. A Tymon też do nazwiska nie pasuje?



kornelia amelka olivia tamara roksana
kornel kajetan
ale licze ze bedzie to dziewczynka :)
Kornelia śliczne! Bardzo wysoko na mojej liście.


Ja na razie pomysłów nie mam, ale chciałabym, żeby imie drugiego malucha pasowało choć trochę do imienia córki - Dobrochny - więc czeka nas niezłe poszukiwanie ;-)
Piękne imię ma Twoja córka. Sama bym nie nadała, nie w moim stylu, ale naprawdę cudne. Chociaż problemu z wyborem teraz nie zazdroszczę ;). Też coś słowiańskiego chcecie? Zdradzisz skąd w ogóle pomysł na takie imię dla córki?
 
Tricia skąd pomysł? To zasługa mojego M, bo mi się podobały Zosie, Antosie itp. ale mężowi nie. Długo nie mieliśmy więc imienia, nawet jak już była płeć określona. Po przemyśleniu stwierdziliśmy, że imię nie może byc bardzo popularne, bo mamy bardzo popularne nazwisko ;-) Któregoś wieczoru wertowałam neta i trafiłam właśnie na Dobrochnę - inną wersje imienia Dobrosława, ale nadawaną jako oddziele imię i mężowi od razu się spodobała - zdrobnień jest cała masa, a imię pasuje zarówno do dziecka jak i do starszej osoby. Dzisiaj inne imię nawet by do córki nie pasowało ;-) Miałam obawy, czy jak córka z charakteru będzie nieśmiała, to czy nie będzie jeszcze z powodu imienia jeszcze bardziej wstydliwa - ale obawy były bezpodstawne - mała w kaszę nie da sobie dmuchać, jest odważna i przebojowa, a i inne dzieci jak na razie dobrze przyjmują to imię. No i to co najważniejsze, nie ma obawy, że będzie kolejną Julka czy Mają w przedszkolu czy klasie ;-)
Ciesze się, że pierwsza była córka, bo dla syna mąż sobie ubzdurał Jan Gwalbert (imię dwuczłonowe) :baffled: Ja cos czuję, że będzie teraz syn, ale Gwaldzia na bank nie przepuszczę w propozycjach :-p no i tak jak piszesz, raczej coś słowiańskiego/staropolskiego - ale bez zbytniej ekstrawagancji, żadnych Dażyborów czy Sieciechów ;-)
 
reklama
My wstępnie mamy wybrane imiona dla chłopca Franek, dla dziewczynki Marysia, ale podobają mi się też: Antoś, Tosia, Maja, Jagoda, Basia, Zosia, Mateusz,Matylda dużo imion mi się podoba:D
 
Do góry